pasażerowie tramwaje turystyka

Na linii 43 wykonamy 122 procent normy. Przybywajcie!

fot. Klub Miłośników Starych Tramwajów

Obywatelki i obywatele przybywajcie dzisiaj (22 lipca) do Łodzi, aby podróżować jedynym w swoim rodzaju zabytkowym tramwajem 5N+5ND. Ten przez ponad 10 godzin będzie kursował na trasie z pętli Telefoniczna w Łodzi, przez Konstantynów Łódzki do placu Jana Pawła II w Lutomiersku.

Będzie to szczególny dzień, ponieważ z okazji PRL-owskiego Narodowego Święta Odrodzenia Polski w czasie jazdy będzie można oglądać specjalną wystawę we wnętrzu “eNki”. Pasażerowie prócz tradycyjnych ulotek informacyjnych otrzymają okolicznościową ulotkę pt. “22 lipca w komunikacji miejskiej”, którą wydał Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi.

Tak naprawdę im więcej pasażerów pojedzie tym tramwajem, im więcej pasażerów kupi od konduktorów bilety, tym to pozwoli wykonać nam konduktorom założone 122 procent normy! Ja tam jestem już przygotowany na dzisiejszą jazdę, choć tak naprawdę nigdy nie wiadomo na jakich pasażerów się natrafi i co w czasie kursów się przydarzy. Na pewno będzie to dość szczególny przejazd. Dlaczego? Tego zdradzać nie chce, bo niespodzianki by nie było, ale w czasie turystycznych kursów pojawią się pewne dodatkowe atrakcje. Oby dla pasażerów był to też taki wspominkowy przejazd, jak te ostatnie.

Dla przypomnienia odjazdy z pętli Telefoniczna wyznaczone są na 11.25, 14.43, 18.11 oraz 20.53 (zjazd do zajezdni Chocianowice), a z Lutomierska o 12.51, 16.37 i 19.37. Szczegółowe informacje o odjazdach z poszczególnych przystanków znajdują się tutaj. Pamiętajcie, że w tym tramwaju obowiązują bilety Lokalnego Transportu Zbiorowego w Łodzi, natomiast granicą strefy taryfowej jest przystanek Konstantynowska/Smulska. Na mnie już czas, do zobaczenia na trasie!

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

ARCHIWUM

STREFA SPOŁECZNOŚCIOWA

DOCENIASZ MOJĄ PASJĘ?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

INFORMATOR KOMUNIKACYJNY