autobusy

Remonty w Łodzi. Jak będą kursować autobusy MPK?

Liczne prace remontowe i modernizacyjne na terenie miasta obejmują inwestycje drogowe, inwestycje torowe oraz inwestycje infrastrukturalne. Powoduje to utrudnienia w kursowaniu pojazdów Lokalnego Transportu Zbiorowego w Łodzi. Pasażerowie muszą przyzwyczaić się do nowych tras. Jak będą kursować autobusy MPK Łódź?

Dotychczasowe informatory o zmianach w kursowaniu łódzkich autobusów oraz tramwajów przestały być aktualizowane. Od teraz zamiast dwóch osobnych tekstów będzie już tylko jeden, który dodatkowo został poszerzony o informacje dotyczące kolejowych korekt rozkładów jazdy.

komentarzy

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

  • Miała nastąpić zgodnie z założeniami w od początku kwietnia, ale problemy finansowe z przetargiem nieco to pokrzyżowały. Ostatnio ZDiT poinformował o wyborze oferty firmy Mosty Infrastruktura na odcinek Centrum – Janów/Olechów. Być może przed wakacjami prace ruszą, ale zapewne może zmienić się także organizacja komunikacji miejskiej.

  • Kiedy ma nastąpić ta "druga faza" budowy W-Z? Bo jakoś ni widu ni słychu o tym 🙂

  • Zobaczymy co będzie od wiosny. Taką koncepcję przedstawił wykonawca i zaakceptował ZDiT. Jednak wiadomo, jak to się dzieje w Łodzi. W ostatniej chwili coś się zmienia, więc nie zdziwiłbym się, że tak byłoby w tym przypadku.

  • W likwidację Z5 jakoś nie chce mi się wierzyć, to raczej błąd w dokumentacji. Przecież coś musi obsługiwać rejon Sienkiewicza-Kilińskiego między Narutowicza a Piłsudskiego (a Z1 nie będzie zawsze dojeżdżać do Tuwima, w pewnym momencie zaczną remont Kilińskiego). No i musi być przesiadkowa "przejezdność" w śladzie normalnych tras linii 1, 4 i 5.

  • Racja. Widocznie przy aktualizacji remontu na Żeromskiego się nie zapisało. Swoją drogą trasa Z15 od 1 października ma się nie zmienić. Więc objazd dla "15" której nie ma zamiast blisko Żeromskiego (od Curie Skłodowskiej do Próchnika) zrobić, wykręcają trasę przez Żeligowskiego.

  • Z15 od dawna już nie jeździ Pogonowskiego. Obecnie tramwaj na Gdańskiej zastępuje autobus jeżdżący po Żeligowskiego. Ha ha.

  • A zwrociliscie uwage na "drobna" zmiane trasy linii 69? Zamiast kursowac Wedmanowej i dowozic ludzi do fabryki Boscha i innych firm na tej ulicy, jezdzi prosto Dabrowskiego. W zamian na Wedmanowej jest 95 i zamiast 17 kursow w porannym szczycie (5-8) mamy kursow 8, a w szczycie popoludniowym (13-17) zamiast 23 mamy 12! Oprocz tego autobus zamiast dowozic ludzi z Dworca na Widzewie do pracy albo mieszkancow Widzewa na Mlynek, skreca sobie wczesniej. No a 95 konczy sobie trase na koncu Dabrowskiego (czyli w szczerym polu). Inna sprawa ze kursy 95 do Della tez "nieco" przerzedzone, ludzie chcacy dojechac na zmiane o godzinie 19, moga przyjechac albo po 16, albo zasuwac z buta. Rece opadaja!

  • Nie da się z Dębowskiego pojechać na Henrykowską, musi wjechać w Zbocze, więc coś tu jest pokręcone. Aż sam jestem ciekaw, bo nie uśmiecha mi sie codzienne chodzenie do 54 albo 15 :/

  • Niestety nie powiem. Akurat nie ma opublikowanego jeszcze nowego rozkładu dla "58. To chyba nie będzie tak długa zmiana trasy, jak pozostałe związane z remontami w Śródmieściu.

  • Jakaś informacja ile będzie jeździł z pominięciem Pienin? Jedyny autobus na osiedlu omija osiedle -_-

ARCHIWUM

STREFA SPOŁECZNOŚCIOWA

DOCENIASZ MOJĄ PASJĘ?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

INFORMATOR KOMUNIKACYJNY