inwestycje kolej tunel średnicowy

Tunel średnicowy w Łodzi. Komora startowa przy ul. Długosza z lotu ptaka [1.10.2020 r.]

fot. Youtube, Piotr Papiernik

Jest październik, co oznacza, że po mniej więcej miesiącu zaglądam znów na jeden z dwóch placów budowy kolejowego tunelu średnicowego w Łodzi. Przy ul. Długosza znajduje się miejsce, skąd maszyna TBM rozpocznie drążenie pierwszego (z dwóch) tunelów w kierunku ul. Stolarskiej. Będzie to tunel o długości ok. 900 metrów, który będzie jednocześnie końcem i początkiem.

We wrześniu teren ten przypominał jeden wielki magazyn części od mniejszej maszyny drążącej. Wiele z elementów tzw. tunelownicy było przykrytych plandekami i czekało aż znajdzie się miejsce, w którym krok po kroku będą ze sobą łączone. Jednocześnie trwała budowa ścian szczelinowych komory startowej, bo to w niej zostanie umieszczona w pierwszej kolejności tarcza skrawająca.

Teraz widać już zarys komory startowej, chociaż na ukończenie płyty dennej będzie trzeba jeszcze poczekać. Widać tam także fragment muru oporowego. Ten ostatni uwidacznia miejsce, do którego pociągi będą jechać od strony dworca Łódź Kaliska, aby wjechać w kierunku tunelu oraz pierwszego przystanku na trasie, przystanku pod roboczą nazwą Łódź Koziny. Jak 1 października 2020 roku wyglądała komora startowa przy ul. Długosza z lotu ptaka? Zobaczycie to w relacji wideo na kanale Piotra Papiernika.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

ARCHIWUM

STREFA SPOŁECZNOŚCIOWA

DOCENIASZ MOJĄ PASJĘ?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

INFORMATOR KOMUNIKACYJNY