komunikacja miejska organizacja komunikacji pasażerowie

Wiceprezydent Adam Pustelnik: uważam, że w komunikacji miejskiej jest wiele do poprawy

fot. Urząd Miasta Łodzi

Pierwszy wiceprezydent Łodzi, Adam Pustelnik, był we wtorek (9 marca) porannym gościem Polskiego Radia Łódź. Samorządowiec, który sprawuje nadzór między innymi nad Biurem Architekta Miasta i Miejską Pracownią Urbanistyczną, pytany był także o remonty dróg i łódzką komunikację miejską. Co ciekawe ten obszar przypisany jest normalnie byłemu wiceprezydentowi, a obecnie sekretarzowi miasta, nazywanemu niekiedy “superprezydentem” czyli Wojciechowi Rosickiemu.

Prowadzący poranną rozmowę Tomasz Lasota zapytał czy komunikacja miejska w mieście działa sprawnie i zachęca pasażerów, i czy sam Pustelnik z niej korzysta? – Korzystam z komunikacji miejskiej i na pewno uważam, że jest w niej wiele do poprawy. Zawsze taki ogromny byt jakim jest komunikacja miejska stwarza pole, żeby mogło działać lepiej – stwierdził pierwszy wiceprezydent Łodzi. Dodał, że osoby, które odpowiadają za transport publiczny, tak jak na przykład wicedyrektor ZDIT dyrektor Maciej Sobieraj, są fachowcami w swojej dziedzinie.

Dziennikarz Radia Łódź wspomniał też o nierozpoczętym remoncie odcinków tramwajowych: Wojska Polskiego i Legionów, zamkniętej ulicy Srebrzyńskiej czy niedawno wyłączonym z ruchu odcinku ulicy Limanowskiego w rejonie Bałuckiego Rynku Każdy samorządowiec, każdy włodarz, nie ważne czy lokalny, czy państwowy chciałby, przynajmniej tak mi się wydaje. A powinien chcieć, żeby zarządzany przez niego obszar czy coś za co jest odpowiedzialny, żeby nie miało żadnych wad i funkcjonowało dobrze – stwierdził Adam Pustelnik, wskazując jednocześnie na problemy historyczne, wysokie bezrobocie i brak możliwości szybkiego nadrobienia “zapóźnień infrastrukturalnych”.

Całą rozmowę Tomasz Lasoty z wiceprezydentem Łodzi Adamem Pustelnikiem znajdziecie na kanale YouTube Polskiego Radia Łódź.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

ARCHIWUM

STREFA SPOŁECZNOŚCIOWA

DOCENIASZ MOJĄ PASJĘ?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

INFORMATOR KOMUNIKACYJNY