kierowcy samochody ulice

Akcja zima 2021. Siedemnaście firm odśnieżających i całodobowa infolinia

fot. Daniel Siwak

Za nami pierwsza w tym roku odsłona zimy. Trochę mokra, bo w mieście pojawił się śnieg z deszczem. Tragedii może nie było, co nie zmienia faktu, że zabieliło się nieco z piątku na sobotę. Patrząc na najbliższe dni, temperatura nie wybije się zbytnio poza czerwony wskaźnik. Będą to jednak na tyle dobre warunki, że śnieg może się trochę dłużej utrzymać.

Wiadomo, że w sezonie 2021/2022 zimowym utrzymaniem będzie zajmować się 17 firm odśnieżających. W gotowości do wyjazdu na ulice ma być 128 pługopiaskarek oraz 52 ciągniki z lemieszem na drogi wewnętrzne, rowerowe i chodniki. To taka sama liczba pojazdów jak rok temu. Warto przypomnieć, że za czystość (odśnieżanie czy posypywanie) chodników przy budynkach odpowiadają ich administratorzy.

Kilkadziesiąt minut po opadach do odśnieżenia za każdym razem będzie aż 3 062 km łódzkich dróg. Gotowość do tegorocznej zimy potwierdziły już władze Łodzi. – Dyżury są całodobowe, siedem dni w tygodniu, także w dni świąteczne. Łodzianie mają do dyspozycji numer telefonu oraz adres mailowy na które mogą zgłaszać swoje uwagi. Na pewno każdy sygnał sprawdzimy i będziemy reagować adekwatnie do sytuacji – mówiła tydzień temu Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Miasta Łodzi.

MIEJSKA INFOLINIA ZIMOWA
Wydział Gospodarki Komunalnej
telefon: 42 638 54 53
e-mail: czystosc@uml.lodz.pl

KOLEJOWA INFOLINIA ZIMOWA
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Zakład Linii Kolejowych w Łodzi
telefony: 42 205 54 44, 42 205 55 44, 664 062 357

Przygotowania do zimy objęły także prace zabezpieczające przy zieleńcach, które bezpośrednio sąsiadują z jezdnią. Jak zapewne zauważyliście przy nowych inwestycjach powstają takie strefy, gdzie sadzona jest niska zieleń lub drzewa. – Kładziemy maty wzdłuż pasów drogowych, które zapewnią roślinom ochronę przed błotem pośniegowym i solanką. Zabiegi ochronne prowadzimy przy ulicach Zachodniej, Wschodniej, Kilińskiego, Sienkiewicza i Próchnika – tłumaczyła w portalu Łódź.pl Małgorzata Kryzińska, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

Dla porównania Akcja Zima 2018/2019 kosztowała Łódź 8,5 mln zł, 2019/2020 tylko 2,8 mln zł, ale 2020/2021 już ponad 13,2 mln zł.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

ARCHIWUM

STREFA SPOŁECZNOŚCIOWA

DOCENIASZ MOJĄ PASJĘ?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

INFORMATOR KOMUNIKACYJNY