fot. Daniel Siwak
pasażerowie tramwaje turystyka

Zabytkowa “eNka” jednak wyjedzie w najbliższą niedzielę!

Ci, którzy w ostatnich godzinach trzymali mocno kciuki za zabytkową “eNkę”, mogą mieć powody do zadowolenia! Już wiadomo, że historyczny skład 5N+5ND odjedzie planowo, czyli w najbliższą niedzielę – 19 sierpnia. Wyjazd do ostatniej chwili był jednak niepewny. Po środowym wykolejeniu na skrzyżowaniu Kilińskiego i Przybyszewskiego, tramwaj został czasowo garażowany w macierzystej zajezdni na Chocianowicach. Oczywiście wszystko po to, aby obydwa wagony były do dyspozycji komisji ds. wykolejeń. Nie wiadomo było kiedy i czy jeszcze w tym sezonie czerwono-kremowy tramwaj wyjedzie na tory. Jednak wszystko zakończyło się dobrze.

Poza tym wiele na to wskazuje, że zmieni trasa wyjazdowa i zjazdowa dla linii “43m”. Zarząd Dróg i Transportu przejął się całą sytuacją i polecił MPK Łódź korektę. Trasa wiodłaby ulicą Pabianicką, placem Niepodległości i dalej trasą Łódzkiego Tramwaju Regionalnego – ulicami Piotrkowską, Żwirki, aleją Kościuszki i Zachodnią, gdzie skład skręcałby w ulicę Legionów i przez plac Wolności do ul. Pomorskiej.

Drużyna konduktorska już skompletowana, więc do zobaczenia gdzieś na trasie – w Łodzi, Konstantynowie Łódzkim lub w Lutomiersku!

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

ARCHIWUM

STREFA SPOŁECZNOŚCIOWA

DOCENIASZ MOJĄ PASJĘ?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

INFORMATOR KOMUNIKACYJNY