inwestycje kolej tunel średnicowy

Tunel średnicowy w Łodzi. Komora startowa przy ul. Stolarskiej z lotu ptaka [1.12.2020 r.]

fot. Youtube, Piotr Papiernik

Łagodna zima sprzyja chyba każdej budowie, nawet pomimo najlepszej techniki. Tak jest też z budową kolejowego tunelu średnicowego w Łodzi. Pora więc zajrzeć na plac budowy jednej z komór startowych, który zlokalizowany jest na terenie pomiędzy ulicami Odolanowską a Stolarską. Tutaj obudowa oraz jej płyta denna są już całkowicie gotowe.

W porównaniu z listopadem postępy prac są bardzo widoczne. Zbudowano już konstrukcję, na której osadzona będzie główna części urządzenia z tarczą skrawającą. Wykonawca nawet już część maszyny wprowadził do wykopu, gdzie trwa jej montaż. Mogliśmy zobaczyć także jak kolejny fragment tzw. tunelownicy był przygotowany do opuszczenia. Takich operacji zobaczymy na pewno kilka.

Sama tarcza, której zadaniem będzie drążenie tunelu jest już złożona i czeka na powierzchni na kolejny etap, czyli zamontowanie jej z przodu maszyny. Myślę jednak, że na to będziemy musieli jeszcze poczekać kilkanaście. Chyba, że od momentu publikacji filmu to już się stało. Jak 1 grudnia 2020 roku wyglądała komora startowa przy ul. Stolarskiej z lotu ptaka? Zobaczycie to w kolejnej relacji wideo na kanale Piotra Papiernika.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

ARCHIWUM

STREFA SPOŁECZNOŚCIOWA

DOCENIASZ MOJĄ PASJĘ?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

INFORMATOR KOMUNIKACYJNY