inwestycje kolej tunel średnicowy

Tunel średnicowy w Łodzi. Teren pod przystanek Łódź Polesie z lotu ptaka [9.03.2021 r.]

fot. Youtube, Piotr Papiernik

Kiedy na początku roku oglądaliście to miejsce z lotu ptaka, to mogliście zobaczyć początek prac przygotowawczych. Jak już wiadomo na ulicy Ogrodowej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Karskiego, powstanie drugi podziemny przystanek w tunelu średnicowym – Łódź Polesie. Wykonawca zajął ten teren 28 lutego, co spowodowało zamknięcie dla ruchu ulicy oraz zmianę tras autobusów komunikacji miejskiej.

Po ponad tygodniu od zajęcia tego poleskiego skweru widać bardzo konkretne efekty prac. Od południowej i zachodniej strony widać już konkretny zarys całej konstrukcji podziemnego przystanku. Oznacza to, że trwają przygotowania do budowy ścian szczelinowych. Jest to dość popularna metoda wykorzystywana przy konstrukcjach podziemnych.

Następne etapy dla wykonawcy to wybieranie ziemi z ponad 20-metrowego wykopu, tworzenie poszczególnych poziomów (zaprojektowano trzy) oraz budowa wyjścia na powierzchni. Jak 9 marca 2021 roku wyglądał z lotu ptaka teren przy ul. Ogrodowej, gdzie powstanie przystanek kolejowy Łódź Polesie? Zobaczycie to w relacji wideo na kanale Piotra Papiernika.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

ARCHIWUM

STREFA SPOŁECZNOŚCIOWA

DOCENIASZ MOJĄ PASJĘ?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

INFORMATOR KOMUNIKACYJNY