O BLOGU

Komunikacjazbiorowa.pl, to autorski blog tematyczny o komunikacji publicznej, transporcie i przestrzeni miejskiej. W sieci pojawił się dokładnie 21 lipca 2012 roku, co oczywiście nie mogło i nie było tak całkiem przypadkową datą.

Dokładnie tego samego dnia, ale sześćdziesiąt dwa lata wcześniej, na ulice Łodzi wyjechały pierwsze “eNki”. Tak potocznie nazywane są wagony typu Konstal 2N czy Konstal 5N. Mają one swoją dość obszerną kartę w historii łódzkiej komunikacji. Niektóre z nich nadal jeżdżą, a niektóre czekają na swoje drugie tramwajowe życie.

Jeśli zaglądacie na „ZbiorKoma” musicie wiedzieć, że jest to miejsce, gdzie pojawiają się przeważnie tematy, które w tradycyjnych mediach nie zawsze mają szansę się przebić, albo są dla nich zbyt specyficzne. Znajdziecie tutaj m.in. komentarze, ciekawostki, podsumowania, poradniki. To wszystko po to, aby każdy z Was w jakimś stopniu spróbował złapać tego komunikacyjnego bakcyla.

O AUTORZE

Nazywam się Daniel Siwak. Przeważnie każdy mały chłopiec marzy o tym, aby w przyszłości zostać na przykład strażakiem, żołnierzem czy policjantem. Ja, kiedy byłem dzieckiem budowałem z klocków Cobi pierwsze autobusy i tramwaje. Później za sprawą sąsiada motorniczego z nieistniejącej już zajezdni Dąbrowskiego, który pozwolił mi usiąść za pulpitem Konstala 805N, chciałem zostać motorniczym. Kiedyś ten zawód naprawdę cieszył się renomą…

Ostatecznie poszedłem w stronę mediów elektronicznych. Dawniej współpracowałem ze Stowarzyszeniem Klon/Jawor, Polska Press Grupą (d. Grupa Wydawnicza Polskapresse), opisywałem transportowy świat w portalu MMŁódź.pl czy komentowałem tematy transportowe w Telewizji Toya. Od dłuższego czasu łączę więc nietypową pasję komunikacyjną z informowaniem o tym mniej lub bardziej zainteresowanych odbiorców. Zawodowo aktualnie przerzuciłem się na szerokie tory, a w wolnych chwilach przybliżam historię łódzkiej komunikacji miejskiej oraz prowadzę ten blog.

Oczywiście, różnie w życiu bywało, a mam tu na myśli czasowe zawieszenie blogowania. Jednak wiecie jak to jest z pasjami? Prędzej, czy później i tak tutaj wracałem. To co? Fajnie będzie Was gościć ponownie na łamach Komunikacjizbiorowej.pl. Do przeczytania!

ARCHIWUM

TRANSPORTOWY FLESZ MIESIĄCA

STREFA SPOŁECZNOŚCIOWA

INFORMATOR KOMUNIKACYJNY