fot. Daniel Siwak
komunikacja miejska tabor tramwaje

Akcja-reakcja, czyli MPK stopuje wyklejankowo-wycinankową tandetę?

Wieczorową porą tak zwany powrót do przeszłości. Pamiętacie sierpniowy tekst “Wyklejanko-wycinanki czyli tandeta w pojazdach łódzkiej komunikacji”, który mówił o estetyce w pojazdach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łodzi? Chodziło o zaklejanie szyb taśmą klejącą, gazetami czy plakatami reklamowymi.

Niestety nie ma się co oszukiwać, ale to dość poważny problem u nas w mieście, nad którym w strukturach przewoźnika nikt kompletnie nie panuje. Jednak w ciągu ostatnich trzech dni spotkało mnie pewne zaskoczenie. Na tyle spore, że w pierwszych minutach jazdy nawet nie zwróciłem na to uwagi. Akurat trafiłem na dwa zmodernizowane składy 805Na, które remonty przeszły w ostatnim półroczu oraz jeden trochę starszy model.

Otóż w składzie 2011+2012 dolna szyba w drzwiach od kabiny była w całości obklejona zieloną okleiną tak samo, jak w 1248+1249. Natomiast w składzie 2740+2741 ta sama szyba miała jasną szarą okleinę, a góra była tylko częściowo zakryta. Prócz tego wyklejenia w kolorze nadziei, wyglądało to nawet całkiem przyzwoicie.

fot. Daniel Siwak

Ale już kiedy spytaliby mnie czy MPK stopuje wyklejanko-wycinanki, z odpowiedzią na to pytanie miałbym sporą zagwozdkę. No bo te dwa przykłady w jakimś stopniu cieszą, ale dziesiątki innych wagonów czy autobusów trąca nadal tandetą. Mam nadzieję, że przewoźnik jednak zaczął walkę z tym.

Być może w końcu Zarząd Dróg i Transportu – jako organizator i nadzorca – powinien zająć się kontrolą strony estetycznej pojazdów komunikacji miejskiej w Łodzi. Bo czasem dochodzę do wniosku, że wszystko w tym urzędzie dzieje się zza biurek…

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

ARCHIWUM

STREFA SPOŁECZNOŚCIOWA

DOCENIASZ MOJĄ PASJĘ?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

INFORMATOR KOMUNIKACYJNY