fot. Daniel Siwak
komunikacjazbiorowa.pl

Photo Day #ŁKA. Kolej od Zaplecza. Najciekawsze zdjęcia uczestników już wybrane [rozwiązanie konkursu]

To się musiało stać. Kończy się wielkie świętowanie drugich urodzin bloga ZBIORowa KOMunikacja W mieście ŁODZI – Komunikacjazbiorowa.pl. Szczególnie, że to było dość mocno przesunięte w czasie świętowanie. Jak już kiedyś pisałem wszystko dlatego, że zależało mi, aby pokazać konkretne miejsce, które wcześniej nie było gotowe.

Pod koniec lutego odbył się plener fotograficzny na zapleczu technicznym Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Miesiąc później ogłosiłem wspólny konkurs fotograficzny, a teraz pora ten konkurs rozwiązać. Konkurs to pewna nowość przy okazji kolejnej rocznicy, ale cieszę, że udało się go zorganizować. Być może to będzie stały element.

Dziękuję tym, którzy zdecydowali się przesłać swoje fotografie. Mieliście na to czas od soboty, od 28 marca do czwartku, 9 kwietnia. Niestety, nie wszystkie z nadesłanych zdjęć mogły finalnie wziąć udział w drugim etapie zabawy. Przyznam szczerze, że zaskoczyło mnie to nieco. Stąd długo zastanawialiśmy się co z tym fantem zrobić.

fot. Daniel Siwak

Ostatecznie nie zrobiliśmy nic. Znaczy się trudno było wybierać zwycięzców w drodze głosowania internetowego, skoro propozycji ostało się mniej niżeli dziesięć. Oczywiście w obliczu danej sytuacji można było dla zabawy wybrać jeszcze zdjęcie, które podoba się czytelnikom. Jednak do istoty konkursu nic by to nie wniosło, bo i tak głosy nie zaważyłyby o zwycięstwie. W końcu jednym z jego celów była promocja kolei, jako alternatywnego środka w transporcie publicznym w Łodzi i województwie łódzkim. Myślę, że akurat to plenerem fotograficznym oraz samym konkursem się udało.

Sprawa była szalenie prosta, bo wystarczyło “odkurzyć” folder ze zdjęciami z 28 lutego, przejrzeć wszystkie zrobione wtedy fotografie, wybrać tą najfajniejszą i przesłać je w odpowiednim formacie do “ZbiorKoma”. Byłem bardzo ciekawy jakie kadry będą interesować uczestników lutowego pleneru fotograficznego. W końcu cały obiekt, który stał się bohaterem imprezy, to nie tylko stojące na terenie elektryczne zespoły trakcyjne. To także między innymi automatyczna myjnia do czyszczenia taboru lub specjalny ciągnik do manewrów. Jak się okazało przy przeglądaniu głównym motywem stał się Flirt3.

Oto sześć zdjęć, które zwyciężyły w konkursie po plenerze fotograficznym Photo Day #ŁKA. Kolej od Zaplecza. Ich autorzy otrzymają nagrodę główną, którą jest miesięczna emisja zdjęcia. Każde będzie pokazywane na ekranach LCD, znajdujących się w pociągach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej oraz drobne upominki od samorządowego przewoźnika. Zgodnie z zapowiedziami wybrana została także nagroda organizatora. Jest nią indywidualne zwiedzanie Zajezdni Muzealnej Brus – miejsca Photo Daya #Brus z okazji pierwszych urodzin bloga ZBIORowa KOMunikacja W mieście ŁODZI – wraz dwiema osobami towarzyszącymi. W ciągu najbliższych dni zwycięzcy otrzymają drogą e-mailową informacje o możliwości odbioru nagród.

Zwycięzcy nagrody głównej w konkursie fotograficznym

fot. Michał Gołaszewicz, Łódź
fot. Bohdan Owczarski, Łódź
fot. Radosław Kowal, Łódź
fot. Paweł Kaźmierczak, Konstantynów Łódzki
fot. Monika Zdziech, Pabianice

Zwycięzcy nagrody organizatora w konkursie fotograficznym

fot. Witold Garbień, Łódź

Gratuluje wszystkim zwycięzcom oraz zwyciężczyni! Zapraszam do regularnego odwiedzania “ZbiorKoma” oraz do udziału w kolejnych inicjatywach komunikacyjnych. Szczegóły śledźcie tradycyjnej pod adresem Komunikacjazbiorowa.pl.

Photo Day #ŁKA. Kolej od Zaplecza zorganizowany był z okazji drugich urodzin transportowego bloga KOMUNIKACJAZBIOROWA.PL. Partnerami akcji była Łódzka Kolej Aglomeracyjna oraz Stadler Polska.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

ARCHIWUM

STREFA SPOŁECZNOŚCIOWA

DOCENIASZ MOJĄ PASJĘ?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

INFORMATOR KOMUNIKACYJNY