inwestycje kolej tunel średnicowy

Tunel średnicowy w Łodzi. Komora rozgałęźna al. Włókniarzy z lotu ptaka [6.01.2021 r.]

fot. Youtube, Piotr Papiernik

Niedawno mogliście podglądać miejsce, gdzie powstanie podziemny przystanek Łódź Polesie. Wykonawca prowadzi tam pierwsze prace przygotowawcze. Dzisiaj przeniesiemy się nieco na północ, żeby odwiedzić kolejny plac budowy kolejowego tunelu średnicowego. Pomiędzy ulicami Gandhiego, Kasprzaka, Drewnowską i aleją Włókniarzy budowana będzie tzw. komora rozgałęźna.

To takie miejsce, gdzie pociągi przejeżdżające w tunelu będą kierować się albo w stronę stacji Łódź Kaliska albo w stronę Łodzi Żabieńca. Tutaj ma powstać również trzeci przystanek kolejowy – Łódź Koziny (nazwa póki co robocza). Co ciekawe ma to być przystanek dwupoziomowy, o czym pisała jakiś czas temu Gazeta Wyborcza Łódź. Odkąd teren przejął wykonawca tunelu średnicowego trwają tam prace wyburzeniowe i porządkowe.

Pod ogródkach działkowych pozostał jedynie ślad dawnych alejek. Plac budowy jest teraz wygradzany, niedługo zapewne przyjedzie sprzęt budowlany i wkrótce rozpoczną się pierwsze prace ziemne. Myślę też, że okoliczni mieszkańcy mogą powoli żegnać się z pobliską górką. Wszystko na to wskazuje, że pochłonie ją budowa komory i przystanku. Jak 6 stycznia 2021 roku wyglądała budowa komory rozgałęźnej przy alei Włókniarzy z lotu ptaka? Zobaczycie to w relacji wideo na kanale Piotra Papiernika.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

ARCHIWUM

STREFA SPOŁECZNOŚCIOWA

DOCENIASZ MOJĄ PASJĘ?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

INFORMATOR KOMUNIKACYJNY