inwestycje kolej tunel średnicowy

Tunel średnicowy w Łodzi. Teren pod przystanek Łódź Polesie z lotu ptaka [6.01.2021 r.]

fot. Youtube, Piotr Papiernik

Nowy rok skłania do zmian, prawda? W związku z tym pomyślałem, że warto takie zmiany poczynić jeśli chodzi o podglądanie postępów przy budowie kolejowego tunelu średnicowego. Do tej pory udostępniałem wideo relacje, które pokazywały dwa miejsca – plac budowy komory startowej przy ul. Długosza oraz przy ul. Stolarskiej. W serwisie YouTube pojawiła się jednak nowa, ciekawa wideo relacja.

Na ulicy Ogrodowej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Karskiego powstanie drugi podziemny przystanek – Łódź Polesie. Plac budowy graniczy od wschodu z budynkiem szkoły, a od południa z kamienicami przy ul. Mielczarskiego. Na razie wycięte zostały drzewa i wyrównywany jest teren. Są to typowe prace przygotowawcze. W dalszej kolejności zostanie postawione ogrodzenie, wjadą maszyny budowlane i wkrótce rozpoczną się pierwsze prace ziemne.

Obejmą przeniesienie podziemnych instalacji, które kolidować będą z przystankiem kolejowym. Na razie ciągłość ruchu pieszego i samochodowego zostanie utrzymana. Jednak nie wykluczone są czasowe ograniczenia lub zamknięcia w rejonie placu budowy. Gdyby tak się stało zostaną wyznaczone objazdy, a swoją trasę zmienią linie 87A i 87B. Jak 6 stycznia 2021 roku wyglądał z lotu ptaka teren przy ul. Ogrodowej, gdzie powstanie przystanek kolejowy Łódź Polesie? Zobaczycie to w relacji wideo na kanale Piotra Papiernika.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

ARCHIWUM

STREFA SPOŁECZNOŚCIOWA

DOCENIASZ MOJĄ PASJĘ?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

INFORMATOR KOMUNIKACYJNY