inwestycje kolej tunel średnicowy

Tunel średnicowy w Łodzi. Komora startowa przy ul. Skarpowej z lotu ptaka [5.02.2021 r.]

fot. Youtube, Piotr Papiernik

Kolejowy tunel średnicowy w Łodzi to dość skompilowana budowa. Skomplikowana, bo rozrzucona w kilku lokalizacjach. Natomiast zasadnicze prace będą realizowane i tak pod ziemią. Równie istotnym miejscem, co komory przy ulicach Stolarskiej, Długosza i alei Włókniarzy, jest teren przy ulicach Skarpowej oraz Żniwnej. To tam powstają dwa z czterech wylotów z tunelu.

Nie ma się co dziwić, że bardziej zaawansowana jest budowa po wschodniej stronie torów. Ta po prostu ruszyła znaczenie wcześniej. Niemalże gotowa jest już konstrukcja komory startowej przy ul. Skarpowej oraz mury oporowe. Niedługo ekipy będą mogły zabrać się za wybieranie ziemi i wylewanie płyty dennej komory po przeciwnej stronie. Z góry dość dobrze widoczny jest jej zarys.

Obydwa miejsca są generalnie dość istotne. W kolejnym etapie inwestycji będzie wybudowane tutaj połączenie torowe z istniejącą linią kolejową. Oznacza to, że na tym fragmencie linii nr 15 będziemy mieli aż czterotorowy układ. Jak 5 lutego 2021 roku wyglądała komora startowa przy ul. Skarpowej z lotu ptaka? Zobaczycie to w relacji wideo na kanale Piotra Papiernika.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

ARCHIWUM

STREFA SPOŁECZNOŚCIOWA

DOCENIASZ MOJĄ PASJĘ?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

INFORMATOR KOMUNIKACYJNY