fot. Daniel Siwak
komunikacja miejska organizacja komunikacji pasażerowie

Wszystkich Świętych 2020. Funkcjonowanie komunikacji miejskiej w Łodzi

Tegoroczne święto zmarłych odbywać się będzie w czasie epidemii koronawirusa SARS-CoV-2. Dlatego już od 24 października (sobota) na ulice Łodzi wyjadą specjalne linie cmentarne (od C1 do C9), a na pozostałych liniach autobusowych i tramwajowych pojawią się dodatkowe kursy lub pojemniejszy tabor.

Generalnie pasażerowie łódzkiej komunikacji miejskiej muszą przygotować się na zmiany i utrudnienia związane z podróżowaniem. W okresie Dnia Wszystkich Świętych nastąpi kilka zmian, które dotyczyć będą linii tramwajowych, autobusowych – zarówno tych dziennych, jak tych nocnych.

W tym roku wiadomo, że nie dojedziemy tramwajami do Cmentarza Starego przy ul. Ogrodowej oraz do Cmentarza Doły – przy ul. Wojska Polskiego. Obydwie trasy zostały zamknięte ze względu na zły stan torowiska. W związku z rym dojazd zostanie zapewniony poprzez dodatkowe linie autobusowe.

[AKTUALIZACJA] Zarząd Dróg i Transportu poinformował, że w związku z decyzją Rady Ministrów o zamknięciu cmentarzy – w dniach 31 października i 1 listopada odwołane zostaje kursowanie linii specjalnych C1, C2, C3, C4, C5, C6, C7, C8, C9. Ponadto w weekend nie będą kursowały linie 10A i 16, a 1 listopada nie będzie uruchomiona linia 11A.

24 I 25 PAŹDZIERNIKA, SOBOTA I NIEDZIELA

Linia C1
DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA – aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Narutowicza, Zielona, Zachodnia, Ogrodowa – CMENTARZ OGRODOWA – Karskiego, Drewnowska, Zachodnia, Zielona, Narutowicza, aleja Rodziny Scheiblerów, aleja Rodziny Poznańskich – DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA
linia kursuje w godz. 8.30 – 16.30 z częstotliwością co 20 minut

Linia C3
CMENTARZ STARA GADKA – Czartoryskiego, Starowa Góra: Droga krajowa nr 91, Łódź: Rzgowska – CMENTARZ RZGOWSKA – Rzgowska, Starowa Góra: Droga krajowa nr 91, Czartoryskiego – CMENTARZ STARA GADKA
linia kursuje w godz. 8.30 – 16.30 z częstotliwością co 20 minut

26 – 30 PAŹDZIERNIKA, PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK

Linia C1
DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA – aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Narutowicza, Zielona, Zachodnia, Ogrodowa – CMENTARZ OGRODOWA – Karskiego, Drewnowska, Zachodnia, Zielona, Narutowicza, aleja Rodziny Scheiblerów, aleja Rodziny Poznańskich – DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA
linia kursuje w godz. 7.30 – 19.00 z częstotliwością co 15 minut

31 PAŹDZIERNIKA I 1 LISTOPADA, SOBOTA I NIEDZIELA

Linia C1
DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA – aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Narutowicza, Zielona, Zachodnia, Ogrodowa – CMENTARZ OGRODOWA – Karskiego, Drewnowska, Zachodnia, Zielona, Narutowicza, aleja Rodziny Scheiblerów, aleja Rodziny Poznańskich – DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA
linia kursuje w godz. 7.30 – 19.00 z częstotliwością co 15 minut

 Linia C2
CHOJNY KURCZAKI – Rzgowska (przez Cmentarz Rzgowska), plac Niepodległości, Piotrkowska, plac Reymonta, Przybyszewskiego (przez Cmentarz Zarzew), Puszkina, Rokicińska – WIDZEW AUGUSTÓW – Rokicińska, Puszkina, Przybyszewskiego (przez Cmentarz Zarzew), plac Reymonta, Piotrkowska, plac Niepodległości, Rzgowska (przez Cmentarz Rzgowska) – CHOJNY KURCZAKI
linia kursuje w godz. 7.30 – 15.30 z częstotliwością co 15 minut

Linia C3
CMENTARZ STARA GADKA – Czartoryskiego, Starowa Góra: Droga krajowa nr 91, Łódź: Rzgowska (przez Cmentarz Rzgowska) Broniewskiego, Felińskiego, Gojawiczyńskiej, Dąbrowskiego, Lodowa (przez Cmentarz Zarzew), Przybyszewskiego, Książąt Polskich (przez Cmentarz Zakładowa) Zakładowa, Hetmańska – JANÓW – Hetmańska, Zakładowa, Książąt Polskich (przez Cmentarz Zakładowa), Przybyszewskiego, Lodowa (przez Cmentarz Zarzew), Dąbrowskiego, Gojawiczyńskiej, Felińskiego, Broniewskiego, Rzgowska (przez Cmentarz Rzgowska), Starowa Góra: Droga krajowa nr 91, Czartoryskiego – CMENTARZ STARA GADKA
linia kursuje w godz. 7.30 – 15.30 z częstotliwością co 15 minut

Linia C3 TRASA SKRÓCONA
CMENTARZ STARA GADKA – Czartoryskiego, Starowa Góra: Droga krajowa nr 91, Łódź: Rzgowska – CMENTARZ RZGOWSKA – Rzgowska, Starowa Góra: Droga krajowa nr 91, Czartoryskiego – CMENTARZ STARA GADKA
linia kursuje w godz. 15.30  – 19.00 z częstotliwością co 20 minut

Linia C4
CMENTARZ SZCZECIŃSKA – Szczecińska, św. Teresy, Traktorowa, Aleksandrowska, Woronicza, Wielkopolska, Lutomierska, aleja Włókniarzy, Liściasta, Zgierska (przez Cmentarz Radogoszcz), Julianowska, Inflancka, Zagajnikowa, Sporna, Wojska Polskiego (przez Cmentarz Doły), Brzezińska, Śnieżna, Stokowska – SIKAWA CENTRUM HANDLOWE – Stokowska, Śnieżna, Brzezińska, Wojska Polskiego (Cmentarz Doły), Sporna, Zagajnikowa, Inflancka, Julianowska, Zgierska (przez Cmentarz Radogoszcz), Liściasta, aleja Włókniarzy, Wielkopolska, Brukowa, Aleksandrowska, św. Teresy, Szczecińska – CMENTARZ SZCZECIŃSKA
linia kursuje w godz. 7.30 – 15.30 z częstotliwością co 10 minut, a w godz. 15.30 – 19.00 co 15 minut

Linia C5
CMENTARZ KURCZAKI – Łokietka, Sternfelda, Kurczaki, Rzgowska (przez Cmentarz Rzgowska), Paderewskiego, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka, Jana Pawła II, Obywatelska, Waltera-Janke, Maratońska, Retkińska (przez Cmentarz Retkinia), Kusocińskiego, Popiełuszki – RETKINIA – Popiełuszki, Kusocińskiego, Retkińska (przez Cmentarz Retkinia), Maratońska, Waltera-Janke, Obywatelska, Jana Pawła II, Pabianicka, Paderewskiego, Rzgowska (przez Cmentarz Rzgowska), Kurczaki, Sternfelda, Powszechna, Szumna, Łokietka – CMENTARZ KURCZAKI
linia kursuje w godz. 7.30 – 15.30 z częstotliwością co 10 minut, a w godz. 15.30 – 19.00 co 15 minut

Linia C6
HELENÓWEK – Zgierska (przez Cmentarz Radogoszcz) Zachodnia, Legionów, Gdańska, Kopernika, aleja Włókniarzy, aleja Bandurskiego, Karolewska, Bratysławska, Wyszyńskiego – RETKINIA – Wyszyńskiego, Bratysławska, Karolewska, aleja Bandurskiego, aleja Włókniarzy, Kopernika, Gdańska, Legionów, Zachodnia, Zgierska (przez Cmentarz Radogoszcz) – HELENÓWEK
linia kursuje w godz. 7.30 – 15.30 z częstotliwością co 15-minut

Linia C7
CMENTARZ KURCZAKI – Łokietka, Sternfelda, Kurczaki, Rzgowska (przez Cmentarz Rzgowska), Broniewskiego, Felińskiego, Gojawiczyńskiej, Lodowa (przez Cmentarz Zarzew), Przybyszewskiego, Książąt Polskich (przez Cmentarz Zakładowa), Zakładowa, Hetmańska – JANÓW – Hetmańska, Zakładowa, Książąt Polskich (przez Cmentarz Zakładowa), Przybyszewskiego, Lodowa (przez Cmentarz Zarzew), Gojawiczyńskiej, Felińskiego, Broniewskiego, Rzgowska (przez Cmentarz Rzgowska), Kurczaki, Sternfelda, Powszechna, Szumna, Łokietka – CMENTARZ KURCZAKI
linia kursuje w godz. 7.30 – 19.00 z częstotliwością co 15 minut

Linia C8
CENTRUM HANDLOWE M1 (Kerna) – Brzezińska, Wojska Polskiego (przez Cmentarz Doły), Franciszkańska, Północna, Ogrodowa (przez Cmentarz Ogrodowa), Karskiego, Drewnowska, Kasprzaka, Legionów, Konstantynowska, aleja Unii Lubelskiej, Solec, Borowa, Siewna (przez Cmentarz Mania), Krakowska, Krzemieniecka, Retkińska (przez Cmentarz Retkinia), Wyszyńskiego – RETKINIA – Wyszyńskiego, Retkińska (przez Cmentarz Retknia), Krzemieniecka, Krakowska, Biegunowa (przez Cmentarz Mania), Srebrzyńska, aleja Unii Lubelskiej, Konstantynowska, aleja Włókniarzy, Srebrzyńska, Ogrodowa (przez Cmentarz Ogrodowa), Północna, Franciszkańska, Wojska Polskiego (przez Cmentarz Doły), Brzezińska – CENTRUM HANDLOWE M1 (KERNA)
linia kursuje w godz. 7.30 – 15.30 z częstotliwością co 15 minut

Linia C9
HELENÓWEK – Zgierska (przez Cmentarz Radogoszcz), Zachodnia, Ogrodowa, Północna, Kilińskiego, aleja Rodziny Poznańskich, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Kopcińskiego, aleja Piłsudskiego, Rokicińska, Puszkina, Przybyszewskiego, Lodowa – CMENTARZ ZARZEW – Lodowa, Przybyszewskiego, Puszkina, Rokicińska, aleja Piłsudskiego, Kopcińskiego, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej, aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Północna, Ogrodowa, Zachodnia, Zgierska (przez Cmentarz Radogoszcz) – HELENÓWEK
linia kursuje w godz. 7.30 – 15.30 z częstotliwością co 15 minut, a w godz. 15.30 – 19.00 co 20 minut

LINIE NORMALNE I NOCNE
Linie: 2, 7, 8, 10A, 10B, 11A, 11B, 15
linie kursują w godz. 7.30 – 15.30 z częstotliwością co 7,5 minuty

Linie: 1, 3B, 12, 13, 17
linie kursują w godz. 7.30 – 15.30 z częstotliwością co 15 minut

Linie: 9, 14
linie kursują w godz. 7.30 – 15.30 z częstotliwością co 30 minut

Linie: 3A, 6
zawieszenie kursowania

Linia 5 TRASA SKRÓCONA
DWORZEC ŁÓDŹ ŻABIENIEC – Aleksandrowska, Limanowskiego, Zgierska, Wojska Polskiego, Franciszkańska, Kilińskiego, Przybyszewskiego, Piotrkowska – PLAC NIEPODLEGŁOŚCI – Piotrkowska, Przybyszewskiego, Kilińskiego, Franciszkańska, Wojska Polskiego, Zgierska, Limanowskiego, Aleksandrowska – DWORZEC ŁÓDŹ ŻABIENIEC
linia kursuje na skróconej trasie w godz. 7.30 – 15.30 z częstotliwością co 30 minut

Linia 16 ZMIANA TRASY
TEOFILÓW – Aleksandrowska, Limanowskiego, aleja Włókniarzy, Kopernika, Żeromskiego, aleja Politechniki, Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka, plac Niepodległości, Rzgowska – CHOJNY KURCZAKI – Rzgowska, plac Niepodległości, Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, aleja Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, aleja Włókniarzy, Limanowskiego, Aleksandrowska – TEOFILÓW
linia kursuje na skróconej trasie w godz. 7.30 – 15.30 z częstotliwością co 15 minut

Linie: 64A, 69A, 85A, 85B, 87B, G1, H
zawieszenie kursowania

Linia: 70
linia kursuje w godz. 7.30 – 15.30 z częstotliwością co 7,5 minuty

Linie: 53A, 59, 64B, 76, 81
linie kursują w godz. 7.30 – 15.30 z częstotliwością co 10 minut

Linie: 50A, 57, 69B, 73, 80, 87A, 87B, 96C, 99
linie kursują w godz. 7.30 – 15.30 z częstotliwością co 15 minut

Linie: 54A, 62
linie kursują w godz. 7.30 – 15.30 z częstotliwością co 20 minut

Linia: 93
linia kursuje cały dzień z częstotliwością co 40 minut

Linia 52 ZMIANA TRASY
CMENTARZ KURCZAKI – Łokietka i Sternfelda,
Kurczaki, Rzgowska, Paderewskiego, Rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka, aleja Jana Pawła II, aleja Włókniarzy – DWORZEC ŁÓDŹ KALISKA – aleja Włókniarzy, aleja Jana Pawła II, Pabianicka, Rondo Lotników Lwowskich, Paderewskiego, Rzgowska, Kurczaki, Sternfelda, Powszechna, Szumna, Łokietka CMENTARZ KURCZAKI

Linia 58A ZMIANA TRASY
DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA – aleja Rodziny Poznańskich, aleja Rodziny Scheiblerów, Narutowicza, Konstytucyjna, Małachowskiego, Czechosłowacka, Centrum Kliniczno-Dydaktyczne (przejazd przez teren), Poronińska, Pomorska, Krokusowa, Pszczyńska, Janosika, Telefoniczna, Pieniny, Giewont, Pomorska, Frezjowa (przez Cmentarz Mileszki), Kosodrzewiny, Transmisyjna, Rokicińska, Hetmańska – JANÓW – Hetmańska, Rokicińska, Transmisyjna, Kosodrzewiny, Frezjowa (przez Cmentarz Mileszki), Pomorska, Skalna, Dębowskiego, Zbocze, Pieniny, Telefoniczna, Janosika, Pszczyńska, Krokusowa, Pomorska, Poronińska, Centrum Kliniczno-Dydaktyczne (przejazd przez teren), Czechosłowacka, Małachowskiego, Konstytucyjna, Narutowicza, Kopcińskiego, Jaracza, Polskiej Organizacji Wojskowej, aleja Rodziny Poznańskich – DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA

Linia 64B
WIDZEW CZAJKOWSKIEGO – Przybyszewskiego, Puszkina, Rokicińska, aleja Piłsudskiego, Niciarniana, Czechosłowacka, Edwarda, Krokusowa, Pszczyńska, Janosika, Brzezińska, Wojska Polskiego, Sporna, Boya-Żeleńskiego, Obrońców Westerplatte, Wojska Polskiego, Franciszkańska, Organizacji WiN, Bałucki Rynek, Zgierska, Limanowskiego – ZACHODNIA LIMANOWSKIEGO – Zachodnia, Zgierska, Bałucki Rynek, Zawiszy Czarnego, Franciszkańska, Wojska Polskiego, Obrońców Westerplatte, Boya-Żeleńskiego, Sporna, Wojska Polskiego, Brzezińska, Janosika, Pszczyńska, Krokusowa, Edwarda, Czechosłowacka, Niciarniana, aleja Piłsudskiego, Rokicińska, Puszkina, Przybyszewskiego – WIDZEW CZAJKOWSKIEGO

Linia 69B
DWORZEC ŁÓDŹ WIDZEW – Maszynowa, Puszkina, Przybyszewskiego, Lodowa, Dąbrowskiego, Gojawiczyńskiej, Felińskiego, Broniewskiego, Paderewskiego, aleja Politechniki, Obywatelska, Nowe Sady, Waltera-Janke, Maratońska, Popiełuszki – RETKINIA KUSOCIŃSKIEGO – Popiełuszki, Maratońska, Waltera-Janke, Nowe Sady, Obywatelska, aleja Politechniki, Paderewskiego, Broniewskiego, Felińskiego, Gojawiczyńskiej, Dąbrowskiego, Lodowa, Przybyszewskiego, Puszkina, Maszynowa – DWORZEC ŁÓDŹ WIDZEW

Linia 73 ZMIANA TRASY
RADOGOSZCZ ZACHÓD – 11 Listopada, aleja Włókniarzy, Pojezierska, Zgierska, Nowomiejska, plac Wolności, Legionów, aleja Włókniarzy, Srebrzyńska – KOZINY – Srebrzyńska, Kasprzaka, Drewnowska, Karskiego, Ogrodowa, Zachodnia, Zgierska, Pojezierska, aleja Włókniarzy, 11 Listopada – RADOGOSZCZ ZACHÓD

Linia 74A ZMIANA TRASY
NOWE ZŁOTNO – Fizylierów, Złotno, Krakowska, Biegunowa, Srebrzyńska, aleja Unii Lubelskiej, Konstantynowska, Legionów, Zielona, 1 Maja, Żeromskiego, aleja Politechniki, Wróblewskiego, Wólczańska, Czerwona, Piotrkowska, plac Niepodległości, Rzgowska – PLAC NIEPODLEGŁOŚCI – Piotrkowska, Sieradzka, Wólczańska, Skrzywana, aleja Politechniki, Żeromskiego, Więckowskiego, Zielona, Legionów, Konstantynowska, aleja Unii Lubelskiej, Solec, Borowa, Siewna (przez Cmentarz Mania), Złotno, Płatowcowa, Czołgistów, Fizylierów – NOWE ZŁOTNO

Linia 74B ZMIANA TRASY
HUTA JAGODNICA – Złotno, Krakowska, Biegunowa, Srebrzyńska, aleja Unii Lubelskiej, Konstantynowska, Legionów, Zielona, 1 Maja, Żeromskiego, aleja Politechniki, Wróblewskiego, Wólczańska, Czerwona, Piotrkowska, plac Niepodległości, Rzgowska – PLAC NIEPODLEGŁOŚCI – Piotrkowska, Sieradzka, Wólczańska, Skrzywana, aleja Politechniki, Żeromskiego, Więckowskiego, Zielona, Legionów, Konstantynowska, aleja Unii Lubelskiej, Solec, Borowa, Siewna (przez Cmentarz Mania), Złotno – HUTA JAGODNICA

Linia 83 ZMIANA TRASY
PLAC MIKULSKIEGO – Wydawnicza, Rodziny Grohmanów, Rodziny Kindermanów, Tuwima, Struga, Żeromskiego, Więckowskiego, Zielona, Legionów, aleja Unii Lubelskiej, Solec, Borowa, Siewna (przez Cmentarz Mania), Złotno, Rąbieńska, Traktorowa, rondo Pileckiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Muszyńskiego, Rydzowa, Szparagowa, Wersalska, Szczecińska – CMENTARZ SZCZECIŃSKA – Szczecińska, Wersalska, Szparagowa, Rydzowa, rondo Muszyńskiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Pileckiego, Traktorowa, Rąbieńska, Złotno, Krakowska, Biegunowa (przez Cmentarz Mania), Srebrzyńska, aleja Unii Lubelskiej, Konstantynowska, Legionów, Zielona, 1 Maja, Żeromskiego, Skłodowskiej Curie, Wólczańska, Zamenhofa, Nawrot, Przędzalniana, Tuwima, Rodziny Kindermanów, Rodziny Grohmanów, Wydawnicza – PLAC MIKULSKIEGO

Linia 86A TRASA SKRÓCONA
RETKINIA KUSOCIŃSKIEGO – Popiełuszki, Maratońska, aleja Bandurskiego, aleja Włókniarzy, Struga, Żeligowskiego, 6 Sierpnia, Żeromskiego, Próchnika – ZACHODNIA – Zachodnia, Więckowskiego, Żeromskiego, Struga, Łąkowa, Karolewska, aleja Włókniarzy, aleja Bandurskiego, zawraca przy skrzyżowaniu z ul. Krzemieniecką, aleja Bandurskiego, Maratońska, Popiełuszki – RETKINIA KUSOCIŃSKIEGO

Linia 86B TRASA SKRÓCONA
RETKINIA KUSOCIŃSKIEGO – Popiełuszki, Maratońska, Waltera Janke, aleja Bandurskiego, aleja Włókniarzy, Struga, Żeligowskiego, 6 Sierpnia, Żeromskiego, Próchnika – ZACHODNIA – Zachodnia, Więckowskiego, Żeromskiego, Struga, Łąkowa, Karolewska, Włókniarzy, Bandurskiego, Waltera Janke, Maratońska, Popiełuszki – RETKINIA KUSOCIŃSKIEGO

Linia 87A ZMIANA TRASY
ŻUBARDŹ – Inowrocławska, Lutomierska, Klonowa, Kasprzaka, Drewnowska, Karskiego, Ogrodowa (przez Cmentarz Ogrodowa), Nowomiejska, Północna, Źródłowa, aleja Palki, Wojska Polskiego (przez Cmentarz Doły), Brzezińska – CENTRUM HANDLOWE M1 – Brzezieńska, Wojska Polskiego (przez Cmentarz Doły), aleja Palki, Źródłowa, Północna, Nowomiejska, Ogrodowa (przez Cmentarz Ogrodowa), Karskiego, Drewnowska, Kasprzaka, Klonowa, Lutomierska, aleja Włókniarzy, Żubardzka – ŻUBARDŹ

Linia 90C ZMIANA TRASY
BRZEZINY GŁOWACKIEGO – Głowackiego, Modrzewskiego, Wojska Polskiego, Lasockich, Traugutta, Piłsudskiego, Rejtana, Małczewska , Malczew, Jordanów, Andrespol, Łódź: Rokicińska, Hetmańska – JANÓW Hetmańska, Rokicińska, Gajcego, Taborowa, Kościelna, Rokicińska, Andrespol, Jordanów, Malczew, Brzeziny: Małczewska, Fredry, Żeromskiego, Andersa, św. Anny, Reformacka, Sienkiewicza, Tulipanowa, Głowackiego – BRZEZINY GŁOWACKIEGO

Linia 97A ZMIANA TRASY
DWORZEC ŁÓDŹ KALISKA – Karolewska, aleja Włókniarzy, Naftowa, Legionów, aleja Unii Lubelskiej, Solec, Borowa, Siewna (przez Cmentarz Mania), Krakowska, Spadochroniarzy, Fizylierów, Złotno, Podchorążych, Szczecińska, Antoniew: Słowiańska, Rąbień: Słowiańska, Aleksandrowska, Aleksandrów Łódzki: Konstantynowska, Pabianicka, Wierzbińska, 1 Maja, Daszyńskiego, Warszawska – ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI (TARGOWY RYNEK) – Warszawska, Daszyńskiego, 1 Maja, Ogrodowa, Wojska Polskiego, Konstantynowska, Rąbień: Aleksandrowska, Antoniew: Słowiańska, Łódź: Szczecińska, Podchorążych, Złotno, Fizylierów, Spadochroniarzy, Biegunowa, Srebrzyńska, aleja Unii Lubelskiej, Legionów, aleja Włókniarzy, Karolewska – DWORZEC ŁÓDŹ KALISKA

Linia 97B ZMIANA TRASY
DWORZEC ŁÓDŹ KALISKA – Karolewska, aleja Włókniarzy, Naftowa, Legionów, aleja Unii Lubelskiej, Solec, Borowa, Siewna (przez Cmentarz Mania), Krakowska, Spadochroniarzy, Fizylierów, Złotno, Konstantynów: Zgierska, Aleksandrowska, Niesięcin – NIESIĘCIN – Niesięcin, Aleksandrowska, Zgierska, Łódź: Złotno, Fizylierów, Spadochroniarzy, Biegunowa, Srebrzyńska, aleja Unii Lubelskiej, Legionów, aleja Włókniarzy, Karolewska – DWORZEC ŁÓDŹ KALISKA

Linia Z3 ZMIANA TRASY
MARYSIN WARSZAWSKA – Warszawska, Skrzydlata – ARTURÓWEK – Skrzydlata, Warszawska – MARYSIN WARSZAWSKA

Linia Z13 ZMIANA TRASY
DĄBROWA NIŻSZA – Śląska, Kilińskiego, Broniewskiego, aleja Śmigłego Rydza, Kopcińskiego, aleja Palki, Wojska Polskiego (przez Cmentarz Doły), Brzezińska – CENTRUM HANDLOWE M1 – Brzezieńska, Wojska Polskiego (przez Cmentarz Doły), aleja Palki, Kopcińskiego, aleja Śmigłego Rydza, Niższa – DĄBROWA NIŻSZA

Linia N3A ZMIANA TRASY
INSTYTUT CZMP – Matek Polskich (jezdnia zachodnia), Paradna, Rzgowska, Bankowa, Śląska, Kilińskiego, Broniewskiego, Rzgowska, Sieradzka, Piotrkowska, plac Niepodległości, Rzgowska, Dąbrowskiego, Kilińskiego, Tymienieckiego, Sienkiewicza, Tuwima, Struga, aleja Kościuszki, Więckowskiego, Zielona, Kasprzaka, Drewnowska, aleja Unii Lubelskiej, Solec, Borowa, Siewna (przez Cmentarz Mania), Krakowska, Złotno, Rąbieńska, Traktorowa, rondo Pileckiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Muszyńskiego, Rojna – TEOFILÓW ROJNA – Rojna, rondo Muszyńskiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Pileckiego, Traktorowa, Rąbieńska, Złotno, Krakowska, Biegunowa, Srebrzyńska, aleja Unii Lubelskiej, Drewnowska, Kasprzaka, 1 Maja, Żeromskiego, Próchnika, Zachodnia, aleja Kościuszki, Zamenhofa, Nawrot, Sienkiewicza, Tymienieckiego, Kilińskiego, Dąbrowskiego, Rzgowska, Sieradzka, Piotrkowska, plac Niepodległości, Rzgowska, Broniewskiego, Kilińskiego, Śląska, Bankowa, Rzgowska, Paradna, Matek Polskich (jezdnia zachodnia) – INSTYTUT CZMP

Linia N3B ZMIANA TRASY
INSTYTUT CZMP – Matek Polskich (jezdnia zachodnia), Paradna, Trybunalska, Kosynierów Gdyńskich, Łazowskiego, Strażacka, Rzgowska, Bankowa, Śląska, Kilińskiego, Broniewskiego, Rzgowska, Sieradzka, Piotrkowska, plac Niepodległości, Rzgowska, Dąbrowskiego, Kilińskiego, Tymienieckiego, Sienkiewicza, Tuwima, Struga, aleja Kościuszki, Więckowskiego, Zielona, Kasprzaka, Drewnowska, aleja Unii Lubelskiej, Solec, Borowa, Siewna (przez Cmentarz Mania), Złotno, Rąbieńska, Traktorowa, rondo Pileckiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Muszyńskiego, Rojna – TEOFILÓW ROJNA – Rojna, rondo Muszyńskiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Pileckiego, Traktorowa, Rąbieńska, Złotno, Krakowska, Biegunowa, Srebrzyńska, aleja Unii Lubelskiej, Drewnowska, Kasprzaka, 1 Maja, Żeromskiego, Próchnika, Zachodnia, aleja Kościuszki, Zamenhofa, Nawrot, Sienkiewicza, Tymienieckiego, Kilińskiego, Dąbrowskiego, Rzgowska, Sieradzka, Piotrkowska, pl. Niepodległości, Rzgowska, Broniewskiego, Kilińskiego, Śląska, Bankowa, Rzgowska, Strażacka, Łazowskiego, Kosynierów Gdyńskich, Trybunalska, Paradna, Matek Polskich (jezdnia zachodnia) – INSTYTUT CZMP

Linia N4A ZMIANA TRASY
CHOCIANOWICE IKEA – Pabianicka, Rudzka, Przestrzenna, Starorudzka, Demokratyczna, Mierzyńskiego, Gombrowicza, Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka, plac Niepodległości, Sieradzka, Wólczańska, Wróblewskiego, aleja Politechniki, Żeromskiego, Skłodowskiej-Curie, Struga, aleja Kościuszki, Zachodnia, Legionów, plac Wolności, Pomorska, Kilińskiego, Rewolucji 1905 roku, Sterlinga, Północna, Źródłowa, Palki, Telefoniczna, Pieniny, Giewont, Pomorska, Juhasowa – STOKI SKALNA – Skalna, Dębowskiego, Zbocze, Pieniny, Telefoniczna, Palki, Źródłowa, Północna, Sterlinga, Jaracza, Więckowskiego, Zachodnia, aleja Kościuszki, Struga, Żeromskiego, aleja Politechniki, Wróblewskiego, Wólczańska, Sieradzka, plac Niepodległości, Piotrkowska, Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka (zawraca na skrzyżowaniu z Dubois), Starorudzka, Przestrzenna, Rudzka, Pabianicka – CHOCIANOWICE IKEA

Linia N4B ZMIANA TRASY
PABIANICE (DWORZEC PKP) – Łaska, Wiejska, Moniuszki, Konopnickiej, Zamkowa, Kilińskiego, Moniuszki, Mariańska, Orla, Grota-Roweckiego, Nawrockiego, Waltera Janke, Myśliwska, Ksawerów: Łódzka, Łódź: Pabianicka, Rudzka, Przestrzenna, Starorudzka, Demokratyczna, Mierzyńskiego, Gombrowicza, Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, Piotrkowska, Sieradzka, Wólczańska, Wróblewskiego, aleja Politechniki, Żeromskiego, Skłodowskiej-Curie, Struga, aleja Kościuszki, Zachodnia, Legionów, plac Wolności, Pomorska, Kilińskiego, Rewolucji 1905 roku, Sterlinga, Północna, Źródłowa, Palki, Telefoniczna, Pieniny, Giewont, Pomorska, Juhasowa – STOKI SKALNA – Skalna, Dębowskiego, Zbocze, Pieniny, Telefoniczna, Palki, Źródłowa, Północna, Sterlinga, Jaracza, Więckowskiego, Zachodnia, aleja Kościuszki, Struga, Żeromskiego, aleja Politechniki, Wróblewskiego, Wólczańska, Sieradzka, Piotrkowska, plac Niepodległości, Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka (zawraca na skrzyżowaniu z Dubois), Starorudzka, Przestrzenna, Rudzka, Pabianicka, Ksawerów: Łódzka, Warszawska, Pabianice: Myśliwska, Waltera Janke, Nawrockiego, Grota-Roweckiego, Orla, Mariańska, Moniuszki, Kilińskiego, Zamkowa, Konopnickiej, Moniuszki, Wiejska, Łaska – DWORZEC PKP (PABIANICE)

ARCHIWUM

STREFA SPOŁECZNOŚCIOWA

TRANSPORTOWY FLESZ MIESIĄCA

#EUYearofrail