inwestycje kolej tunel średnicowy

Tunel średnicowy w Łodzi. Teren pod przystanek Łódź Polesie z lotu ptaka [2.08.2021 r.]

fot. Youtube, Piotr Papiernik

Dawno nie zaglądałem na plac budowy infrastruktury pasażerskiej tunelu średnicowego w Łodzi. Najwyższy czas to zrobić. Ze wszystkich miejsc, w których mają powstać podziemne przystanki kolejowe, to tutaj od początku działo się najwięcej. Patrząc po obecnym stanie prac mamy wykonanych już większość ścian szczelinowych po południowej stronie, na których opierać się będzie konstrukcja obiektu. Po północnej stronie (będzie tutaj drugie wyjście) ich budowa dopiero trwa.

Wiadomo, że przystanek Łódź Polesie będzie trzypoziomowy (perony kolejowe, kondygnacja techniczna, część pasażerska), co spowoduje konieczność zagłębienia się 20 metrów w dół. W związku z tym wkrótce rozpocznie się operacja wybierania ziemi spod pierwszej płyty stropowej, potem budowa kolejnych płyt pośrednich oraz płyty dennej. Obiekt w obecnym wykopie jest gotowy w ponad połowie i widać nawet prawdopodobne miejsce, w którym znajdzie się otwór technologiczny do wybierania urobku spod ziemi.

Nadal zamknięta dla aut jest ulica Ogrodowa pomiędzy ulicą Karskiego a wyjazdem z parkingu Manufaktury. Piesi mają wyznaczoną tymczasową przeprawę po północnej stronie. Podobnie jest z komunikacją miejską. Na wschód przejedziemy jedynie liniami 87A i 87B. Linie 78 , 87A i 87B na zachód jadą ulicą Drewnowską. Jak 2 sierpnia 2021 roku wyglądał z lotu ptaka teren gdzie powstaje przystanek kolejowy Łódź Polesie? Zobaczycie to w relacji wideo na kanale Piotra Papiernika.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

ARCHIWUM

STREFA SPOŁECZNOŚCIOWA

DOCENIASZ MOJĄ PASJĘ?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

INFORMATOR KOMUNIKACYJNY