fot. Daniel Siwak
informator

Zmiany w kursowaniu autobusów, tramwajów oraz pociągów w Łodzi

Liczne prace remontowe i modernizacyjne na terenie miasta obejmują inwestycje drogowe, torowe oraz infrastrukturalne. Taka sytuacja powoduje przeważnie utrudnienia w kursowaniu transportu publicznego – autobusów, tramwajów czy pociągów. Przed wyjściem z domu warto zapoznać się z nowymi trasami czy rozkładami jazdy. [TEN TEKST JEST AKTUALIZOWANY]


INFO – MPK Od 1 lutego 2020 roku, czyli chwilę po wprowadzeniu zmodyfikowanej siatki nocnych połączeń autobusowych, zmianie uległa taryfa biletowa Lokalnego Transportu Zbiorowego. I tak za 1,50 zł (ulgowy) i 3,00 zł (normalny) pasażer łódzkiego MPK pojedzie 20 40 minut. Na biletach za 1,90 zł (ulgowy) i 3,80 zł (normalny) będzie można udać się aż w 40 60 minutową podróż. Wydłużony czas przejazdu będzie obowiązywał do 31 grudnia 2021 roku. Natomiast płacąc 2,20 zł (ulgowy) i 4.40 zł (normalny) przez godzinę będziemy mogli podróżować komunikacją miejską. Kierowcy i motorniczowie nie sprzedają już biletów jednorazowych na przejazd. Pasażerowie w tramwajach i autobusach mogą kupić bilety w zainstalowanych biletomatach – tylko z możliwością płatności kartą.

INFO – KOLEJ Bilet czasowy (strefowy) w ofercie ma także Polregio. Kosztuje on 3,00 zł/3,80 zł (normalny), 1,89 zł/2,39 zł (szkolny) i 1,47 zł/1,86 zł (studencki) i jest ważny przez 40/60 minut od momentu zakupu, tylko w pociągach REGIO spółki. Bilet czasowy (strefowy) oferowany jest także przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną. Kosztuje on 3,00 zł/3,80 zł (normalny), 1,89 zł/2,39 zł (szkolny) i 1,47 zł/1,86 zł (studencki) i jest ważny przez 40/60 minut od momentu zakupu w pociągach ŁKA i ŁKA Sprinter. Obydwa umożliwiają przejazd pociągami w strefie, ograniczonej stacjami: Łódź Andrzejów, Łódź Andrzejów Szosa (od wschodu), Pabianice (od południa) i Zgierz Kontrewers (od północy). Obsługa pociągu sprzedaje bilety (przy czynnej kasie na dworcu jest pobierana dodatkowa opłata za wydanie biletu), ale pasażer musi wejść pierwszymi drzwiami od czoła pojazdu i oczekiwać na drużynę konduktorską.

W razie dodatkowych pytań warto skontaktować się bezpośrednio z poszczególnymi przewoźnikami:
MPK Łódź (infolinia 42 638 90 20), www.mpk.lodz.pl,
BP Tour (infolinia 42 638 90 20), www.bptour.pl/lodz-komunikacja-miejska,199.html,
Łódzka Kolei Aglomeracyjna (infolinia 887 879 980), www.lka.lodzkie.pl,
Polregio (infolinia 703 202 020), www.polregio.pl,
PKP Intercity (infolinia 703 200 200), www.intercity.pl

Organizatorem komunikacji miejskiej na terenie miasta Łodzi i w części aglomeracji łódzkiej jest Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi (kontakt 42 638-49-91) www.zdit.uml.lodz.pl. Organizatorem regionalnego transportu kolejowego w województwie łódzkim [połączenia Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i Polregio] jest Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego (kontakt 42 663-31-50) www.lodzkie.pl. Organizatorem dalekobieżnego transportu kolejowego z lub przez województwo łódzkie [połączenia PKP Intercity kategorii TLK oraz IC] jest Ministerstwo Infrastruktury (kontakt: 22 630-13-00) www.gov.pl/web/infrastruktura.

AKTUALNE ZMIANY W KURSOWANIU AUTOBUSÓW, TRAMWAJÓW I POCIĄGÓW:
od 17.07.2021 | Linia 100

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi zostanie zmieniona trasa wymienionej linii.
– linia autobusowa 100 będzie kursować do 29 sierpnia br.
– likwidacji ulega przystanek końcowy Kościuszki – Mickiewicza

Linia 100 TRASA PODSTAWOWA: PARK SIENKIEWICZA – Sienkiewicza, Tuwima, Struga, Gdańska, Zielona, Legionów, Konstantynowska, rondo Władysława Andersa, Juszczakiewicza, Armii Krajowej, Wyszyńskiego – RETKINIA – Wyszyńskiego, Armii Krajowej, Juszczakiewicza, rondo Władysława Andersa, Konstantynowska, Legionów, Zielona, Gdańska, Struga, aleja Mickiewicza, aleja Piłsudskiego, Sienkiewicza – PARK SIENKIEWICZA

Linia 100 TRASA SKRÓCONA: PARK SIENKIEWICZA – Sienkiewicza, Tuwima, Struga, Struga, Gdańska, Zielona, Legionów, Konstantynowska, rondo Władysława Andersa, Konstantynowska – ZAJEZDNIA MUZEALNA BRUS – Konstantynowska, rondo Władysława Andersa, Konstantynowska, Legionów, Zielona, Gdańska, Struga, aleja Mickiewicza, aleja Piłsudskiego, Sienkiewicza – PARK SIENKIEWICZA

od 03.07.2021 | Linie 0, 100

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi zostaną uruchomione Łódzkie Linie Turystyczne 2021 obsługiwane taborem zabytkowym Tomasz Adamkiewicza, Klubu Miłośników Starych Tramwajów, MPK Łódź oraz grupy Czerwony Ikarus.
– linia tramwajowa 0 będzie kursować do 26 września br.
– linia autobusowa 100 będzie kursować do 29 sierpnia br.
– kursy linii 0 obsługiwane wagonem Sanok będą bezpłatne oraz realizowane z przewodnikiem

Linia 0: PÓŁNOCNA – Północna, Ogrodowa, Zachodnia, aleja Kościuszki, aleja Mickiewicza, Piotrkowska – PLAC NIEPODLEGŁOŚCI – Piotrkowska, aleja Mickiewicza, aleja Kościuszki, Zachodnia, Ogrodowa, Północna – PÓŁNOCNA

Linia 100 TRASA PODSTAWOWA: KOŚCIUSZKI MICKIEWICZA – aleja Kościuszki, Żwirki, Piotrkowska, aleja Mickiewicza, aleja Kościuszki, Struga, Gdańska, Zielona, Legionów, Konstantynowska, rondo Władysława Andersa, Juszczakiewicza, Armii Krajowej, Wyszyńskiego – RETKINIA – Wyszyńskiego, Armii Krajowej, Juszczakiewicza, rondo Władysława Andersa, Konstantynowska, Legionów, Zielona, Gdańska, Struga, aleja Kościuszki – KOŚCIUSZKI MICKIEWICZA

Linia 100 TRASA SKRÓCONA: KOŚCIUSZKI MICKIEWICZA – aleja Kościuszki, Żwirki, Piotrkowska, aleja Mickiewicza, aleja Kościuszki, Struga, Gdańska, Zielona, Legionów, Konstantynowska, rondo Władysława Andersa, Konstantynowska – ZAJEZDNIA MUZEALNA BRUS – Konstantynowska, rondo Władysława Andersa, Konstantynowska, Legionów, Zielona, Gdańska, Struga, aleja Kościuszki – KOŚCIUSZKI MICKIEWICZA

od 14.06.2021 | Linie 57, N8

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z zakończeniem remontu ulicy Sienkiewicza, zostanie zmieniona trasa wymienionych linii.

Linia 57: PIASTÓW KURAK – Paderewskiego, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka, Wólczańska, Radwańska, Brzeźna, Sienkiewicza, Narutowicza, Kilińskiego, Rodziny Poznańskich, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, plac Dąbrowskiego, Sterlinga, Pomorska, Anstadta, Północna, Źródłowa, Palki, Wojska Polskiego, Sporna, Zagajnikowa, Inflancka, Marysińska – MARYSIN STADION – Marysińska, Inflancka, Zagajnikowa, Sporna, Wojska Polskiego, Palki, Źródłowa, Północna, Sterlinga, plac Dąbrowskiego, Narutowicza, Rodziny Scheiblerów, Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Traugutta, Sienkiewicza, Brzeźna, Radwańska, Wólczańska, Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, Paderewskiego – PIASTÓW KURAK

Linia N8: ALEJA KOŚCIUSZKI/ZIELONA – aleja Kościuszki, Zachodnia, Legionów, plac Wolności, Pomorska, Kilińskiego, Rewolucji 1905 roku, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Kilińskiego, aleja Rodziny Poznańskich, aleja Rodziny Scheiblerów, Tuwima, Przędzalniana, Przybyszewskiego, Tatrzańska, Felińskiego, Gojawiczyńskiej, Dąbrowskiego – DWORZEC ŁÓDŹ DĄBROWA – Dąbrowskiego, Gojawiczyńskiej, Felińskiego, Tatrzańska, Przybyszewskiego, Przędzalniana, Tuwima, aleja Rodziny Scheiblerów, aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Traugutta, Sienkiewicza, Tuwima, Struga, aleja Kościuszki – ALEJA KOŚCIUSZKI/ZIELONA

od 13/14.06.2021 | Linia N3A

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w ramach bieżącej organizacji komunikacji miejskiej, zostanie zmieniona trasa wymienionej linii.
– linia N3B kursuje prosto ul. Rzgowską bez wjazdu w ulice Kurczaki i św. Wojciecha

Linia N3A: INSTYTUT CZMP – Matek Polskich (jezdnia zachodnia), Paradna, Rzgowska, św. Wojciecha, Sternfelda, Kurczaki, Rzgowska, Bankowa, Śląska, Kilińskiego, Broniewskiego, Rzgowska, Sieradzka, Piotrkowska, plac Niepodległości, Rzgowska, Dąbrowskiego, Kilińskiego, Tymienieckiego, Sienkiewicza, Tuwima, Struga, aleja Kościuszki, Więckowskiego, Zielona, Kasprzaka, Drewnowska, aleja Unii Lubelskiej, Srebrzyńska, Biegunowa, Krakowska, Złotno, Rąbieńska, Traktorowa, rondo Pileckiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Muszyńskiego, Rojna – TEOFILÓW ROJNA – Rojna, rondo Muszyńskiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Pileckiego, Traktorowa, Rąbieńska, Złotno, Krakowska, Biegunowa, Srebrzyńska, aleja Unii Lubelskiej, Drewnowska, Kasprzaka, 1 Maja, Żeromskiego, Próchnika, Zachodnia, aleja Kościuszki, Zamenhofa, Nawrot, Sienkiewicza, Tymienieckiego, Kilińskiego, Dąbrowskiego, Rzgowska, Sieradzka, Piotrkowska, plac Niepodległości, Rzgowska, Broniewskiego, Kilińskiego, Śląska, Bankowa, Rzgowska, Kurczaki, Sternfelda, św. Wojciecha, Rzgowska, Paradna, Matek Polskich (jezdnia zachodnia) – INSTYTUT CZMP

od 13.06.2021 | Łódzka Kolej Aglomeracyjna, Polregio, PKP Intercity

Na podstawie decyzji PKP Polskich Linii Kolejowych nastąpi wiosenna korekta rozkładów jazdy pociągów, które kursują z Łodzi oraz do Łodzi. Dotyczy to kursów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (ŁKA), Polregio (PR) oraz PKP Intercity (PKP IC).

12-13.06.2021 | Linie 2, 5, 8

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z wymianą torowiska na krańcówce przy ul. Szczecińskiej, tymczasowo zostanie zmieniona trasa wymienionych linii.
– linia 8A zostaje zawieszona
– linie 2 i 8B zostaną skrócone do Dworca Łódź Żabieniec
– uruchomiona zostanie tymczasowa autobusowa linia zastępcza Z8

Linia 2: DWORZEC ŁÓDŹ DĄBROWA – Dąbrowskiego, Rzgowska, plac Niepodległości, Piotrkowska, aleja Mickiewicza, aleja Kościuszki, Zachodnia, Limanowskiego – DWORZEC ŁÓDŹ ŻABIENIEC – Limanowskiego, Zachodnia, aleja Kościuszki, aleja Mickiewicza, Piotrkowska, plac Niepodległości, Rzgowska, Dąbrowskiego – DWORZEC ŁÓDŹ DĄBROWA

Linia 5: RETKINIA – Wyszyńskiego, Bratysławska, Karolewska, aleja Bandurskiego, aleja Włókniarzy, Kopernika, Gdańska, Legionów, Zachodnia, Ogrodowa, Północna – PÓŁNOCNA – Północna, Ogrodowa, Zachodnia, Legionów, Gdańska, Kopernika, aleja Włókniarzy, aleja Bandurskiego, Karolewska, Bratysławska Wyszyńskiego – RETKINIA

Linia 8B: CMENTARZ ZARZEW – Lodowa, Przybyszewskiego, Puszkina, Rokicińska, aleja Piłsudskiego, aleja Mickiewicza, aleja Włókniarzy, Limanowskiego – DWORZEC ŁÓDŹ ŻABIENIEC – Limanowskiego, aleja Włókniarzy, aleja Mickiewicza, aleja Piłsudskiego, Rokicińska, Puszkina, Przybyszewskiego, Lodowa – CMENTARZ ZARZEW

Linia Z8 LINIA ZASTĘPCZA: DWORZEC ŁÓDŹ ŻABIENIEC – Helska, Brukowa, Aleksandrowska, Tatarczana, Plonowa – KOCHANÓWKA – Aleksandrowska, Woronicza – DWORZEC ŁÓDŹ ŻABIENIEC

od 3.06.2021 | Linie 51A, 85A, 85B

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi zostanie zmieniony rozkład jazdy wymienionych linii.

od 2.06.2021 | Linie 65A, 65B, N2

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi od godz. 18:00 tymczasowo zostanie zmieniona lokalizacja przystanków dla wymienionych linii.
– w kierunku północnym: przystanek zostanie przeniesiony na ul. Łagiewnicką przed skrzyżowanie z ul. Inflancką
– w kierunku południowym: przystanek zostanie przeniesiony na ul. Łagiewnicką przed ul. Biegańskiego (pomiędzy posesjami 134 i 136)

od 1.06.2021 | Linia Z13

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi zostanie zmieniona trasa wymienionej linii.

Linia Z13 LINIA ZASTĘPCZA: ŚLĄSKA NIŻSZA – Śląska, Kilińskiego, Broniewskiego, aleja Śmigłego Rydza, Kopcińskiego, Jaracza, Uniwersytecka, Narutowicza, Kilińskiego, Rodziny Poznańskich, Polskiej Organizacji Wojskowej, Jaracza, Więckowskiego, Gdańska, Zielona, 1 maja, aleja Włókniarzy – LEGIONÓW/ALEJA WŁÓKNIARZY – Zielona, Gdańska, Struga, Wólczańska, Zamenhofa, Nawrot, Sienkiewicza, Narutowicza, Kilińskiego, aleja Rodziny Poznańskich, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Kopcińskiego, aleja Śmigłego Rydza, Niższa – ŚLĄSKA NIŻSZA

od 1.06.2021 | Linie 5, 9, 12B, Z1, 52

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi zostanie zmieniony rozkład jazdy wymienionych linii.

od 30.05.2021 | Linia 15

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi zostanie zmieniony rozkład jazdy wymienionej linii.

od 24.05.2021 | Linie 3B, Z3

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z awaryjnym zamknięciem, tymczasowo zostanie zmieniona trasa wymienionych linii.

Linia 3B: CHOJNY KURCZAKI – Rzgowska, plac Niepodległości, Piotrkowska, aleja Kościuszki, Zachodnia, Zgierska, Dolna, Łagiewnicka – RONDO POWSTAŃCÓW 1863 ROKU – Łagiewnicka, Dolna, Zgierska, Zachodnia, aleja Kościuszki, aleja Mickiewicza, Piotrkowska, plac Niepodległości, Rzgowska – CHOJNY KURCZAKI 

Linia Z3 LINIA ZASTĘPCZA: RONDO POWSTAŃCÓW 1863 ROKU – Łagiewnicka, Warszawska – MARYSIN WARSZAWSKA – Warszawska, Łagiewnicka – RONDO POWSTAŃCÓW 1863 ROKU

od 24.05.2021 | Linie 65A, 72A, 72B, 82A, 82B

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi zostanie zmieniony rozkład jazdy wymienionych linii.

od 21.05.2021 | Linie 5, 9, 12A, 12B

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z pilnym wyburzeniem kamienicy przy ul. Kilińskiego 49 (przy ul. Narutowicza), tymczasowo zostanie zmieniona trasa wymienionych linii.
– linie 12A zostaje zawieszona

Linia 5: (trasa w dni robocze) TEOFILÓW – Aleksandrowska, Limanowskiego, Zachodnia, Legionów, Gdańska, Kopernika, aleja Włókniarzy, aleja Bandurskiego, Karolewska, Bratysławska – KAROLEW – Bratysławska, Karolewska, aleja Bandurskiego, aleja Włókniarzy, Kopernika, Gdańska, Legionów, Zachodnia, Limanowskiego, Aleksandrowska – TEOFILÓW

Linia 5: (trasa w soboty, niedziele i święta) TEOFILÓW – Aleksandrowska, Limanowskiego, Zachodnia, Legionów, Gdańska, Kopernika, aleja Włókniarzy, aleja Bandurskiego, Karolewska, Bratysławska, Wyszyńskiego – RETKINIA – Wyszyńskiego, Bratysławska, Karolewska, aleja Bandurskiego, aleja Włókniarzy, Kopernika, Gdańska, Legionów, Zachodnia, Limanowskiego, Aleksandrowska – TEOFILÓW

Linia 9: OLECHÓW – Ofiar Terroryzmu 11 Września, Odnowiciela, Hetmańska, Rokicińska, aleja Piłsudskiego, Kopcińskiego, Narutowicza, Konstytucyjna, Pomorska, Kilińskiego, Franciszkańska, Wojska Polskiego, plac Kościelny, Zgierska – HELENÓWEK – Zgierska, plac Kościelny, Wojska Polskiego, Franciszkańska, Kilińskiego, Pomorska, Konstytucyjna, Narutowicza, Kopcińskiego, aleja Piłsudskiego, Rokicińska, Hetmańska, Odnowiciela, Ofiar Terroryzmu 11 Września – OLECHÓW

Linia 12B: RETKINIA – Wyszyńskiego, Bratysławska, Karolewska, aleja Bandurskiego, aleja Mickiewicza, aleja Piłsudskiego, Kilińskiego, aleja Rodziny Poznańskich, Węglowa, Tramwajowa, Narutowicza, Konstytucyjna, Pomorska, działki, Telefoniczna, Giewont – STOKI – Giewont, Telefoniczna, działki, Pomorska, Konstytucyjna, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej, aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, aleja Piłsudskiego, aleja Mickiewicza, aleja Bandurskiego, Karolewska, Bratysławska, Wyszyńskiego – RETKINIA

od 17.05.2021 | Linie 71A, 71B

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z zakończeniem prac budowlanych w ul. Śląskiej przy parku na Młynku, zostanie przywrócona stała trasa wymienionych linii.

Linia 71A: DWORZEC ŁÓDŹ CHOJNY – Rzgowska, Józefów, Bieszczadzka, Kolumny, Bronisin, Brójecka, Tomaszowska, Kotoniarska, Wełniana, Młynek, Śląska, Niższa, Broniewskiego, Tatrzańska, Zbaraska – PARK PODOLSKI – Kossaka, Dąbrowskiego, Tatrzańska, Broniewskiego, Niższa, Śląska, Młynek, Wełniana, Kotoniarska, Tomaszowska, Brójecka, Bronisin, Kolumny, Bieszczadzka, Józefów, Rzgowska – DWORZEC ŁÓDŹ CHOJNY

Linia 71B: DWORZEC ŁÓDŹ CHOJNY – Rzgowska, Józefów, Bieszczadzka, Kolumny, Tomaszowska, Kotoniarska, Wełniana, Młynek, Śląska, Niższa, Broniewskiego, Tatrzańska, Zbaraska – PARK PODOLSKI – Kossaka, Dąbrowskiego, Tatrzańska, Broniewskiego, Niższa, Śląska, Młynek, Wełniana, Kotoniarska, Tomaszowska, Kolumny, Bieszczadzka, Józefów, Rzgowska – DWORZEC ŁÓDŹ CHOJNY

od 17.05.2021 | Linia 52

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z funkcjonowaniem miejskich punktów szczepień przeciwko COVID-19, tymczasowo zostanie zmieniona trasa wymienionych linii.

Linia 52: (trasa w godz. 8:00 – 20:00) KOMORNIKI – Kurczaki, Rzgowska, Paderewskiego, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka, aleja Jana Pawła II, aleja Włókniarzy, Karolewska (gdzie zawraca), ale Włókniarzy, aleja Bandurskiego, aleja Unii Lubelskiej – SPORT ARENA (PUNKT SZCZEPIEŃ) – aleja Unii Lubelskiej, aleja Bandurskiego, aleja Włókniarzy, Karolewska (gdzie zawraca), aleja Włókniarzy, aleja Jana Pawła II, Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, Paderewskiego, Rzgowska, Kurczaki – KOMORNIKI

od 10.05.2021 | Linie 64A, 64B, 65A, 65B, N2

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z naprawą torowiska tramwajowego na ul. Limanowskiego (odcinek Zachodnia – Zgierska), tymczasowo zostanie zmieniona trasa wymienionych linii.
– dla linii 51A, 53A, 53B, 53C, 53D, 53E, 54A, 54B, 54C, 54D, 58A, 58B, 60A, 60B, 60C, 60D, 77, 85A, Z6, N1A, N1B, N5A, N5B zmianie ulegną trasy wyjazdowe i zjazdowe z/do zajezdni Limanowskiego
– dla linii 64A, 64B, 65A, 65B, N2 uruchomiony zostanie tymczasowy przystanek Dolna – Łagiewnicka (w kierunku zachodnim)

Linia 64A: URZĄD SKARBOWY WIDZEW – Papiernicza, Lodowa, Widzewska, Wałowa, Rokicińska, aleja Piłsudskiego, Niciarniana, Czechosłowacka, Edwarda, Krokusowa, Pszczyńska, Janosika, Brzezińska, Wojska Polskiego, Sporna, Boya Żeleńskiego, Obrońców Westerplatte, Wojska Polskiego, Franciszkańska, Organizacji WiN, Bałucki Rynek, Zgierska – BAŁUCKI RYNEK – Bałucki Rynek, Zawiszy Czarnego, Franciszkańska, Wojska Polskiego, Obrońców Westerplatte, Boya Żeleńskiego, Sporna, Wojska Polskiego, Brzezińska, Janosika, Pszczyńska, Krokusowa, Edwarda, Czechosłowacka, Niciarniana, aleja Piłsudskiego, Rokicińska, Wałowa, Widzewska, Lodowa, Przybyszewskiego, Mechaniczna, Maciejewskiego, Papiernicza – URZĄD SKARBOWY WIDZEW

Linia 64B: WIDZEW CZAJKOWSKIEGO – Przybyszewskiego, Puszkina, Rokicińska, aleja Piłsudskiego, Niciarniana, Czechosłowacka, Edwarda, Krokusowa, Pszczyńska, Janosika, Brzezińska, Wojska Polskiego, Sporna, Boya Żeleńskiego, Obrońców Westerplatte, Wojska Polskiego, Franciszkańska, Organizacji WiN, Bałucki Rynek, Zgierska – BAŁUCKI RYNEK – Bałucki Rynek, Zawiszy Czarnego, Franciszkańska, Wojska Polskiego, Obrońców Westerplatte, Boya Żeleńskiego, Sporna, Wojska Polskiego, Brzezińska, Janosika, Pszczyńska, Krokusowa, Edwarda, Czechosłowacka, Niciarniana, aleja Piłsudskiego, Rokicińska, Puszkina, Przybyszewskiego – WIDZEW CZAJKOWSKIEGO

Linia 65A: RADOGOSZCZ WSCHÓD – Świtezianki, Sikorskiego, Łagiewnicka, Dolna, Zachodnia, Lutomierska, Kutrzeby, Kasprzaka, Zielona, 1 Maja, Żeromskiego, Struga, Łąkowa, Karolewska, aleja Włókniarzy, aleja Jana Pawła II, Obywatelska, Waltera Janke, Pienista, Maczka, Sołtyka – LOTNISKO (- Sołtyka, Zamiejska, Pienista – SORTOWNIA – Plocka, Sołtyka -) LOTNISKO – Sołtyka, Maczka, Pienista, Obywatelska, aleja Jana Pawła II, Włókniarzy, Struga, Żeligowskiego, 6 Sierpnia, Żeromskiego, Więckowskiego, Zielona, Kasprzaka, Kutrzeby, Lutomierska, Zachodnia, Zgierska, Bałucki Rynek, Łagiewnicka, Sikorskiego, Świtezianki – RADOGOSZCZ WSCHÓD

Linia 65B: RADOGOSZCZ WSCHÓD – Świtezianki, Sikorskiego, Łagiewnicka, Dolna, Zachodnia, Lutomierska, Kutrzeby, Kasprzaka, Zielona, 1 Maja, Żeromskiego, aleja Mickiewicza, aleja Bandurskiego, Maratońska, Waltera Janke, Pienista, Maczka, Sołtyka – LOTNISKO (- Sołtyka, Zamiejska, Pienista – SORTOWNIA – Plocka, Sołtyka -) LOTNISKO – Sołtyka, Maczka, Pienista, Waltera Janke, Maratońska, aleja Bandurskiego, aleja Mickiewicza, Żeromskiego, Więckowskiego, Zielona, Kasprzaka, Kutrzeby, Lutomierska, Zachodnia, Zgierska, Bałucki Rynek, Łagiewnicka, Sikorskiego, Świtezianki – RADOGOSZCZ WSCHÓD

Linia N2: RETKINIA – Popiełuszki, Kusocińskiego, Armii Krajowej, aleja Wyszyńskiego, aleja Waltera Janke, aleja Bandurskiego, aleja Włókniarzy, Kopernika, Żeromskiego, Skłodowskiej-Curie, Struga, aleja Kościuszki, Zachodnia, Zgierska, Bałucki Rynek, Łagiewnicka, Sikorskiego, Zgierska, Świtezianki – RADOGOSZCZ WSCHÓD – Świtezianki, Zgierska, Sikorskiego, Łagiewnicka, Dolna, Zachodnia, aleja Kościuszki, Struga, Żeromskiego, Kopernika, aleja Włókniarzy, Karolewska, aleja Włókniarzy, aleja Bandurskiego, aleja Wyszyńskiego, Armii Krajowej, Kusocińskiego, Popiełuszki – RETKINIA

od 4.05.2021 | Linia Z1

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi zostanie zmieniony rozkład jazdy wymienionej linii.

od 4.05.2021 | Linie 52, 77

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z funkcjonowaniem miejskich punktów szczepień przeciwko COVID-19, tymczasowo zostanie zmieniona trasa wymienionych linii.
– dla linii 52 przy kursach pomiędzy godz. 8:00 a 20:00, obowiązuje zmiana trasy wprowadzona od 17 maja 2021 r.

Linia 52: (trasa w godz. 8:00 – 20:00) KOMORNIKI – Kurczaki, Rzgowska, Paderewskiego, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka, aleja Jana Pawła II, aleja Bandurskiego, aleja Unii Lubelskiej – SPORT ARENA (PUNKT SZCZEPIEŃ) – aleja Unii Lubelskiej, aleja Bandurskiego, aleja Jana Pawła II, Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, Paderewskiego, Rzgowska, Kurczaki – KOMORNIKI

Linia 52: (trasa w godz. 4:00 – 8:00 i 20:00 – 23:30) KOMORNIKI – Kurczaki, Rzgowska, Paderewskiego, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka, aleja Jana Pawła II, aleja Włókniarzy, Karolewska – DWORZEC ŁÓDŹ KALISKA – Karolewska, aleja Włókniarzy, aleja Jana Pawła II, Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, Paderewskiego, Rzgowska, Kurczaki – KOMORNIKI

Linia 77: (trasa w godz. 8:00 – 20:00) DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA – aleja Rodziny Poznańskich, aleja Rodziny Scheiblerów, Tuwima, Przędzalniana, Fabryczna, Kilińskiego, Abramowskiego, Sienkiewicza, Brzeźna, Radwańska, aleja Politechniki, Rembielińskiego, Proletariacka, Wróblewskiego, aleja Jana Pawła II, Obywatelska, Nowe Sady, Pustynna, Zenitowa, św. Franciszka, Leszczowa, Pabianicka, Prądzyńskiego, Pokładowa, Dubois, Bionanopark (Punkt szczepień) Dubois, Pokładowa, Prądzyńskiego, Czahary – STARE ROKICIE – św. Franciszka, Zenitowa, Pustynna, Nowe Sady, Obywatelska, aleja Jana Pawła II, Parkowa, Inżynierska, Radwańska, Brzeźna Sienkiewicza, Wigury, Kilińskiego, Fabryczna, Przędzalniana, Tuwima, Kilińskiego, aleja Rodziny Poznańskich – DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA

Linia 77: (trasa w godz. 5:00 – 8:00 i 20:00 – 22:00) STARE ROKICIE – św. Franciszka, Zenitowa, Pustynna, Nowe Sady, Obywatelska, Jana Pawła II, Parkowa, Inżynierska, Radwańska, Brzeźna Sienkiewicza, Wigury, Kilińskiego, Fabryczna, Przędzalniana, Tuwima, Kilińskiego, Rodziny Poznańskich – DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA – Rodziny Poznańskich, Rodziny Scheiblerów, Tuwima, Przędzalniana, Fabryczna, Kilińskiego, Abramowskiego, Sienkiewicza, Brzeźna, Radwańska, Politechniki, Rembielińskiego, Proletariacka, Wróblewskiego, Jana Pawła II, Obywatelska, Nowe Sady, Pustynna, Zenitowa, św. Franciszka, Leszczowa, Pabianicka, Prądzyńskiego, Czahary – STARE ROKICIE

od 2/3.05.2021 | Linia N9

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi wymieniona linia będzie kursować w noc z 2/3 maja 2021 r. 

od 1.05.2021 | Linie 91A, 91B, 91C

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi zostanie zmieniony rozkład jazdy wymienionych linii.

od 5.03.2021 | Linia 71A, 71B

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z rozpoczęciem prac budowlanych w ul. Śląskiej przy parku na Młynku, tymczasowo zostanie zmieniona trasa wymienionych linii.
– uruchomiona zostanie tymczasowa autobusowa linia zastępcza Z71

Linia 71A: DWORZEC ŁÓDŹ CHOJNY – Rzgowska, Józefów, Bieszczadzka, Kolumny, Bronisin, Brójecka, Tomaszowska, Dąbrowskiego, Gojawiczyńskiej, Felińskiego, Tatrzańska, Zbaraska – PARK PODOLSKI – Kossaka, Dąbrowskiego, Tatrzańska, Felińskiego, Gojawiczyńskiej, Dąbrowskiego, Tomaszowska, Brójecka, Bronisin, Kolumny, Bieszczadzka, Józefów, Rzgowska – DWORZEC ŁÓDŹ CHOJNY

Linia 71B: DWORZEC ŁÓDŹ CHOJNY – Rzgowska, Józefów, Bieszczadzka, Kolumny, Tomaszowska, Dąbrowskiego, Gojawiczyńskiej, Felińskiego, Tatrzańska, Zbaraska – PARK PODOLSKI – Kossaka, Dąbrowskiego, Tatrzańska, Felińskiego, Gojawiczyńskiej, Dąbrowskiego, Tomaszowska, Kolumny, Bieszczadzka, Józefów, Rzgowska – DWORZEC ŁÓDŹ CHOJNY

Linia Z71 LINIA ZASTĘPCZA: DWORZEC ŁÓDŹ DĄBROWA – Dąbrowskiego, Tatrzańska, Broniewskiego, Niższa, Śląska, Sosnowiecka, Bielska, Przyjacielska, Śląska – ŚLĄSKA/PRZYJACIELSKA – Śląska, Niższa, Broniewskiego, Tatrzańska, Dąbrowskiego – DWORZEC ŁÓDŹ DĄBROWA

od 26.04.2021 | Linie 18, 63, 72A, 72B, 90A, G1, G2

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi zostanie zmieniony rozkład jazdy wymienionych linii.

od 25.04.2021 | Linie 1, 3, 5, 8, 9, 12, 13, 14, 80, 83, 86A, 86B, 96A, 96B, 96C, N7A, N7B,
N8, N9, 43A, 43B, Z1, Z13

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z budową przystanku kolejowego Łódź Śródmieście na ul. Zielonej, tymczasowo zostanie zmieniona trasa wymienionych linii.
– linie 1, 6, 8, 12 i 13 zostają zawieszone
– zostaną uruchomione linie 8A i 8B oraz 12A i 12B
– linia 3A będzie kursować przez cały tydzień tylko w godzinach szczytu porannego i popołudniowego
– linia 12A będzie kurować w dni robocze tylko w godzinach szczytu porannego i popołudniowego
– linia 80 w soboty, niedziele i święta w godz. 9.00 – 20.00 będzie kursowała na zmienionej trasie
– linie 96A i 96B zostaną ponownie przywrócone
– linie 43A, 43B, 97A, 97B zatrzymają się na przystankach Konstantynowska – Unii Lubelskiej, Konstantynowska – park im. Piłsudskiego, Konstantynowska – Krakowska
– linie N7A, N7B i N8 nie zatrzymają się pomiędzy przystankami Kościuszki – Zielona a Rewolucji 1905 roku – Kilińskiego
– dla linii Z13 obowiązuje zmiana trasy wprowadzona od 1 czerwca 2021 r.

Linia 3A: CHOJNY KURCZAKI – Rzgowska, plac Niepodległości, Piotrkowska, Żwirki, aleja Kościuszki – ALEJA KOŚCIUSZKI/ALEJA MICKIEWICZA – aleja Kościuszki, aleja Mickiewicza, Piotrkowska, plac Niepodległości, Rzgowska – CHOJNY KURCZAKI 

Linia 3B: CHOJNY KURCZAKI – Rzgowska, plac Niepodległości, Piotrkowska, aleja Kościuszki, Zachodnia, Zgierska, Dolna, Łagiewnicka, Warszawska – MARYSIN SKRZYDLATA – Warszawska, Łagiewnicka, Dolna, Zgierska, Zachodnia, aleja Kościuszki, aleja Mickiewicza, Piotrkowska, plac Niepodległości, Rzgowska – CHOJNY KURCZAKI 

Linia 5: (trasa w dni robocze) TEOFILÓW – Aleksandrowska, Limanowskiego, Zachodnia, Ogrodowa, Północna, Kilińskiego, aleja Piłsudskiego, aleja Mickiewicza, aleja Bandurskiego, Karolewska, Bratysławska – KAROLEW – Bratysławska, Karolewska, aleja Bandurskiego, aleja Mickiewicza, aleja Piłsudskiego, Kilińskiego, Północna, Ogrodowa, Zachodnia, Limanowskiego, Aleksandrowska – TEOFILÓW

Linia 5: (trasa w soboty, niedziele i święta) TEOFILÓW – Aleksandrowska, Limanowskiego, Zachodnia, Ogrodowa, Północna, Kilińskiego, aleja Piłsudskiego, aleja Mickiewicza, aleja Bandurskiego, Karolewska, Bratysławska Wyszyńskiego – RETKINIA – Wyszyńskiego,Bratysławska, Karolewska, aleja Bandurskiego, aleja Mickiewicza, aleja Piłsudskiego, Kilińskiego, Północna, Ogrodowa, Zachodnia, Limanowskiego, Aleksandrowska – TEOFILÓW 

Linia 8A: CMENTARZ ZARZEW – Lodowa, Przybyszewskiego, Puszkina, Rokicińska, aleja Piłsudskiego, aleja Mickiewicza, aleja Włókniarzy, Limanowskiego, Aleksandrowska – KOCHANÓWKA – Aleksandrowska, Limanowskiego, aleja Włókniarzy, aleja Mickiewicza, aleja Piłsudskiego, Rokicińska, Puszkina, Przybyszewskiego, Lodowa – CMENTARZ ZARZEW

Linia 8B: CMENTARZ ZARZEW – Lodowa, Przybyszewskiego, Puszkina, Rokicińska, aleja Piłsudskiego, aleja Mickiewicza, aleja Włókniarzy, Limanowskiego, Aleksandrowska – TEOFILÓW – Aleksandrowska, Limanowskiego, aleja Włókniarzy, aleja Mickiewicza, aleja Piłsudskiego, Rokicińska, Puszkina, Przybyszewskiego, Lodowa – CMENTARZ ZARZEW

Linia 9: OLECHÓW – aleja Ofiar Terroryzmu 11 Września, Odnowiciela, Hetmańska, Rokicińska, aleja Piłsudskiego, Kopcińskiego, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej, aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Franciszkańska, Wojska Polskiego, Zgierska – HELENÓWEK – Zgierska, Wojska Polskiego, Franciszkańska, Kilińskiego, aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Narutowicza, Kopcińskiego, aleja Piłsudskiego, Rokicińska, Hetmańska, Odnowiciela, aleja Ofiar Terroryzmu 11 Września – OLECHÓW

Linia 12A: RETKINIA – Wyszyńskiego, Bratysławska, Karolewska, aleja Bandurskiego, aleja Włókniarzy, Kopernika, Gdańska, Legionów, plac Wolności, Pomorska, Kilińskiego, aleja Rodziny Poznańskich, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza – RADIOSTACJA – Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej, aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Pomorska, plac Wolności, Legionów, Gdańska, Kopernika, aleja Włókniarzy, aleja Bandurskiego, Karolewska, Bratysławska, aleja Wyszyńskiego – RETKINIA

Linia 12B: RETKINIA – aleja Wyszyńskiego, Bratysławska, Karolewska, aleja Bandurskiego, aleja Włókniarzy, Kopernika, Gdańska, Legionów, plac Wolności, Pomorska, Kilińskiego, aleja Rodziny Poznańskich, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Konstytucyjna, Pomorska, działki, Telefoniczna, Giewont – STOKI – Giewont, Telefoniczna, działki, Pomorska, Konstytucyjna, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej, aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Pomorska, plac Wolności, Legionów, Gdańska, Kopernika, aleja Włókniarzy, aleja Bandurskiego, Karolewska, Bratysławska, aleja Wyszyńskiego – RETKINIA

Linia 14: DWORZEC ŁÓDŹ DĄBROWA – Dąbrowskiego, Rzgowska, plac Niepodległości, Pabianicka – RONDO LOTNIKÓW LWOWSKICH – Pabianicka, plac Niepodległości, Rzgowska, Dąbrowskiego – DWORZEC ŁÓDŹ DĄBROWA

Linia 80: (trasa w dni robocze) JANÓW – Hetmańska, Zakładowa, Książąt Polskich, Przybyszewskiego, Puszkina, Rokicińska, aleja Piłsudskiego, Kopcińskiego, Wydawnicza, aleja Rodziny Grohmanów, aleja Rodziny Kindermanów, Tuwima, Struga, Łąkowa, Karolewska, aleja Włókniarzy, aleja Bandurskiego, Krzemieniecka, Retkińska, Kusocińskiego, Popiełuszki – RETKINIA – Popiełuszki, Kusocińskiego, Retkińska, Krzemieniecka, aleja Bandurskiego, aleja Włókniarzy, Struga, Łąkowa, Skłodowskiej Curie, Wólczańska, Zamenhofa, Nawrot, Przędzalniana, Tuwima, aleja Rodziny Kindermanów, Kopcińskiego, aleja Piłsudskiego, Rokicińska, Puszkina Przybyszewskiego, Książąt Polskich, Zakładowa, Hetmańska – JANÓW

Linia 80: (trasa w soboty, niedziele i święta – w godz. 9:00 – 20:00) JANÓW – Hetmańska, Zakładowa, Książąt Polskich, Przybyszewskiego, Puszkina, Rokicińska, aleja Piłsudskiego, Kopcińskiego, Wydawnicza, aleja Rodziny Grohmanów, aleja Rodziny Kindermanów, Tuwima, Struga, Łąkowa, Karolewska, aleja Włókniarzy, aleja Bandurskiego, aleja Unii Lubelskiej, Konstantynowska, Krzemieniecka, Retkińska, Kusocińskiego, Popiełuszki – RETKINIA – Popiełuszki, Kusocińskiego, Retkińska, Krzemieniecka, Konstantynowska, aleja Unii Lubelskiej, Maratońska, aleja Bandurskiego, aleja Włókniarzy, Struga, Łąkowa, Skłodowskiej Curie, Wólczańska, Zamenhofa, Nawrot, Przędzalniana, Tuwima, aleja Rodziny Kindermanów, Kopcińskiego, aleja Piłsudskiego, Rokicińska, Puszkina Przybyszewskiego, Książąt Polskich, Zakładowa, Hetmańska – JANÓW

Linia 83: PLAC MIKULSKIEGO – aleja Rodziny Grohmanów, aleja Rodziny Kindermanów, Tuwima, Struga, Żeromskiego, Zielona, Legionów, Konstantynowska, aleja Unii Lubelskiej, Solec, Borowa, Siewna, Złotno, Rąbieńska, Traktorowa, rondo Pileckiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Muszyńskiego, Rydzowa, Szparagowa, Wersalska, Szczecińska – CMENTARZ SZCZECIŃSKA – Szczecińska, Wersalska, Szparagowa, Rydzowa, rondo Muszyńskiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Pileckiego, Traktorowa, Rąbieńska, Złotno, Krakowska, Biegunowa, Solec, Unii Lubelskiej, Konstantynowska, Zielona, Gdańska, Skłodowskiej-Curie, Wólczańska, Zamenhofa, Nawrot, Przędzalniana, Tuwima, aleja Rodziny Kindermanów, aleja Rodziny Grohmanów – PLAC MIKULSKIEGO 

Linia 86A: RETKINIA KUSOCIŃSKIEGO – Popiełuszki, Maratońska, aleja Bandurskiego, aleja Włókniarzy, Karolewska – DWORZEC ŁÓDŹ KALISKA – Karolewska, aleja Włókniarzy, aleja Bandurskiego, Maratońska, Popiełuszki – RETKINIA KUSOCIŃSKIEGO

Linia 86B: RETKINIA KUSOCIŃSKIEGO – Popiełuszki, Maratońska, Waltera Janke, aleja Bandurskiego, aleja Włókniarzy, Kopernika, Łąkowa, Strzelców Kaniowskich, Struga, Żeligowskiego, 6 sierpnia, Gdańska, Zielona, Żeromskiego – PLAC BARLICKIEGO – Żeromskiego, Kopernika, aleja Włókniarzy, aleja Bandurskiego, Waltera Janke, Maratońska, Popiełuszki – RETKINIA KUSOCIŃSKIEGO

Linia 96A: TEOFILÓW ROJNA – Rojna, rondo Muszyńskiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Pileckiego, Traktorowa, Aleksandrowska, Woronicza, Wielkopolska, Lutomierska, Zachodnia, Legionów, plac Wolności, Pomorska, Kilińskiego, Rewolucji 1905 roku, Sterlinga, plac Dąbrowskiego, Narutowicza, Sterlinga, plac Wolności, Narutowicza, Kopcińskiego, aleja Piłsudskiego, Rokicińska, Wałowa, Widzewska, Lodowa, Przybyszewskiego, Książąt Polskich, Zakładowa, Hetmańska – JANÓW – Hetmańska, Zakładowa, Książąt Polskich, Przybyszewskiego, Lodowa, Widzewska, Wałowa, aleja Piłsudskiego, Kopcińskiego, Jaracza, Więckowskiego, Zachodnia, Lutomierska, Wielkopolska, Woronicza, Helska, Aleksandrowska, Traktorowa, rondo Pileckiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Muszyńskiego, Rojna – TEOFILÓW ROJNA

Linia 96B: TEOFILÓW ROJNA – Rojna, rondo Muszyńskiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Pileckiego, Traktorowa, Aleksandrowska, Woronicza, Wielkopolska, Lutomierska, Zachodnia, Legionów, plac Wolności, Pomorska, Kilińskiego, Rewolucji 1905 roku, Sterlinga, plac Dąbrowskiego, Narutowicza, Kopcińskiego, aleja Śmigłego Rydza, Przybyszewskiego, Piwnika Ponurego, Niciarniana, aleja Piłsudskiego – WIDZEW STADION – aleja Piłsudskiego, Niciarniana, Przybyszewskiego, aleja Śmigłego Rydza, Kopcińskiego, Jaracza, Więckowskiego, Zachodnia, Lutomierska, Wielkopolska, Woronicza, Helska, Aleksandrowska, Traktorowa, rondo Pileckiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Muszyńskiego, Rojna – TEOFILÓW ROJNA

Linia 96C: TEOFILÓW ROJNA – Rojna, rondo Muszyńskiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Pileckiego, Traktorowa, Aleksandrowska, Woronicza, Wielkopolska, Zachodnia, Legionów, plac Wolności, Pomorska, Kilińskiego, Rewolucji 1905 roku, Sterlinga, plac Dąbrowskiego, Narutowicza, Kopcińskiego, aleja Śmigłego Rydza, Przybyszewskiego, Piwnika Ponurego, Niciarniana, aleja Piłsudskiego, Wałowa, Widzewska, Lodowa, Przybyszewskiego, Książąt Polskich, Zakładowa, Hetmańska – JANÓW – Hetmańska, Zakładowa, Książąt Polskich, Przybyszewskiego, Lodowa, Widzewska, Wałowa, aleja Piłsudskiego, Niciarniana, Przybyszewskiego, aleja Śmigłego Rydza, Kopcińskiego, Jaracza, Więckowskiego, Zachodnia, Lutomierska, Wielkopolska, Woronicza, Helska, Aleksandrowska, Traktorowa, rondo Pileckiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Muszyńskiego, Rojna – TEOFILÓW ROJNA

Linia N7A: RETKINIA – Popiełuszki, Maratońska, Waltera Janke, Nowe Sady, Elektronowa, Obywatelska, aleja Politechniki, Cieszyńska, Pabianicka, aleja Politechniki, Radwańska, aleja Kościuszki, Zachodnia, Legionów, plac Wolności, Pomorska, Kilińskiego, Rewolucji 1905 roku, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, aleja Rodziny Poznańskich, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Konstytucyjna, Pomorska, aleja Palki, Wojska Polskiego, Brzezińska – NOWOSOLNA – Brzezińska, Wojska Polskiego, Palki, Pomorska, Konstytucyjna, Narutowicza, Kopcińskiego, Jaracza, Uniwersytecka, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej, aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Narutowicza, Sterlinga, Jaracza, Więckowskiego, Zachodnia, aleja Kościuszki, Radwańska, aleja Politechniki, Cieszyńska, Pabianicka, aleja Politechniki, Obywatelska, Nowe Sady, Waltera-Janke, Maratońska, Popiełuszki – RETKINIA

Linia N7B: RETKINIA – Popiełuszki, Maratońska, Waltera Janke, Nowe Sady, Elektronowa, Obywatelska, aleja Politechniki, Cieszyńska, Pabianicka, aleja Politechniki, Radwańska, aleja Kościuszki, Zachodnia, Legionów, plac Wolności, Pomorska, Kilińskiego, Rewolucji 1905 roku, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Kilińskiego, aleja Rodziny Poznańskich, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Konstytucyjna, Pomorska, aleja Palki, Wojska Polskiego, Brzezińska, Janosika, Telefoniczna – TELEFONICZNA ZAJEZDNIA – Telefoniczna, Janosika, Brzezińska, Wojska Polskiego, aleja Palki, Pomorska, Konstytucyjna, Narutowicza, Jaracza, Uniwersytecka, Narutowicza, aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Narutowicza, Sterlinga, Jaracza, Więckowskiego, Zachodnia, aleja Kościuszki, Radwańska, aleja Politechniki, Pabianicka, aleja Politechniki, Obywatelska, Nowe Sady, Waltera Janke, Maratońska, Maratońska, Popiełuszki – RETKINIA

Linia N8: ALEJA KOŚCIUSZKI/ZIELONA – aleja Kościuszki, Zachodnia, Legionów, plac Wolności, Pomorska, Kilińskiego, Rewolucji 1905 roku, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Kilińskiego, aleja Rodziny Poznańskich, aleja Rodziny Scheiblerów, Tuwima, Przędzalniana, Przybyszewskiego, Tatrzańska, Felińskiego, Gojawiczyńskiej, Dąbrowskiego – DWORZEC ŁÓDŹ DĄBROWA – Dąbrowskiego, Gojawiczyńskiej, Felińskiego, Tatrzańska, Przybyszewskiego, Przędzalniana, Tuwima, aleja Rodziny Scheiblerów, aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Tuwima, Struga, aleja Kościuszki – ALEJA KOŚCIUSZKI/ZIELONA

Linia N9: ALEJA KOŚCIUSZKI/ZIELONA – aleja Kościuszki, Struga, Żeligowskiego, Zielona, Legionów, Konstantynowska, Konstantynów Łódzki: Łódzka, Jana Pawła II – KONSTANTYNÓW (PARK MIEJSKI) – Jana Pawła II, Łódzka, Łódź: Konstantynowska, Legionów, Zielona, Gdańska, 6. Sierpnia, aleja Kościuszki – ALEJA KOŚCIUSZKI/ZIELONA

Linia 43A LINIA ZASTĘPCZA: DWORZEC ŁÓDŹ KALISKA – Karolewska, aleja Włókniarzy, Naftowa, Legionów, Konstantynowska, Konstantynów Łódzki: Łódzka, Jana Pawła II – KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI (PARK MIEJSKI) – Jana Pawła II, Łódzka, Łódź: Konstantynowska, Legionów, aleja Włókniarzy, Karolewska – DWORZEC ŁÓDŹ KALISKA

Linia 43B LINIA ZASTĘPCZA: DWORZEC ŁÓDŹ KALISKA – Karolewska, aleja Włókniarzy, Naftowa, Legionów, Konstantynowska, Konstantynów Łódzki: Łódzka, Jana Pawła II, Lutomierska, Żabiczki, Ignacew, Mirosławice, Kazimierz: Kilińskiego, plac Kościuszki, Kilińskiego, Lutomiersk: Lutomierska, 3 Maja, Kościuszki – LUTOMIERSK (PLAC JANA PAWŁA II) – Kościuszki, 3 Maja, Lutomierska, Kazimierz, Mirosławice, Ignacew, Żabiczki, Konstantynów Łódzki: Lutomierska, Jana Pawła II, Łódzka, Łódź: Konstantynowska, Legionów, aleja Włókniarzy, aleja Włókniarzy, Karolewska – DWORZEC ŁÓDŹ KALISKA

Linia Z1 LINIA ZASTĘPCZA: DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA – aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Broniewskiego, Rzgowska, Śląska – DWORZEC ŁÓDŹ CHOJNY – Kilińskiego, aleja Rodziny Poznańskich, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, aleja Rodziny Scheiblerów, aleja Rodziny Poznańskich – DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA

Linia Z13 LINIA ZASTĘPCZA: ŚLĄSKA NIŻSZA – Śląska, Kilińskiego, Broniewskiego, aleja Śmigłego Rydza, Kopcińskiego, Jaracza, Uniwersytecka, Narutowicza, Kilińskiego, Rodziny Poznańskich, Polskiej Organizacji Wojskowej, Jaracza, Więckowskiego, Gdańska, Zielona, 1 maja, aleja Włókniarzy – LEGIONÓW/ALEJA WŁÓKNIARZY – Zielona, Gdańska, Struga, Wólczańska, Zamenhofa, Nawrot, Sienkiewicza, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej, aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Narutowicza, Kopcińskiego, aleja Śmigłego Rydza, Niższa – ŚLĄSKA NIŻSZA

od 25.04.2021 | Linie 2, 10A, 10B, Z1, 69A, 69B, 96C, 97A, 97B, 99, N1A, N1B, N4A

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi zostanie zmieniony rozkład jazdy wymienionych linii.

od 24/25.04.2021 | Linia N4C

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi zostanie przywrócona wymieniona linia autobusowa. 

Linia N4C: CHOCIANOWICE IKEA – Pabianicka, Rudzka, Przestrzenna, Starorudzka, Demokratyczna, Mierzyńskiego, Gombrowicza, Pabianicka, Piotrkowska, Sieradzka, Wólczańska, Wróblewskiego, aleja Politechniki, Żeromskiego, Skłodowskiej-Curie, Struga, aleja Kościuszki, Zachodnia, Legionów, plac Wolności, Pomorska, Kilińskiego, Rewolucji 1905 r., Sterlinga, Północna, Źródłowa, aleja Palki, Telefoniczna, Pieniny, Giewont, Pomorska – NOWOSOLNA – Pomorska, Juhasowa, Skalna, Dębowskiego, Zbocze, Pieniny, Telefoniczna, aleja Palki, Źródłowa, Północna, Sterlinga, Jaracza, Więckowskiego, Zachodnia, aleja Kościuszki, Struga, Żeromskiego, aleja Politechniki, Wróblewskiego, Wólczańska, Sieradzka, Piotrkowska, Pabianicka (zawraca na skrzyżowaniu z Dubois), Starorudzka, Przestrzenna, Rudzka, Pabianicka – CHOCIANOWICE IKEA

19-24.04.2021 | Linia 9

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z budową tymczasowych peronów autobusowych na ul. Konstantynowskiej, zostanie zmieniona trasa wymienionej linii.
– przystanki tramwajowe na ulicy Konstantynowskiej (od alei Unii do ul. Krakowskiej) oraz na krańcówce Zdrowie zostaną zawieszone

Linia 9: OLECHÓW – aleja Ofiar Terroryzmu 11 Września, Odnowiciela, Hetmańska, Rokicińska, aleja Piłsudskiego, Kopcińskiego, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej, aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Narutowicza, Zielona, Legionów – LEGIONÓW/ALEJA WŁÓKNIARZY – Zielona, Narutowicza, Kilińskiego, aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Narutowicza, Kopcińskiego, aleja Piłsudskiego, Rokicińska, Hetmańska, Odnowiciela, aleja Ofiar Terroryzmu 11 Września – OLECHÓW

Linia Z9 LINIA ZASTĘPCZA: ZDROWIE – Krakowska, Minerska, Wilsona, Krańcowa, Konstantynowska, Legionów, Zielona – PLAC HALLERA – Zielona, 28. Pułku Strzelców Kaniowskich, Więckowskiego, Żeligowskiego, Zielona, Legionów, Konstantynowska, Krakowska – ZDROWIE

od 19.04.2021 | Linia Z41

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi i w porozumieniu z Urzędem Miasta w Pabianicach, w związku z przebudową ulicy Warszawskiej (odcinek Nawrockiego – Kapliczna), zostanie zmieniona trasa wymienionej linii.

Linia Z41 LINIA ZASTĘPCZA: PLAC NIEPODLEGŁOŚCI – Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka, Chocianowice IKEA (wjazd kieszeniowy), Pabianicka, Ksawerów: Łódzka, Łaska – Pabianice: Warszawska, Sikorskiego, Partyzancka, Konstantynowska, Warszawska, Zamkowa, Łaska – PABIANICE (DWORZEC PKP) – Łaska, Zamkowa, Warszawska, Konstantynowska, Partyzancka, Sikorskiego, Warszawska, Ksawerów: Łaska, Łódzka – Łódź: Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka – PLAC NIEPODLEGŁOŚCI

od 19.04.2021 | Linia Z71

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi zostanie zmieniony rozkład jazdy wymienionej linii.

od 14.04.2021 | Linie 3A, 5, 7, 13, N5A, N5B, Z1

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z rozpoczęciem drugiego etapu prac naprawczych na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Przybyszewskiego, tymczasowo zostanie zmieniona trasa wymienionych linii.
uruchomiona zostaje autobusowa linia zastępcza Z7

Linia 3A: CHOJNY KURCZAKI – Rzgowska, plac Niepodległości, Piotrkowska, Żwirki, aleja Kościuszki – ALEJA KOŚCIUSZKI/ALEJA MICKIEWICZA – aleja Kościuszki, aleja Mickiewicza, Piotrkowska, plac Niepodległości, Rzgowska – CHOJNY KURCZAKI 

Linia 5: DWORZEC ŁÓDŹ ŻABIENIEC – Limanowskiego, Zachodnia, Ogrodowa, Północna, Kilińskiego, Rodziny Poznańskich, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza – RADIOSTACJANarutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej, Kilińskiego, Północna, Ogrodowa, Zachodnia, Limanowskiego – DWORZEC ŁÓDŹ ŻABIENIEC

Linia 7: PÓŁNOCNA – Północna, Ogrodowa, Zachodnia, aleja Kościuszki, aleja Mickiewicza, aleja Piłsudskiego, Rokicińska, Puszkina, Przybyszewskiego, Lodowa – CMENTARZ ZARZEW – Lodowa, Puszkina, Przybyszewskiego, Rokicińska, aleja Piłsudskiego, aleja Mickiewicza, aleja Kościuszki, Zachodnia, Ogrodowa, Północna – PÓŁNOCNA 

Linia 13: TEOFILÓW – Aleksandrowska, Limanowskiego, aleja Włókniarzy, Legionów, Zielona, Narutowicza, Kilińskiego, aleja Rodziny Poznańskich, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Kopcińskiego, aleja Piłsudskiego, Rokicińska – WIDZEW STADION – Rokicińska, aleja Piłsudskiego, Kopcińskiego, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej, aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Narutowicza, Zielona, Legionów, aleja Włókniarzy, Limanowskiego, Aleksandrowska – TEOFILÓW

Linia N5A: JANÓW – Hetmańska, Rokicińska, aleja Piłsudskiego, Niciarniana, Przybyszewskiego, Przędzalniana, Milionowa, Kilińskiego, Przybyszewskiego, Piotrkowska, Rzgowska, plac Niepodległości, Piotrkowska, Sieradzka, Wólczańska, Radwańska, aleja Kościuszki, Zachodnia, Zgierska, Pojezierska, aleja Włókniarzy, 11 Listopada – RADOGOSZCZ ZACHÓD – 11 Listopada, aleja Włókniarzy, Pojezierska, Zgierska, Zachodnia, aleja Kościuszki, Radwańska, Wólczańska, Sieradzka, Piotrkowska, plac Niepodległości, Rzgowska, Przybyszewskiego, Kilińskiego, Milionowa, Łęczycka, Przybyszewskiego, Piwnika Ponurego, Niciarniana, aleja Piłsudskiego, Rokicińska, Hetmańska – JANÓW

Linia N5B: ANDRESPOL – Rokicińska, Łódź: Rokicińska, Józefiaka, Zakładowa, Hetmańska, Janów krańcówka, Hetmańska, Rokicińska, aleja Piłsudskiego, Niciarniana, Przybyszewskiego, Kilińskiego, Senatorska, Brzozowa, Przybyszewskiego, Piotrkowska, Sieradzka, Wólczańska, Radwańska, aleja Kościuszki, Zachodnia, Zgierska, Pojezierska, aleja Włókniarzy, 11 Listopada – RADOGOSZCZ ZACHÓD – 11 Listopada, aleja Włókniarzy, Pojezierska, Zgierska, Zachodnia, aleja Kościuszki, Radwańska, Wólczańska, Sieradzka, Piotrkowska, plac Niepodległości, Rzgowska, Przybyszewskiego, Kilińskiego, Milionowa, Łęczycka, Przybyszewskiego, Piwnika Ponurego, Niciarniana, aleja Piłsudskiego, Rokicińska, Hetmańska, Janów krańcówka, Hetmańska, Zakładowa, Józefiaka, Rokicińska, Andrespol: Rokicińska – ANDRESPOL

Linia Z1 LINIA ZASTĘPCZA: DWORZEC ŁÓDŹ CHOJNY – Kilińskiego, Senatorska, Brzozowa, Przybyszewskiego, Piotrkowska – PLAC NIEPODLEGŁOŚCI – Piotrkowska, plac Reymonta, Rzgowska, Przybyszewskiego, Grabowa, Milionowa, Kilińskiego, Broniewskiego, Rzgowska, Bankowa, Śląska – DWORZEC ŁÓDŹ CHOJNY

Linia Z7 LINIA ZASTĘPCZAPLAC NIEPODLEGŁOŚCI – Piotrkowska, plac Reymonta, Przybyszewskiego, Kilińskiego, Milionowa, Łęczycka, Przybyszewskiego, Piwnika Ponurego, Niciarniana, aleja Piłsudskiego – WIDZEW STADION – al. Piłsudskiego, Niciarniana, Przybyszewskiego, Przędzalniana, Milionowa, Kilińskiego, Przybyszewskiego, Piotrkowska, Rzgowska – PL. NIEPODLEGŁOŚCI

od 14.04.2021 | Linia 3B

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi zostanie zmieniony rozkład jazdy wymienionej linii.

od 12.04.2021 | Linie 52, 71A, 71B, 75A, 75B, 76

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi zostanie zmieniony rozkład jazdy wymienionych linii.

od 12.04.2021 | Linie 55, 65A

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z rozpoczęciem I etapu modernizacji ul. Obywatelskiej (odcinek Nowe Sady – Elektronowa), tymczasowo zostanie zmieniona trasa wymienionych linii.
– linia 65B
kursuje bez zmian

Linia 55: DWORZEC ŁÓDŹ DĄBROWA – Dąbrowskiego, Gojawiczyńskiej, Felińskiego, Tatrzańska, Przybyszewskiego, Przędzalniana, Tymienieckiego, Sienkiewicza, Brzeźna, Radwańska, Politechniki, Obywatelska, Nowe Sady, Elektronowa, Obywatelska, Waltera Janke, Maratońska, Retkińska, Kusocińskiego – RETKINIA KUSOCIŃSKIEGO – Kusocińskiego, Retkińska, Maratońska, Waltera-Janke, Obywatelska, Politechniki, Radwańska, Brzeźna, Sienkiewicza, Tymienieckiego, Przędzalniana, Milionowa, Śmigłego Rydza, Przybyszewskiego, Tatrzańska, Felińskiego, Gojawiczyńskiej, Dąbrowskiego – DWORZEC ŁÓDŹ DĄBROWA

Linia 65A: RADOGOSZCZ WSCHÓD – Świtezianki, Sikorskiego, Łagiewnicka, Bałucki Rynek, Limanowskiego, Zachodnia, Lutomierska, Kutrzeby, Kasprzaka, Zielona, aleja 1 Maja, Żeromskiego, Struga, Łąkowa, Karolewska, aleja Włókniarzy, aleja Jana Pawła II, Obywatelska, Nowe Sady, Elektronowa, Obywatelska, Waltera Janke, Pienista, Maczka, Sołtyka – LOTNISKO/SORTOWNIA – daSołtyka, Maczka, Pienista, Obywatelska, aleja Jana Pawła II, aleja Włókniarzy, Struga, Żeligowskiego, 6 Sierpnia, Żeromskiego, Więckowskiego, Zielona, Kasprzaka, Kutrzeby, Lutomierska, Zachodnia, Limanowskiego, Rynek Bałucki, Łagiewnicka, Sikorskiego, Świtezianki – RADOGOSZCZ WSCHÓD

od 7.04.2021 | Linia 99

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z przebudową wodociągu na ul. Żeligowskiego (odcinek Zielona – Struga), tymczasowo zostanie zmieniona trasa wymienionej linii.
– uruchomiony zostanie tymczasowy przystanek autobusowy Zielona – plac Hallera (1470)

Linia 99: RETKINIA – Popiełuszki, Kusocińskiego, Armii Krajowej, aleja Wyszyńskiego, Retkińska, Krzemieniecka, aleja Bandurskiego, aleja Włókniarzy, Struga, Żeligowskiego, Więckowskiego, Zielona, Kasprzaka, Klonowa, Hipoteczna, Kalinowa, Kniaziewicza, Zgierska, Liściasta, aleja Włókniarzy, 11 Listopada – RADOGOSZCZ ZACHÓD – 11 Listopada, aleja Włókniarzy, Liściasta, Zgierska, Kniaziewicza, Kalinowa, Hipoteczna, Klonowa, Kasprzaka, Zielona, aleja 1 Maja, Żeligowskiego, Zielona, Strzelców Kaniowskich, Struga, Łąkowa, Karolewska, aleja Włókniarzy, aleja Bandurskiego, Krzemieniecka, Retkińska, aleja Wyszyńskiego, Armii Krajowej, Kusocińskiego, Popiełuszki – RETKINIA

od 6.04.2021 | Linie N5A, N5B

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z kolejnym etapem prac naprawczych na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Przybyszewskiego, tymczasowo zostanie zmieniona trasa wymienionych linii.
– dla linii N5A i N5B obowiązuje zmiana trasy wprowadzona od 14 kwietnia 2021 r.

Linia N5A: JANÓW – Hetmańska, Rokicińska, aleja Piłsudskiego, Niciarniana, Przybyszewskiego, Kilińskiego, Senatorska, Brzozowa, Przybyszewskiego, Piotrkowska, Rzgowska, plac Niepodległości, Piotrkowska, Sieradzka, Wólczańska, Radwańska, aleja Kościuszki, Zachodnia, Zgierska, Pojezierska, aleja Włókniarzy, 11 Listopada – RADOGOSZCZ ZACHÓD – 11 Listopada, aleja Włókniarzy, Pojezierska, Zgierska, Zachodnia, aleja Kościuszki, Radwańska, Wólczańska, Sieradzka, Piotrkowska, plac Niepodległości, Rzgowska, Przybyszewskiego, Grabowa, Milionowa, Łęczycka, Przybyszewskiego, Piwnika Ponurego, Niciarniana, aleja Piłsudskiego, Rokicińska, Hetmańska – JANÓW

Linia N5B: ANDRESPOL – Rokicińska, Łódź: Rokicińska, Józefiaka, Zakładowa, Hetmańska, Janów krańcówka, Hetmańska, Rokicińska, aleja Piłsudskiego, Niciarniana, Przybyszewskiego, Kilińskiego, Senatorska, Brzozowa, Przybyszewskiego, Piotrkowska, Sieradzka, Wólczańska, Radwańska, aleja Kościuszki, Zachodnia, Zgierska, Pojezierska, aleja Włókniarzy, 11 Listopada – RADOGOSZCZ ZACHÓD – 11 Listopada, aleja Włókniarzy, Pojezierska, Zgierska, Zachodnia, aleja Kościuszki, Radwańska, Wólczańska, Sieradzka, Piotrkowska, plac Niepodległości, Rzgowska, Przybyszewskiego, Grabowa, Milionowa, Łęczycka, Przybyszewskiego, Piwnika Ponurego, Niciarniana, aleja Piłsudskiego, Rokicińska, Hetmańska, Janów krańcówka, Hetmańska, Zakładowa, Józefiaka, Rokicińska, Andrespol: Rokicińska – ANDRESPOL

2-5.04.2021 | Linia N9

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi wymieniona linia będzie kursować w noce z 2/3 oraz 3/4 kwietnia, natomiast nie będzie kursować w noc z 4/5 kwietnia 2021 r. 

od 1.04.2021 | Linie 90B, 90C

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w ramach bieżącej organizacji komunikacji miejskiej, zmianie ulegnie trasa wymienionych linii.
– linia 90C zostanie zawieszona

Linia 90B: JANÓW – aleja Hetmańska, Rokicińska, Andrespol: Rokicińska, Brzezińska, Ogrodowa, Bedoń Kościelny: Kościelna (wjazd kieszeniowy) Kościelna, Andrespol: Ogrodowa, Brzezińska, Jordanów, Adamów, Małczew, Brzeziny: Małczewska, Fredry, Żeromskiego, Andersa, św. Anny, Reformacka, Sienkiewicza, Tulipanowa, Głowackiego – BRZEZINY (GŁOWACKIEGO) – Głowackiego , Frycza-Modrzewskiego, Wojska Polskiego, Lasockich, Traugutta, Kościuszki, Spacerowa, Piłsudskiego, Rejtana, Małczewska, Małczew, Adamów, Jordanów, Andrespol: Brzezińska, Ogrodowa, Bedoń Kościelny: Kościelna (wjazd kieszeniowy), Andrespol: Ogrodowa, Brzezińska, Rokicińska, Łódź: Rokicińska, aleja Hetmańska – JANÓW

od 1.04.2021 | Linie 82A, 82B

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi zostanie zmieniony rozkład jazdy wymienionych linii.

od 28.03.2021 | Linie 15, 17, 86A, 86B, 96C, N4A

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z zakończenie prac rewitalizacyjnych na ul. Pomorskiej, zostanie zmieniona trasa wymienionych linii.

Linia 15: CHOJNY KURCZAKI – Rzgowska, Paderewskiego, rondo Lotników Lwowskich, aleja Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, plac Wolności, Pomorska, działki, Telefoniczna, Giewont – STOKI – Giewont, Telefoniczna, działki, Pomorska, plac Wolności, Legionów, Gdańska, Kopernika, Żeromskiego, aleja Politechniki, rondo Lotników Lwowskich, Paderewskiego Rzgowska – CHOJNY KURCZAKI

Linia 17: CHOCIANOWICE IKEA – Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, plac Wolności, Pomorska, Pomorska, działki, Telefoniczna – TELEFONICZNA ZAJEZDNIA – Telefoniczna, działki, Pomorska, plac Wolności, Legionów, Gdańska, Kopernika, Żeromskiego, Politechniki, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka – CHOCIANOWICE IKEA

Linia 86A: RETKINIA KUSOCIŃSKIEGO – Popiełuszki, Maratońska, aleja Bandurskiego, aleja Włókniarzy, Struga, Żeligowskiego, 6 Sierpnia, Żeromskiego, Próchnika, Zachodnia, Legionów, plac Wolności, Pomorska, Kilińskiego, Rewolucji 1905 roku, Uniwersytecka, aleja Rodziny Scheiblerów, aleja Rodziny Poznańskich – DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA – aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Narutowicza, Zielona, Zachodnia, Więckowskiego, Żeromskiego, Struga, Łąkowa, Karolewska, aleja Włókniarzy, aleja Bandurskiego, Maratońska, Popiełuszki – RETKINIA KUSOCIŃSKIEGO

Linia 86B: RETKINIA KUSOCIŃSKIEGO – Popiełuszki, Maratońska, Waltera Janke, aleja Bandurskiego, aleja Włókniarzy, Struga, Żeligowskiego, 6 Sierpnia, Żeromskiego, Próchnika, Zachodnia, Legionów, plac Wolności, Pomorska, Kilińskiego, Rewolucji 1905 roku, Uniwersytecka, aleja Rodziny Scheiblerów, aleja Rodziny Poznańskich – DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA – aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Narutowicza, Zielona, Zachodnia, Więckowskiego, Żeromskiego, Struga, Łąkowa, Karolewska, aleja Włókniarzy, aleja Bandurskiego, Maratońska, Popiełuszki – RETKINIA KUSOCIŃSKIEGO

Linia 96C: TEOFILÓW ROJNA – Rojna, rondo Muszyńskiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Pileckiego, Traktorowa, Aleksandrowska, Woronicza, Wielkopolska, Lutomierska,  Lutomierska, Zachodnia, Legionów, plac Wolności, Pomorska, Kilińskiego, Rewolucji 1905 roku, Sterlinga, plac Dąbrowskiego,Narutowicza, Kopcińskiego, aleja Śmigłego Rydza, Przybyszewskiego, Piwnika Ponurego, Niciarniana, aleja Piłsudskiego, Wałowa, Widzewska, Lodowa, Przybyszewskiego, Książąt Polskich, Zakładowa, Hetmańska – JANÓW – Hetmańska, Zakładowa, Książąt Polskich, Przybyszewskiego, Lodowa, Widzewska, Wałowa, aleja Piłsudskiego, Niciarniana, Przybyszewskiego, aleja Śmigłego Rydza, Kopcińskiego, Jaracza, Więckowskiego, Zachodnia, Lutomierska, Wielkopolska, Woronicza, Helska, Aleksandrowska, Traktorowa, rondo Pileckiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Muszyńskiego, Rojna – TEOFILÓW ROJNA

Linia N4A: CHOCIANOWICE IKEA – Pabianicka, Rudzka, Przestrzenna, Starorudzka, Demokratyczna, Mierzyńskiego, Gombrowicza, Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka, Piotrkowska, Sieradzka, Wólczańska, Wróblewskiego, Politechniki, Żeromskiego, Skłodowskiej-Curie, Struga, aleja Kościuszki, Zachodnia, Legionów, plac Wolności, Pomorska, Kilińskiego, Rewolucji 1905 roku, Sterlinga, Północna, Źródłowa, Palki, Telefoniczna, Pieniny, Giewont, Pomorska, Juhasowa – STOKI SKALNA – Skalna, Dębowskiego, Zbocze, Pieniny, Telefoniczna, Palki, Źródłowa, Północna, Sterlinga, Jaracza, Więckowskiego, Zachodnia, aleja Kościuszki, Struga, Żeromskiego, aleja Politechniki, Wróblewskiego, Wólczańska, Sieradzka, Piotrkowska, plac Niepodległości, Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka (zawraca na skrzyżowaniu z Dubois), Starorudzka, Przestrzenna, Rudzka, Pabianicka – CHOCIANOWICE IKEA

od 22.03.2021 | Linie 1, 5, 6, 7, 14, N5A, N5B

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z rozpoczęciem prac naprawczych na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Przybyszewskiego, tymczasowo zostanie zmieniona trasa wymienionych linii.
– linia 6 zostaje zawieszona
– uruchomiona zostaje autobusowa linia zastępcza Z1
– dla linii N5A i N5B obowiązuje zmiana trasy wprowadzona od 14 kwietnia 2021 r.

Linia 1: HELENÓWEK – Zgierska, Wojska Polskiego, Franciszkańska, Kilińskiego, aleja Rodziny Poznańskich, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza – RADIOSTACJA – Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej, Kilińskiego, Północna, Ogrodowa, Zachodnia, Zgierska – HELENÓWEK

Linia 5: CHOJNY KURCZAKI – Rzgowska, Dąbrowskiego, Śmigłego Rydza, Przybyszewskiego, Kilińskiego, Północna, Ogrodowa, Zachodnia, Limanowskiego – DWORZEC ŁÓDŹ ŻABIENIEC – Limanowskiego, Zachodnia, Ogrodowa, Północna, Kilińskiego, Przybyszewskiego, Śmigłego Rydza, Dąbrowskiego, Rzgowska – CHOJNY KURCZAKI

Linia 7: WIDZEW AUGUSTÓW – Rokicińska, Puszkina, Przybyszewskiego, Kilińskiego, aleja Piłsudskiego, aleja Mickiewicza, aleja Kościuszki, Zachodnia, Ogrodowa, Północna – PÓŁNOCNA – Północna, Ogrodowa, Zachodnia, aleja Kościuszki, aleja Mickiewicza, aleja Piłsudskiego, Kilińskiego, Przybyszewskiego, Puszkina, Rokicińska – WIDZEW AUGUSTÓW

Linia 14: DWORZEC ŁÓDŹ DĄBROWA – Dąbrowskiego, Rzgowska, plac Niepodległości, Piotrkowska, aleja Mickiewicza, aleja Bandurskiego, Karolewska, Bratysławska – KAROLEW – Bratysławska, Karolewska, aleja Bandurskiego, aleja Mickiewicza, Piotrkowska, Przybyszewskiego, plac Niepodległości, Rzgowska, Dąbrowskiego – DWORZEC ŁÓDŹ DĄBROWA (trasa w dni robocze)

Linia 14: DWORZEC ŁÓDŹ DĄBROWA – Dąbrowskiego, Rzgowska, plac Niepodległości, Piotrkowska, aleja Mickiewicza, aleja Bandurskiego, Karolewska, Bratysławska, Wyszyńskiego – RETKINIA – Wyszyńskiego, Bratysławska Karolewska, aleja Bandurskiego, aleja Mickiewicza, Piotrkowska, Przybyszewskiego, plac Niepodległości, Rzgowska, Dąbrowskiego – DWORZEC ŁÓDŹ DĄBROWA (trasa w soboty, niedziele i święta)

Linia N5A: JANÓW – Hetmańska, Rokicińska, aleja Piłsudskiego, Niciarniana, Przybyszewskiego, Kilińskiego, Senatorska, Brzozowa, Przybyszewskiego, Piotrkowska, Rzgowska, plac Niepodległości, Piotrkowska, Sieradzka, Wólczańska, Radwańska, aleja Kościuszki, Zachodnia, Zgierska, Pojezierska, aleja Włókniarzy, 11 Listopada – RADOGOSZCZ ZACHÓD – 11 Listopada, aleja Włókniarzy, Pojezierska, Zgierska, Zachodnia, aleja Kościuszki, Radwańska, Wólczańska, Sieradzka, Piotrkowska, plac Niepodległości, Rzgowska, Przybyszewskiego, Grabowa, Milionowa, Kilińskiego, Przybyszewskiego, Piwnika Ponurego, Niciarniana, aleja Piłsudskiego, Rokicińska, Hetmańska – JANÓW

Linia N5B: ANDRESPOL – Rokicińska, Łódź: Rokicińska, Józefiaka, Zakładowa, Hetmańska, Janów krańcówka, Hetmańska, Rokicińska, aleja Piłsudskiego, Niciarniana, Przybyszewskiego, Kilińskiego, Senatorska, Brzozowa, Przybyszewskiego, Piotrkowska, Sieradzka, Wólczańska, Radwańska, aleja Kościuszki, Zachodnia, Zgierska, Pojezierska, aleja Włókniarzy, 11 Listopada – RADOGOSZCZ ZACHÓD – 11 Listopada, aleja Włókniarzy, Pojezierska, Zgierska, Zachodnia, aleja Kościuszki, Radwańska, Wólczańska, Sieradzka, Piotrkowska, plac Niepodległości, Rzgowska, Przybyszewskiego, Grabowa, Milionowa, Kilińskiego, Przybyszewskiego, Piwnika Ponurego, Niciarniana, aleja Piłsudskiego, Rokicińska, Hetmańska, Janów krańcówka, Hetmańska, Zakładowa, Józefiaka, Rokicińska, Andrespol: Rokicińska – ANDRESPOL

Linia Z1 LINIA ZASTĘPCZA: DWORZEC ŁÓDŹ CHOJNY – Kilińskiego, Senatorska, Brzozowa, Przybyszewskiego, Piotrkowska – PLAC NIEPODLEGŁOŚCI – Piotrkowska, plac Reymonta, Rzgowska, Przybyszewskiego, Grabowa, Milionowa, Kilińskiego, Broniewskiego, Rzgowska, Bankowa, Śląska – DWORZEC ŁÓDŹ CHOJNY

od 20.03.2021 | Linie 87A, 87B

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z budową przystanku kolejowego Łódź Polesie na ul. Ogrodowej, zostanie skorygowana zmieniona trasa wymienionych linii.
– linie 87A i 87B zostaną wycofane z ulicy Legionów (pomiędzy ul. Cmentarną a Zachodnią) i Cmentarnej
– uruchomione zostaną przystanki: Karskiego – Ogrodowa (w kierunku wschodnim), Ogrodowa – Gdańska (w kierunku wschodnim), Srebrzyńska – Ogrodowa (w kierunku wschodnim i zachodnim) oraz Manufaktura parking (w kierunku wschodnim)

Linia 87A: SMUTNA – Smutna, Doły, Telefoniczna, Tamka, Pomorska, Źródłowa, Północna, Nowomiejska, plac Wolności, Legionów, Zachodnia, Drewnowska, Karskiego, Ogrodowa, Srebrzyńska, Kasprzaka, Klonowa, Lutomierska, aleja Włókniarzy, Żubardzka – ŻUBARDŹ – Inowrocławska, Lutomierska, Klonowa, Kasprzaka, Srebrzyńska, Karskiego, CH Manufaktura (przejazd przez teren), Ogrodowa, Zachodnia, Legionów, plac Wolności, Nowomiejska, Północna, Źródłowa, Pomorska, Tamka, Telefoniczna, Doły, Smutna – SMUTNA

Linia 87B: TELEFONICZNA ZAJEZDNIA – Telefoniczna, Tamka, Pomorska, Źródłowa, Północna, Nowomiejska, plac Wolności, Legionów, Cmentarna, Srebrzyńska, Kasprzaka, Klonowa, Lutomierska, aleja Włókniarzy, Żubardzka – ŻUBARDŹ – Inowrocławska, Lutomierska, Klonowa, Kasprzaka, Srebrzyńska, Karskiego, CH Manufaktura (przejazd przez teren), Ogrodowa, Zachodnia, Legionów, plac Wolności, Nowomiejska, Północna, Źródłowa, Pomorska, Tamka, Telefoniczna – TELEFONICZNA ZAJEZDNIA

od 13.03.2021 | Linia 5

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z rozpoczęciem prac naprawczych na skrzyżowaniu Kilińskiego i Przybyszewskiego, tymczasowo zostanie zmieniona trasa wymienionej linii.

Linia 5: CHOJNY KURCZAKI – Rzgowska, Dąbrowskiego, Kilińskiego, Północna, Ogrodowa, Zachodnia, Limanowskiego – DWORZEC ŁÓDŹ ŻABIENIEC – Limanowskiego, Zachodnia, Ogrodowa, Północna, Kilińskiego, Dąbrowskiego, Rzgowska – CHOJNY KURCZAKI

od 13.03.2021 | Linia 1

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi zostanie zmieniony rozkład jazdy wymienionych linii.

od 14.03.2021 | Łódzka Kolej Aglomeracyjna, Polregio, PKP Intercity

Na podstawie decyzji PKP Polskich Linii Kolejowych nastąpi wiosenna korekta rozkładów jazdy pociągów, które kursują z Łodzi oraz do Łodzi. Dotyczy to kursów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (ŁKA), Polregio (PR) oraz PKP Intercity (PKP IC).

od 6.03.2021 | Linia 89

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z zakończeniem prac związanych z budową kanalizacji w ul. Okulickiego, przywrócona zostanie stała trasa wymienionej linii.

Linia 89: PLAC SŁONECZNY – Nastrojowa, Świtezianki, Zgierska, Okulickiego, 11 Listopada, aleja Włókniarzy, św. Teresy, Brukowa, Limanowskiego, Aleksandrowska, Traktorowa, św. Teresy, rondo Orlika, Szczecińska – CMENTARZ SZCZECIŃSKA – Szczecińska, rondo Orlika, św. Teresy, Traktorowa, Aleksandrowska, Limanowskiego, Woronicza, Helska, Brukowa, św. Teresy, aleja Włókniarzy, 11 Listopada, Okulickiego, Zgierska, Świtezianki, Sikorskiego, Nastrojowa – PLAC SŁONECZNY

od 1.03.2021 | Linia Z41

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi i w porozumieniu z Urzędem Miasta w Pabianicach, w związku z zamknięciem części skrzyżowania ulic Łaskiej i Wiejskiej, zostanie zmieniona trasa wymienionej linii.

Linia Z41 LINIA ZASTĘPCZA: PLAC NIEPODLEGŁOŚCI – Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka, Chocianowice IKEA (wjazd kieszeniowy), Pabianicka, Ksawerów: Łódzka, Łaska – Pabianice: Warszawska, Zamkowa, Łaska – PABIANICE (DWORZEC PKP) – Łaska, Zamkowa, Warszawska, Ksawerów: Łaska, Łódzka – Łódź: Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka – PLAC NIEPODLEGŁOŚCI

od 1.03.2021 | Linie 1, 15, 17, 86A, 86B, 96C, N4A

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z rozpoczęciem kolejnego etapu prac rewitalizacyjnych na ul. Pomorskiej, tymczasowo zostanie zmieniona trasa wymienionych linii.
– przystanki dla linii 1, 5, 6 na ulicach Wojska Polskiego i Franciszkańskiej będą zawieszone
– przystanki dla linii N6 na ulicach Franciszkańskiej, Północnej oraz Nowomiejskiej będą zawieszone

Linia 1: HELENÓWEK – Zgierska, Wojska Polskiego, plac Kościelny, Franciszkańska, Kilińskiego – DWORZEC ŁÓDŹ CHOJNY – Kilińskiego, Franciszkańska, plac Kościelny, Wojska Polskiego, Zgierska – HELENÓWEK

Linia 15: CHOJNY KURCZAKI – Rzgowska, Paderewskiego, rondo Lotników Lwowskich, aleja Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, Zachodnia, Ogrodowa, Północna, Kilińskiego, Pomorska, działki, Telefoniczna, Giewont – STOKI – Giewont, Telefoniczna, działki, Pomorska, Legionów, Gdańska, Kopernika, Żeromskiego, aleja Politechniki, rondo Lotników Lwowskich, Paderewskiego Rzgowska – CHOJNY KURCZAKI

Linia 17: CHOCIANOWICE IKEA – Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, Zachodnia, Ogrodowa, Północna, Kilińskiego, Pomorska, Pomorska, działki, Telefoniczna – TELEFONICZNA ZAJEZDNIA – Telefoniczna, działki, Pomorska, Pomorska, pl. Wolności, Legionów, Gdańska, Kopernika, Żeromskiego, Politechniki, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka – CHOCIANOWICE IKEA

Linia 86A: RETKINIA KUSOCIŃSKIEGO – Popiełuszki, Maratońska, aleja Bandurskiego, aleja Włókniarzy, Struga, Żeligowskiego, 6 Sierpnia, Żeromskiego, Próchnika, Zachodnia, Zielona, Narutowicza, aleja Rodziny Scheiblerów, aleja Rodziny Poznańskich – DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA – aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Narutowicza, Zielona, Zachodnia, Więckowskiego, Żeromskiego, Struga, Łąkowa, Karolewska, aleja Włókniarzy, aleja Bandurskiego, Maratońska, Popiełuszki – RETKINIA KUSOCIŃSKIEGO

Linia 86B: RETKINIA KUSOCIŃSKIEGO – Popiełuszki, Maratońska, Waltera Janke, aleja Bandurskiego, aleja Włókniarzy, Struga, Żeligowskiego, 6 Sierpnia, Żeromskiego, Próchnika, Zachodnia, Zielona, Narutowicza, aleja Rodziny Scheiblerów, aleja Rodziny Poznańskich – DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA – aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Narutowicza, Zielona, Zachodnia, Więckowskiego, Żeromskiego, Struga, Łąkowa, Karolewska, aleja Włókniarzy, aleja Bandurskiego, Maratońska, Popiełuszki – RETKINIA KUSOCIŃSKIEGO

Linia 96C: TEOFILÓW ROJNA – Rojna, rondo Muszyńskiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Pileckiego, Traktorowa, Aleksandrowska, Woronicza, Wielkopolska, Lutomierska, Zachodnia, Ogrodowa, Północna, Kilińskiego, Rewolucji 1905 roku, Sterlinga, plac Dąbrowskiego,Narutowicza, Kopcińskiego, aleja Śmigłego Rydza, Przybyszewskiego, Piwnika Ponurego, Niciarniana, aleja Piłsudskiego, Wałowa, Widzewska, Lodowa, Przybyszewskiego, Książąt Polskich, Zakładowa, Hetmańska – JANÓW – Hetmańska, Zakładowa, Książąt Polskich, Przybyszewskiego, Lodowa, Widzewska, Wałowa, aleja Piłsudskiego, Niciarniana, Przybyszewskiego, aleja Śmigłego Rydza, Kopcińskiego, Jaracza, Więckowskiego, Zachodnia, Lutomierska, Wielkopolska, Woronicza, Helska, Aleksandrowska, Traktorowa, rondo Pileckiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Muszyńskiego, Rojna – TEOFILÓW ROJNA

Linia N4A: CHOCIANOWICE IKEA – Pabianicka, Rudzka, Przestrzenna, Starorudzka, Demokratyczna, Mierzyńskiego, Gombrowicza, Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka, Piotrkowska, Sieradzka, Wólczańska, Wróblewskiego, Politechniki, Żeromskiego, Skłodowskiej-Curie, Struga, aleja Kościuszki, Zachodnia, Ogrodowa, Północna, Kilińskiego, Rewolucji 1905 roku, Sterlinga, Północna, Źródłowa, Palki, Telefoniczna, Pieniny, Giewont, Pomorska, Juhasowa – STOKI SKALNA – Skalna, Dębowskiego, Zbocze, Pieniny, Telefoniczna, Palki, Źródłowa, Północna, Sterlinga, Jaracza, Więckowskiego, Zachodnia, aleja Kościuszki, Struga, Żeromskiego, aleja Politechniki, Wróblewskiego, Wólczańska, Sieradzka, Piotrkowska, plac Niepodległości, Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka (zawraca na skrzyżowaniu z Dubois), Starorudzka, Przestrzenna, Rudzka, Pabianicka – CHOCIANOWICE IKEA

od 1.03.2021 | Linie 5, 6

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z usunięciem awarii wodociągowej na skrzyżowaniu ulic Franciszkańskiej i Smugowej oraz awaryjnym zamknięciem ulicy Limanowskiego (odcinek Zachodnia – Zgierska), tymczasowo zostanie zmieniona trasa wymienionych linii.
– dla linii 5 i 6 obowiązuje zmiana trasy wprowadzona od 25 kwietnia 2021 r.

Linia 5: CHOJNY KURCZAKI – Rzgowska, Piotrkowska, plac Reymonta, Przybyszewskiego, Kilińskiego, Północna, Ogrodowa, Zachodnia, Limanowskiego – DWORZEC ŁÓDŹ ŻABIENIEC – Limanowskiego, Zachodnia, Ogrodowa, Północna, Kilińskiego, Przybyszewskiego, plac Reymonta, Piotrkowska, Rzgowska – CHOJNY KURCZAKI

Linia 6: DWORZEC ŁÓDŹ ŻABIENIEC – Limanowskiego, Zachodnia, aleja Kościuszki, aleja Mickiewicza, Piotrkowska, plac Reymonta, Przybyszewskiego, Puszkina, Rokicińska – WIDZEW AUGUSTÓW – Rokicińska, Puszkina, Przybyszewskiego, plac Reymonta, Piotrkowska, aleja Mickiewicza, aleja Kościuszki, Zachodnia, Limanowskiego – DWORZEC ŁÓDŹ ŻABIENIEC

od 1.03.2021 | Linie 59, Z6, N6

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z usunięciem awarii wodociągowej na skrzyżowaniu Franciszkańskiej i Smugowej, zostanie zmieniona trasa wymienionych linii.
– uruchomione zostaną tymczasowe przystanki: Nowomiejska – Północna (w kierunku północnym), Ogrodowa – Nowomiejska (w kierunku wschodnim, NŻ), – Zachodnia – Legionów (w kierunku południowym).

Linia 59: RADOGOSZCZ WSCHÓD – Świtezianki, Sikorskiego, Zgierska, Zachodnia, Legionów, plac Wolności, Nowomiejska, Zgierska, plac Kościelny, Wojska Polskiego, Sporna, Zagajnikowa, Inflancka, Strykowska – DOŁY – Wojska Polskiego, plac Kościelny, Nowomiejska, plac Wolności, Zachodnia, Zgierska, Sikorskiego, Świtezianki – RADOGOSZCZ WSCHÓD

Linia N6: DWORZEC ŁÓDŹ DĄBROWA – Dąbrowskiego, Tatrzańska, Broniewskiego, Paderewskiego, Pabianicka, Piotrkowska, aleja Mickiewicza, aleja Kościuszki, Zachodnia, Ogrodowa, Północna, Franciszkańska, Wojska Polskiego, Obrońców Westerplatte, Boya Żeleńskiego, Sporna, Zagajnikowa, Inflancka, Marysińska – MARYSIN STADION – Marysińska, Inflancka, Zagajnikowa, Sporna, Boya Żeleńskiego, Obrońców Westerplatte, Wojska Polskiego, Franciszkańska, Północna, Ogrodowa, Zachodnia, aleja Kościuszki, Struga, Wólczańska, aleja Mickiewicza, Piotrkowska, Pabianicka, Paderewskiego, Broniewskiego, Tatrzańska, Dąbrowskiego – DWORZEC ŁÓDŹ DĄBROWA

Linia Z6 LINIA ZASTĘPCZA: SIKAWA CENTRUM HANDLOWE – Śnieżna, Brzezińska, Wojska Polskiego, Franciszkańska, Północna, Ogrodowa, Zachodnia – ZACHODNIA/LEGIONÓW – Zachodnia, Legionów, plac Wolności, Nowomiejska, plac Kościelny, Wojska Polskiego, Brzezińska, Śnieżna – SIKAWA CENTRUM HANDLOWE

od 1.03.2021 | Linie 3A, 3B, 8, 9, 13, 14, Z3, Z6, 57, 72A, 72B, 73, 74A, 74B, 82A, 82B,
85A, 85B, 92A, 92B, N1A, N1B, N2, N5A, N5B

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi zostanie zmieniony rozkład jazdy wymienionych linii.

od 20.02.2021 | Linie 78, 87A, 87B

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z budową przystanku kolejowego Łódź Polesie na ul. Ogrodowej, tymczasowo zostanie zmieniona trasa wymienionych linii.
– linia 78 pozostaje na trasie skróconej bez dojazdu do placu Wolności
– przystanki dla linii 78: Kasprzaka – Kutrzeby (0263), Drewnowska – Okrzei (0140), Drewnowska – Karskiego (0141), Drewnowska – Piwna (0142) w kierunku wschodnim zostaną tymczasowo zawieszone
– przystanki dla linii 87A i 87B: Ogrodowa – Gdańska (2235), Ogrodowa – Karskiego (2238), Ogrodowa – cmentarz Ogrodowa w kierunku zachodnim zostaną tymczasowo zawieszone.

Linia 78: ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI (TARGOWY RYNEK) – Warszawska, Wojska Polskiego, Szatonia, Łódź: Aleksandrowska, Rydzowa, rondo Muszyńskiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Pileckiego, Traktorowa, Aleksandrowska, Limanowskiego, Woronicza, Wielkopolska, Lutomierska, Zachodnia – DREWNOWSKA/ZACHODNIA – Drewnowska, Kasprzaka, Lutomierska, Wielkopolska, Woronicza, Helska, Brukowa, Limanowskiego, Aleksandrowska, Traktorowa, rondo Pileckiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Muszyńskiego, Rydzowa, Aleksandrowska, Szatonia, Aleksandrów Łódzki: Wojska Polskiego, Warszawska – ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI (TARGOWY RYNEK)

Linia 87A: SMUTNA – Smutna, Doły, Telefoniczna, Tamka, Pomorska, Źródłowa, Północna, Nowomiejska, plac Wolności, Legionów, Cmentarna, Srebrzyńska, Kasprzaka, Klonowa, Lutomierska, aleja Włókniarzy, Żubardzka – ŻUBARDŹ – Inowrocławska, Lutomierska, Klonowa, Kasprzaka, Srebrzyńska, Ogrodowa, Cmentarna, Legionów, plac Wolności, Nowomiejska, Północna, Źródłowa, Pomorska, Tamka, Telefoniczna, Doły, Smutna – SMUTNA

Linia 87B: TELEFONICZNA ZAJEZDNIA – Telefoniczna, Tamka, Pomorska, Źródłowa, Północna, Nowomiejska, plac Wolności, Legionów, Cmentarna, Srebrzyńska, Kasprzaka, Klonowa, Lutomierska, aleja Włókniarzy, Żubardzka – ŻUBARDŹ – Inowrocławska, Lutomierska, Klonowa, Kasprzaka, Srebrzyńska, Ogrodowa, Cmentarna, Legionów, plac Wolności, Nowomiejska, Północna, Źródłowa, Pomorska, Tamka, Telefoniczna – TELEFONICZNA ZAJEZDNIA

od 15.02.2021 | Linie 65A, 65B

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi zostanie zmieniony rozkład jazdy wymienionych linii.

od 3.02.2021 | Linia 1

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w ramach bieżącej organizacji komunikacji miejskiej, tymczasowo zostanie zmieniona trasa wymienionej linii.

Linia 1: DWORZEC ŁÓDŹ CHOJNY – Kilińskiego, Pomorska, plac Wolności, Nowomiejska, Zgierska – HELENÓWEK – Zgierska, Nowomiejska, plac Wolności, Pomorska, Kilińskiego – DWORZEC ŁÓDŹ CHOJNY

od 1.02.2021 | Linie 82A, 90B

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w ramach bieżącej organizacji komunikacji miejskiej, zmianie ulegnie trasa wymienionych linii.
– linia 90B zostanie zawieszona
– linia 82A zatrzymywać się będzie na nowych przystankach: Gajcego – Dworzec Łódź Andrzejów, Gajcego – Szelburg-Zarembiny (NŻ), Gajcego – Rataja, Sąsieczno – krańcówka

Linia 82A: DWORZEC ŁÓDŹ WIDZEW – Maszynowa, Puszkina, Rokicińska, Augustów, Przybyszewskiego, Książąt Polskich, Zakładowa, Gajcego, Rataja – SĄSIECZNO – Rataja, Gajcego, Zakładowa, Książąt Polskich, Przybyszewskiego, Augustów, Rokicińska, Puszkina, Maszynowa – DWORZEC ŁÓDŹ WIDZEW

od 1.02.2021 | Linie 12, 17, 18, 58A, 58B, N7A, N7B, Z12

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z zakończeniem wymiany torowiska na skrzyżowaniu Narutowicza – Kopcińskiego, przywrócona zostanie stała trasa wymienionych linii.
– autobusowa linia zastępcza Z12 zostaje zlikwidowana

Linia 12: RETKINIA – Wyszyńskiego, Bratysławska, Karolewska, aleja Bandurskiego, aleja Włókniarzy, Kopernika, Gdańska, Zielona, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej, aleja Rodziny Poznańskich, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Konstytucyjna, Pomorska, działki, Telefoniczna – STOKI – Telefoniczna, działki, Pomorska, Konstytucyjna, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej, aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Narutowicza, Zielona, Gdańska, Kopernika, aleja Włókniarzy, aleja Bandurskiego, Karolewska, Bratysławska, Wyszyńskiego – RETKINIA

Linia 17: CHOCIANOWICE IKEA – Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, plac Wolności, Pomorska, działki, Telefoniczna – STOKI – Telefoniczna, działki, Pomorska, plac Wolności, Legionów, Gdańska, Kopernika, Żeromskiego, Politechniki, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka – CHOCIANOWICE IKEA

Linia 18: RETKINIA – Wyszyńskiego, Bratysławska, Karolewska, aleja Bandurskiego, aleja Mickiewicza, aleja Piłsudskiego, Kilińskiego, aleja Rodziny Poznańskich, Węglowa, Tramwajowa, Narutowicza, Konstytucyjna, Pomorska, działki, Telefoniczna – TELEFONICZNA ZAJEZDNIA – Telefoniczna, działki, Pomorska, Konstytucyjna, Narutowicza, Tramwajowa, Węglowa, aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Kilińskiego, aleja Piłsudskiego, aleja Mickiewicza, aleja Bandurskiego, Karolewska, Bratysławska, Wyszyńskiego – RETKINIA

Linia 58: DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA – Rodziny Poznańskich, Rodziny Scheiblerów, Narutowicza, Konstytucyjna, Małachowskiego, Czechosłowacka, Centrum Kliniczno-Dydaktyczne (przejazd przez teren), Poronińska, Pomorska, Krokusowa, Pszczyńska, Janosika, Telefoniczna, Pieniny, Giewont, Pomorska, Juhasowa – STOKI SKALNA – Skalna, Dębowskiego Zbocze, Pieniny, Telefoniczna, Janosika, Pszczyńska, Krokusowa, Pomorska, Poronińska, Centrum Kliniczno-Dydaktyczne (przejazd przez teren), Czechosłowacka, Małachowskiego, Konstytucyjna, Narutowicza, Kopcińskiego, Jaracza, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Kilińskiego, aleja Rodziny Poznańskich – DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA

Linia 58B
: DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA – Rodziny Poznańskich, Rodziny Scheiblerów, Narutowicza, Konstytucyjna, Małachowskiego, Czechosłowacka, Edwarda, Pomorska, Krokusowa, Pszczyńska, Janosika, Telefoniczna, Pieniny, Giewont, Pomorska, Frezjowa, Kosodrzewiny, Transmisyjna, Rokicińska, Hetmańska – JANÓW – Hetmańska, Rokicińska, Transmisyjna, Kosodrzewiny, Frezjowa, Pomorska, Juhasowa, Skalna, Dębowskiego, Zbocze, Pieniny, Telefoniczna, Janosika, Pszczyńska, Krokusowa, Edwarda, Czechosłowacka, Małachowskiego, Konstytucyjna, Narutowicza, Kopcińskiego, Jaracza, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Kilińskiego, aleja Rodziny Poznańskich – DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA

Linia N7A: RETKINIA – Popiełuszki, Maratońska, Waltera Janke, Nowe Sady, Elektronowa, Obywatelska, aleja Politechniki, Cieszyńska, Pabianicka, aleja Politechniki, Radwańska, aleja Kościuszki, Zielona, Narutowicza, Kilińskiego, aleja Rodziny Poznańskich, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Konstytucyjna, Pomorska, aleja Palki, Wojska Polskiego, Brzezińska – NOWOSOLNA – Brzezińska, Wojska Polskiego, Palki, Pomorska, Konstytucyjna, Narutowicza, Kopcińskiego, Jaracza, Uniwersytecka, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej, aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Narutowicza, Zielona, aleja Kościuszki, Radwańska, aleja Politechniki, Cieszyńska, Pabianicka, aleja Politechniki, Obywatelska, Nowe Sady, Waltera-Janke, Maratońska, Popiełuszki – RETKINIA

Linia N7B: RETKINIA – Popiełuszki, Maratońska, Waltera Janke, Nowe Sady, Elektronowa, Obywatelska, aleja Politechniki, Cieszyńska, Pabianicka, aleja Politechniki, Radwańska, aleja Kościuszki, Zielona, Narutowicza, Kilińskiego, aleja Rodziny Poznańskich, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Konstytucyjna, Pomorska, aleja Palki, Wojska Polskiego, Brzezińska, Janosika, Telefoniczna – TELEFONICZNA ZAJEZDNIA – Telefoniczna, Janosika, Brzezińska, Wojska Polskiego, aleja Palki, Pomorska, Konstytucyjna, Narutowicza, Jaracza, Uniwersytecka, Narutowicza, aleja Rodziny Poznańskich, Narutowicza, aleja Kościuszki, Radwańska, aleja Politechniki, Pabianicka, aleja Politechniki, Obywatelska, Nowe Sady, Waltera Janke, Maratońska, Maratońska, Popiełuszki – RETKINIA

od 1.02.2021 | Linie 1, 3A, 3B, 5, 7, 8, 10A, 10B, 14, 15, 63, 65A, 65B, 71A, 71B, 72B,
82B, 83, 90A, 90C, 99, N5, N6

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi zostanie zmieniony rozkład jazdy wymienionych linii.

31.01.2021 | Linie 29A, 29T

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z 29. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tymczasowo zostaną uruchomione wymienione linie specjalne.
– linia 29A będzie obsługiwana następującym taborem: Ikarus 280 (grupa Czerwony Ikarus), Ikarus 280 (grupa Czerwony Ikarus) , Mercedes O405NG (grupa Czerwony Ikarus)
– linia 29T będzie obsługiwana następującym taborem: Düwag GT8N “imprezowy” (MPK Łódź), Düwag GT8N (MPK Łódź), Düwag GT6 (KMST Łódź), Konstal 5N+5ND (MPK Łódź)

Linia 29A: ZACHODNIA LIMANOWSKIEGO – Zachodnia, Zgierska, Limanowskiego, Zachodnia, Ogrodowa, Nowomiejska, plac Wolności, Pomorska, Kilińskiego, Rewolucji 1905 roku, Sterlinga, Narutowicza, Kopcińskiego, Rodziny Kindermannów, Rodziny Grohmanów, Wydawnicza, Tuwima – PLAC MIKULSKIEGO – Tuwima, Wydawnicza, Kopcińskiego, Jaracza, Więckowskiego, Zachodnia – ZACHODNIA LIMANOWSKIEGO

Linia 29T: PÓŁNOCNA – Ogrodowa, Zachodnia, aleja Kościuszki, aleja Mickiewicza, Rokicińska – WIDZEW AUGUSTÓW – Rokicińska, aleja Mickiewicza, aleja Kościuszki, Zachodnia, Ogrodowa – PÓŁNOCNA

od 22.01.2021 | Linie 15, 17

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi zostanie tymczasowo zmieniona trasa wymienionych linii.
– zmiana dotyczy kursów linii 15 tylko w kierunku krańcówki Chojny Kurczaki
– zmiana dotyczy kursów linii 17 tylko w kierunku krańcówki Chocianowice IKEA

Linia 15: CHOJNY KURCZAKI – Rzgowska, Paderewskiego, rondo Lotników Lwowskich, aleja Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, plac Wolności, Pomorska, działki, Telefoniczna – STOKI – Telefoniczna, działki, Pomorska, Kilińskiego, Północna, Ogrodowa, Zachodnia, Legionów, Legionów, Gdańska, Kopernika, Żeromskiego, aleja Politechniki, rondo Lotników Lwowskich, Paderewskiego Rzgowska – CHOJNY KURCZAKI

Linia 17: CHOCIANOWICE IKEA – Pabianicka, Paderewskiego, rondo Lotników Lwowskich, aleja Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, plac Wolności, Pomorska, działki, Telefoniczna – STOKI – Telefoniczna, działki, Pomorska, Kilińskiego, Północna, Ogrodowa, Zachodnia, Legionów, Gdańska, Kopernika, Żeromskiego, aleja Politechniki, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka – CHOCIANOWICE IKEA

od 18.01.2021 | Linie 1, 5, 6, 59, Z6, N6

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z awarią wodociągową na skrzyżowaniu Franciszkańskiej i Smugowej, tymczasowo zostanie zmieniona trasa wymienionych linii.
– przystanki dla linii 1, 5, 6 na ulicach Wojska Polskiego i Franciszkańskiej będą zawieszone
– przystanki dla linii N6 na ulicach Franciszkańskiej, Północnej oraz Nowomiejskiej będą zawieszone

Linia 1: DWORZEC ŁÓDŹ CHOJNY – Kilińskiego, Północna, Ogrodowa, Zachodnia, Zgierska – HELENÓWEK – Zgierska, Zachodnia, Ogrodowa, Północna, Kilińskiego – DWORZEC ŁÓDŹ CHOJNY

Linia 5: CHOJNY KURCZAKI – Rzgowska, Piotrkowska, plac Reymonta, Przybyszewskiego, Kilińskiego, Północna, Ogrodowa, Zachodnia, Limanowskiego – DWORZEC ŁÓDŹ ŻABIENIEC – Limanowskiego, Zachodnia, Ogrodowa, Północna, Kilińskiego, Przybyszewskiego, plac Reymonta, Piotrkowska, Rzgowska – CHOJNY KURCZAKI

Linia 6: DWORZEC ŁÓDŹ ŻABIENIEC – Limanowskiego, Zachodnia, aleja Kościuszki, aleja Mickiewicza, Piotrkowska, plac Reymonta, Przybyszewskiego, Puszkina, Rokicińska – WIDZEW AUGUSTÓW – Rokicińska, Puszkina, Przybyszewskiego, plac Reymonta, Piotrkowska, aleja Mickiewicza, aleja Kościuszki, Zachodnia, Limanowskiego – DWORZEC ŁÓDŹ ŻABIENIEC

Linia 59: RADOGOSZCZ WSCHÓD – Świtezianki, Sikorskiego, Zgierska, Nowomiejska, Wojska Polskiego, Sporna, Zagajnikowa, Inflancka, Strykowska – DOŁY – Wojska Polskiego, Nowomiejska, plac Wolności, Zachodnia, Zgierska, Sikorskiego, Świtezianki – RADOGOSZCZ WSCHÓD

Linia N6: DWORZEC ŁÓDŹ DĄBROWA – Dąbrowskiego, Tatrzańska, Broniewskiego, Paderewskiego, Pabianicka, Piotrkowska, aleja Mickiewicza, aleja Kościuszki, Zachodnia, Legionów, plac Wolności, Nowomiejska, Wojska Polskiego, Obrońców Westerplatte, Boya Żeleńskiego, Sporna, Zagajnikowa, Inflancka, Marysińska – MARYSIN STADION – Marysińska, Inflancka, Zagajnikowa, Sporna, Boya Żeleńskiego, Obrońców Westerplatte, Wojska Polskiego, Nowomiejska, plac Wolności, Legionów, Zachodnia, aleja Kościuszki, Struga, Wólczańska, aleja Mickiewicza, Piotrkowska, Pabianicka, Paderewskiego, Broniewskiego, Tatrzańska, Dąbrowskiego – DWORZEC ŁÓDŹ DĄBROWA

Linia Z6 LINIA ZASTĘPCZA: SIKAWA CENTRUM HANDLOWE – Śnieżna, Brzezińska, Wojska Polskiego, Nowomiejska – PLAC WOLNOŚCI – Nowomiejska, Zgierska, plac Kościelny, Wojska Polskiego, Brzezińska, Śnieżna – SIKAWA CENTRUM HANDLOWE

od 18.01.2021 | Linie 15, 17

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku zakończeniem naprawy torowiska tramwajowego po północnej stronie placu Wolności, zostanie przywrócona stała trasa wymienionych linii.

Linia 15: CHOJNY KURCZAKI – Rzgowska, Paderewskiego, rondo Lotników Lwowskich, aleja Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, plac Wolności, Pomorska, działki, Telefoniczna – STOKI – Telefoniczna, działki, Pomorska, plac Wolności, Legionów, Gdańska, Kopernika, Żeromskiego, aleja Politechniki, rondo Lotników Lwowskich, Paderewskiego Rzgowska – CHOJNY KURCZAKI

Linia 17: CHOCIANOWICE – IKEA – Pabianicka, Paderewskiego, rondo Lotników Lwowskich, aleja Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, plac Wolności, Pomorska, działki, Telefoniczna – STOKI – Telefoniczna, działki, Pomorska, plac Wolności, Legionów, Gdańska, Kopernika, Żeromskiego, aleja Politechniki, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka – CHOCIANOWICE – IKEA

od 18.01.2021 | Linia 5

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi zostanie zmieniony rozkład jazdy wymienionej linii.

od 8.01.2021 | Linia 55

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi zostanie zmieniony rozkład jazdy wymienionej linii.

od 5.01.2021 | Linie 69A, 69B

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi zostanie zmieniony rozkład jazdy wymienionych linii.

od 4.01.2021 | Linie 7, 12, 54A, 54B, 76, 91A, 91B, 91C

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi zostanie zmieniony rozkład jazdy wymienionych linii.

od 4.01.2021 | Linia Z6

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z zawieszeniem ruchu tramwajowego na ul. Wojska Polskiego (odcinek Franciszkańska – Strykowska) i ul. Strykowskiej (odcinek Wojska Polskiego – krańcówka Doły), wydłużona zostanie trasa wymienionej linii.
– linia Z6 kursować będzie tylko w dni robocze w godzinach porannego i popołudniowego szczytu

Linia Z6 LINIA ZASTĘPCZASIKAWA CENTRUM HANDLOWE – Śnieżna, Brzezińska, Wojska Polskiego, Franciszkańska, Północna Nowomiejska – PLAC WOLNOŚCI – Nowomiejska, Zgierska, plac Kościelny, Wojska Polskiego, Brzezińska, Śnieżna – SIKAWA CENTRUM HANDLOWE

od 4.01.2021 | Linie 12, 17, 18, 58A, 58B, N7A, N7B, Z12

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z trzecim etapem wymiany torowiska na skrzyżowaniu Narutowicza – Kopcińskiego, tymczasowo zostanie zmieniona trasa wymienionych linii.
– dalej funkcjonować będzie tymczasowa autobusowa linia zastępcza Z12, kursująca tylko w godzinach szczytu
– linie 12, 17, 18 pozostają na zmienionych trasach

Linia 12: RETKINIA – Wyszyńskiego, Bratysławska, Karolewska, aleja Bandurskiego, aleja Włókniarzy, Kopernika, Gdańska, Zielona, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej, aleja Rodziny Poznańskich, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Kopcińskiego, aleja Piłsudskiego – WIDZEW STADION – aleja Piłsudskiego, Kopcińskiego, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej, aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Narutowicza, Zielona, Gdańska, Kopernika, aleja Włókniarzy, aleja Bandurskiego, Karolewska, Bratysławska, Wyszyńskiego – RETKINIA

Linia 17: CHOCIANOWICE IKEA – Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, Zachodnia, Ogrodowa, Północna, Kilińskiego, Pomorska, Telefoniczna – STOKI – Telefoniczna, Pomorska, Kilińskiego, Północna, Ogrodowa, Zachodnia, Legionów, Gdańska, Kopernika, Żeromskiego, Politechniki, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka – CHOCIANOWICE IKEA

Linia 18: RETKINIA – Wyszyńskiego, Bratysławska, Karolewska, aleja Bandurskiego, aleja Mickiewicza, aleja Piłsudskiego, Kilińskiego, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej, aleja Rodziny Poznańskich – DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA – aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, aleja Piłsudskiego, aleja Mickiewicza, aleja Bandurskiego, Karolewska, Bratysławska, Wyszyńskiego – RETKINIA

Linia 58: DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA – Rodziny Poznańskich, Rodziny Scheiblerów, Narutowicza, Kopcińskiego, Pomorska, Konstytucyjna, Małachowskiego, Czechosłowacka, Centrum Kliniczno-Dydaktyczne (przejazd przez teren), Poronińska, Pomorska, Krokusowa, Pszczyńska, Janosika, Telefoniczna, Pieniny, Giewont, Pomorska, Juhasowa – STOKI SKALNA – Skalna, Dębowskiego Zbocze, Pieniny, Telefoniczna, Janosika, Pszczyńska, Krokusowa, Pomorska, Poronińska, Centrum Kliniczno-Dydaktyczne (przejazd przez teren), Czechosłowacka, Małachowskiego, Konstytucyjna, Narutowicza, Kopcińskiego, Jaracza, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Kilińskiego, aleja Rodziny Poznańskich – DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA

Linia 58B
: DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA – Rodziny Poznańskich, Rodziny Scheiblerów, Narutowicza, Kopcińskiego, Pomorska, Konstytucyjna, Małachowskiego, Czechosłowacka, Edwarda, Pomorska, Krokusowa, Pszczyńska, Janosika, Telefoniczna, Pieniny, Giewont, Pomorska, Frezjowa, Kosodrzewiny, Transmisyjna, Rokicińska, Hetmańska – JANÓW – Hetmańska, Rokicińska, Transmisyjna, Kosodrzewiny, Frezjowa, Pomorska, Juhasowa, Skalna, Dębowskiego, Zbocze, Pieniny, Telefoniczna, Janosika, Pszczyńska, Krokusowa, Edwarda, Czechosłowacka, Małachowskiego, Konstytucyjna, Narutowicza, Kopcińskiego, Jaracza, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Kilińskiego, aleja Rodziny Poznańskich – DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA

Linia N7A: RETKINIA – Popiełuszki, Maratońska, Waltera Janke, Nowe Sady, Elektronowa, Obywatelska, aleja Politechniki, Cieszyńska, Pabianicka, aleja Politechniki, Radwańska, aleja Kościuszki, Zielona, Narutowicza, Kilińskiego, aleja Rodziny Poznańskich, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Kopcińskiego, Pomorska, Poronińska, Pomorska, aleja Palki, Wojska Polskiego, Brzezińska – NOWOSOLNA – Brzezińska, Wojska Polskiego, Palki, Pomorska, Konstytucyjna, Narutowicza, Kopcińskiego, Jaracza, Uniwersytecka, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej, aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Narutowicza, Zielona, aleja Kościuszki, Radwańska, aleja Politechniki, Cieszyńska, Pabianicka, aleja Politechniki, Obywatelska, Nowe Sady, Waltera-Janke, Maratońska, Popiełuszki – RETKINIA

Linia N7B: RETKINIA – Popiełuszki, Maratońska, Waltera Janke, Nowe Sady, Elektronowa, Obywatelska, aleja Politechniki, Cieszyńska, Pabianicka, aleja Politechniki, Radwańska, aleja Kościuszki, Zielona, Narutowicza, Kilińskiego, aleja Rodziny Poznańskich, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Kopcińskiego, Pomorska, Poronińska, Pomorska, aleja Palki, Wojska Polskiego, Brzezińska, Janosika, Telefoniczna – TELEFONICZNA ZAJEZDNIA – Telefoniczna, Janosika, Brzezińska, Wojska Polskiego, aleja Palki, Pomorska, Konstytucyjna, Narutowicza, Jaracza, Uniwersytecka, Narutowicza, aleja Rodziny Poznańskich, Narutowicza, aleja Kościuszki, Radwańska, aleja Politechniki, Pabianicka, aleja Politechniki, Obywatelska, Nowe Sady, Waltera Janke, Maratońska, Maratońska, Popiełuszki – RETKINIA

Linia Z12 LINIA ZASTĘPCZADWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA – Rodziny Poznańskich, Rodziny Scheiblerów, Narutowicza, Kopcińskiego, Pomorska, Poronińska – SZPITAL CKD – Poronińska, Pomorska, Konstytucyjna, Narutowicza, Kopcińskiego, Jaracza, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Kilińskiego, aleja Rodziny Poznańskich – DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA

od 1.01.2021 | Linie 82A, 82B, N5B

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z zakończeniem prac drogowych na ulicy Gajcego (odcinek: Zakładowa – Rokicińska), zostanie przywrócona stała trasa wymienionych linii.
– zmianie ulegnie nazwa przystanków Gajcego – Rokicińska (1840 i 1841) na Gajcego – szkoła

Linia 82A: DWORZEC ŁÓDŹ WIDZEW – Maszynowa, Puszkina, Rokicińska, Augustów, Przybyszewskiego, Książąt Polskich, Zakładowa, Gajcego – DWORZEC ŁÓDŹ ANDRZEJÓW – Gajcego, Zakładowa, Książąt Polskich, Przybyszewskiego, Augustów, Rokicińska, Puszkina, Maszynowa – DWORZEC ŁÓDŹ WIDZEW

Linia 82B: DWORZEC ŁÓDŹ WIDZEW – Maszynowa, Puszkina, Rokicińska, Augustów, Przybyszewskiego, Książąt Polskich, Zakładowa, Gajcego, Rokicińska, Andrespol: Rokicińska, Tuszyńska, Wiśniowa Góra, Stróża – STRÓŻA LUDWIKÓW – Stróża, Wiśniowa Góra, Andrespol: Tuszyńska, Rokicińska, Łódź: Rokicińska, Gajcego, Zakładowa, Książąt Polskich, Przybyszewskiego, Augustów, Rokicińska, Puszkina, Maszynowa – DWORZEC ŁÓDŹ WIDZEW

Linia N5B: RADOGOSZCZ ZACHÓD – 11 Listopada, aleja Włókniarzy, Pojezierska, Zgierska, Zachodnia, aleja Kościuszki, Radwańska, Wólczańska, Sieradzka, Piotrkowska, plac Niepodległości, Rzgowska, Przybyszewskiego, Piwnika Ponurego, Niciarniana, aleja Piłsudskiego, Rokicińska, Hetmańska, krańcówka Janów, Hetmańska, Zakładowa, Gajcego, Rokicińska – ANDRESPOL – Rokicińska, Gajcego, Zakładowa, Hetmańska, krańcówka Janów, Hetmańska, Rokicińska, aleja Piłsudskiego, Niciarniana, Przybyszewskiego, Suwalska, Zarzewska, Rzgowska, plac Niepodległości, Piotrkowska, Sieradzka, Wólczańska, Radwańska, aleja Kościuszki, Zachodnia, Zgierska, Pojezierska, aleja Włókniarzy, 11 Listopada – RADOGOSZCZ ZACHÓD 

od 1.01.2021 | Linie 1, 3A, 3B, 5, 9, 13, 14, 15, 17, 52, 55, 62, 69A, 69B, 86A, 86B, 93,
96C, N1A, N1B, W

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi zostanie zmieniony rozkład jazdy wymienionych linii.

  24.12.2020-01.01.2021 | Linie tramwajowe i autobusowe

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z okresem świąteczno-noworocznym, tymczasowo zostanie zawieszona cześć linii lub zmianie ulegnie częstotliwość wybranych linii. Szczegółowe informacje: Komunikacja miejska w Łodzi: święta Bożego Narodzenia, Sylwester 2020/2021, Nowy Rok
– linie 10A18 zostają zawieszone 24 i 31 grudnia 2020 r.
– linie 3A, 11A 24 i 31 grudnia 2020 r. będą kursować tylko w porannym szczycie
– linie 53D, 64A, 84A będą kursowały według feryjnego rozkładu jazdy do 15 stycznia 2021 r.
– linie 2, 8, 70, 81 będą kursować według specjalnych rozkładów jazdy

od 21.12.2020 | Linia Z41

Na podstawie decyzji Urzędu Miasta w Pabianicach i w porozumieniu z Zarządem Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z otwarciem ul. Szarych Szeregów przy ul. Łaskiej, trasa wymienionej linii zostanie przywrócona.

Linia Z41 LINIA ZASTĘPCZA: PLAC NIEPODLEGŁOŚCI – Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka, Chocianowice IKEA (wjazd kieszeniowy), Pabianicka, Ksawerów: Łódzka, Łaska – Pabianice: Warszawska, Zamkowa, Łaska, Wiejska – WIEJSKA ŁASKA – Wiejska, Moniuszki, Szarych Szeregów, Łaska, dworzec Pabianice (wjazd kieszeniowy), Zamkowa, Warszawska, Ksawerów: Łaska, Łódzka – Łódź: Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka – PLAC NIEPODLEGŁOŚCI

19.12.2020-04.01.2021 | Linie 9, 12, 13, 17, 18, 58A, 58B, N7A, N7B, Z12

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z drugim etapem wymiany torowiska na skrzyżowaniu Narutowicza – Kopcińskiego, tymczasowo zostanie zmieniona trasa wymienionych linii.
– dalej funkcjonować będzie tymczasowa autobusowa linia zastępcza Z12, kursująca tylko w godzinach szczytu
– linie 9, 13, 58A, 58B, N7A, N7B wracają na swoje podstawowe trasy
– linie 17, 18 pozostają na zmienionych trasach

Linia 9: ZDROWIE – Krakowska, Konstantynowska, Legionów, Zielona, Narutowicza, Kilińskiego, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Kopcińskiego, aleja Piłsudskiego, Rokicińska, Hetmańska, Odnowiciela, aleja Ofiar Terroryzmu 11 Września – OLECHÓW – aleja Ofiar Terroryzmu 11 Września, Odnowiciela, Hetmańska, Rokicińska, aleja Piłsudskiego, Kopcińskiego, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej, Kilińskiego, Narutowicza, Zielona, Legionów, Konstantynowska – ZDROWIE

Linia 12: RETKINIA – Wyszyńskiego, Bratysławska, Karolewska, aleja Bandurskiego, aleja Włókniarzy, Kopernika, Gdańska, Zielona, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej, aleja Rodziny Poznańskich, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Kopcińskiego, aleja Piłsudskiego – WIDZEW STADION – aleja Piłsudskiego, Kopcińskiego, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej, aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Narutowicza, Zielona, Gdańska, Kopernika, aleja Włókniarzy, aleja Bandurskiego, Karolewska, Bratysławska, Wyszyńskiego – RETKINIA

Linia 13: TEOFILÓW – Aleksandrowska, Limanowskiego, aleja Włókniarzy, Legionów, Zielona, Narutowicza, Kilińskiego, aleja Piłsudskiego, Rokicińska, Puszkina, Przybyszewskiego, Lodowa – CMENTARZ ZARZEW – Lodowa, Przybyszewskiego, Puszkina, Rokicińska, aleja Piłsudskiego, Kilińskiego, Narutowicza, Zielona, Legionów, aleja Włókniarzy, Limanowskiego, Aleksandrowska – TEOFILÓW

Linia 17: CHOCIANOWICE IKEA – Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, Zachodnia, Ogrodowa, Północna, Kilińskiego, Pomorska, Telefoniczna – STOKI – Telefoniczna, Pomorska, Kilińskiego, Północna, Ogrodowa, Zachodnia, Legionów, Gdańska, Kopernika, Żeromskiego, Politechniki, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka – CHOCIANOWICE IKEA

Linia 18: RETKINIA – Wyszyńskiego, Bratysławska, Karolewska, aleja Bandurskiego, aleja Mickiewicza, aleja Piłsudskiego, Kilińskiego, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej, aleja Rodziny Poznańskich – DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA – aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, aleja Piłsudskiego, aleja Mickiewicza, aleja Bandurskiego, Karolewska, Bratysławska, Wyszyńskiego – RETKINIA

Linia 58: DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA – Rodziny Poznańskich, Rodziny Scheiblerów, Narutowicza, Konstytucyjna, Małachowskiego, Czechosłowacka, Centrum Kliniczno-Dydaktyczne (przejazd przez teren), Poronińska, Pomorska, Krokusowa, Pszczyńska, Janosika, Telefoniczna, Pieniny, Giewont, Pomorska, Juhasowa – STOKI SKALNA – Skalna, Dębowskiego Zbocze, Pieniny, Telefoniczna, Janosika, Pszczyńska, Krokusowa, Pomorska, Poronińska, Centrum Kliniczno-Dydaktyczne (przejazd przez teren), Czechosłowacka, Małachowskiego, Konstytucyjna, Narutowicza, Kopcińskiego, Jaracza, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Kilińskiego, aleja Rodziny Poznańskich – DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA

Linia 58B
: DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA – Rodziny Poznańskich, Rodziny Scheiblerów, Narutowicza, Konstytucyjna, Małachowskiego, Czechosłowacka, Edwarda, Pomorska, Krokusowa, Pszczyńska, Janosika, Telefoniczna, Pieniny, Giewont, Pomorska, Frezjowa, Kosodrzewiny, Transmisyjna, Rokicińska, Hetmańska – JANÓW – Hetmańska, Rokicińska, Transmisyjna, Kosodrzewiny, Frezjowa, Pomorska, Juhasowa, Skalna, Dębowskiego, Zbocze, Pieniny, Telefoniczna, Janosika, Pszczyńska, Krokusowa, Edwarda, Czechosłowacka, Małachowskiego, Konstytucyjna, Narutowicza, Kopcińskiego, Jaracza, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Kilińskiego, aleja Rodziny Poznańskich – DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA

Linia N7A: RETKINIA – Popiełuszki, Maratońska, Waltera Janke, Nowe Sady, Elektronowa, Obywatelska, aleja Politechniki, Cieszyńska, Pabianicka, aleja Politechniki, Radwańska, aleja Kościuszki, Zielona, Narutowicza, Kilińskiego, aleja Rodziny Poznańskich, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Konstytucyjna, Pomorska, aleja Palki, Wojska Polskiego, Brzezińska – NOWOSOLNA – Brzezińska, Wojska Polskiego, Palki, Pomorska, Konstytucyjna, Narutowicza, Kopcińskiego, Jaracza, Uniwersytecka, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej, aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Narutowicza, Zielona, aleja Kościuszki, Radwańska, aleja Politechniki, Cieszyńska, Pabianicka, aleja Politechniki, Obywatelska, Nowe Sady, Waltera-Janke, Maratońska, Popiełuszki – RETKINIA

Linia N7B: RETKINIA – Popiełuszki, Maratońska, Waltera Janke, Nowe Sady, Elektronowa, Obywatelska, aleja Politechniki, Cieszyńska, Pabianicka, aleja Politechniki, Radwańska, aleja Kościuszki, Zielona, Narutowicza, Kilińskiego, aleja Rodziny Poznańskich, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Konstytucyjna, Pomorska, aleja Palki, Wojska Polskiego, Brzezińska, Janosika, Telefoniczna – TELEFONICZNA ZAJEZDNIA – Telefoniczna, Janosika, Brzezińska, Wojska Polskiego, aleja Palki, Pomorska, Konstytucyjna, Narutowicza, Jaracza, Uniwersytecka, Narutowicza, aleja Rodziny Poznańskich, Narutowicza, aleja Kościuszki, Radwańska, aleja Politechniki, Pabianicka, aleja Politechniki, Obywatelska, Nowe Sady, Waltera Janke, Maratońska, Maratońska, Popiełuszki – RETKINIA

Linia Z12 LINIA ZASTĘPCZADWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA – Rodziny Poznańskich, Rodziny Scheiblerów, Narutowicza, Konstytucyjna, Pomorska, Poronińska – SZPITAL CKD – Pomorska, Konstytucyjna, Narutowicza, Kopcińskiego, Jaracza, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Kilińskiego, aleja Rodziny Poznańskich – DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA

od 14.12.2020 | Linia 90B

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z zakończeniem prac drogowych na ulicy Gajcego pomiędzy przejazdami przez tory kolejowe, zostanie przywrócona stała trasa wymienionej linii.

Linia 90B: JANÓW – Hetmańska, Rokicińska, Gajcego, Rataja – SĄSIECZNO – Rataja, Gajcego, Rokicińska, Hetmańska – JANÓW

od 13.12.2020 | Łódzka Kolej Aglomeracyjna, Polregio, PKP Intercity

Na podstawie decyzji PKP Polskich Linii Kolejowych nastąpi coroczna zmiana rozkładów jazdy pociągów, które kursują z Łodzi oraz do Łodzi. Dotyczy to kursów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (ŁKA), Polregio (PR) oraz PKP Intercity (PKP IC).

od 1.12.2020 | Linie 16, 96A, 96B

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, do odwołania zostaje zawieszone kursowanie wymienionych linii tramwajowych i autobusowych.
– linie 16, 96A, 96B zostają zawieszone
– linia 96C będzie kursowała przez cały tydzień w zmniejszonym takcie
– linia nocna N4B zostaje zawieszona, kursy do Pabianic nie będą realizowane

 od 26.11.2020 | Linie 69A, 69B, 72A, 72B, 92A, 92B, W

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z zakończeniem awaryjnej naprawy północnego wiaduktu na ulicy Dąbrowskiego, ponownie uruchomiony zostanie przystanek autobusowy Dąbrowskiego – Dworzec Łódź Dąbrowa – w kierunku zachodnim.

od 26.11.2020 | Linia 86A

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z zakończeniem remontu estakady w ciągu al. Unii Lubelskiej i ul. Maratońskiej, przywrócona zostanie trasa wymienionej linii.

Linia 86A: RETKINIA KUSOCIŃSKIEGO – Popiełuszki, Maratońska, aleja Bandurskiego, aleja Włókniarzy, Struga, Żeligowskiego, 6 Sierpnia, Żeromskiego, Próchnika, Zachodnia, Legionów, plac Wolności, Pomorska, Kilińskiego, Rewolucji 1905 roku, Uniwersytecka, aleja Rodziny Scheiblerów, aleja Rodziny Poznańskich – DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA – aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Narutowicza, Zielona, Zachodnia, Więckowskiego, Żeromskiego, Struga, Łąkowa, Karolewska, aleja Włókniarzy, aleja Bandurskiego, aleja Unii, Maratońska, Popiełuszki – RETKINIA KUSOCIŃSKIEGO

od 14.11-12.12.2020 | Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Na podstawie decyzji Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, nastąpi zawieszenie wybranych kursów weekendowych pociągów ŁKA Sprinter z i do stolicy. Dotyczy to kursów:
– ze stacji Łódź Fabryczna: godz. 07:02 (ŁS Fabrykant, nr 91101), 11:09 (ŁS Skra, nr 91105), 20:27 (ŁS, nr 91117)
– ze stacji Warszawa Wschodnia: godz. 09:24 (ŁS Syrena, nr 19100), 13:29 (ŁS Skra, nr 19104), 21:09 (ŁS Kometa, nr 19114)

12.11-04.12.2020 | Linie 68A, 68B

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z zamknięciem ul. Sanitariuszek na wysokości przejazdu kolejowego, tymczasowo zostanie zmieniona trasa wymienionych linii.
– uruchomiona zostanie tymczasowa autobusowa linia zastępcza Z68

Linia 68A: ŁASKOWICE/NAD DOBRZYNKĄ – Łaskowice, Chocianowicka, Pabianicka – CHOCIANOWICE IKEA – Pabianicka, Chocianowicka, Łaskowice – ŁASKOWICE/NAD DOBRZYNKĄ

Linia 68B: ŁASKOWICE/NAD DOBRZYNKĄ – Łaskowice, Chocianowicka, Pabianicka (zawraca przy skrzyżowaniu z ul. Dubois) – PABIANICKA/DUBOIS – Pabianicka, Chocianowicka, Łaskowice – ŁASKOWICE/NAD DOBRZYNKĄ

Linia Z68 LINIA ZASTĘPCZA: RETKINIA – Popiełuszki, Maratońska, Sanitariuszek – GOŚ – Sanitariuszek, Maratońska, Popiełuszki – RETKINIA

od 9.11.2020 | Linie 9, 12, 13, 17, 18, 58A, 58B, N7A, N7B, Z12

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z wymianą torowiska na skrzyżowaniu Narutowicza – Kopcińskiego, tymczasowo zostanie zmieniona trasa wymienionych linii.
– uruchomiona zostanie tymczasowa autobusowa linia zastępcza Z12, kursująca w dni robocze tylko w godzinach szczytu
– tramwaje wyjeżdżające na trasy z zajezdni Telefoniczna nie będą zatrzymywać się na Pomorskiej na odcinku Telefoniczna – rondo Solidarności. Pierwszy przystanek z wymianą pasażerów to Pomorska – rondo Solidarności

Linia 9: ZDROWIE – Krakowska, Konstantynowska, Legionów, Zielona, Narutowicza, Kilińskiego, aleja Piłsudskiego, Rokicińska, Hetmańska, Odnowiciela, aleja Ofiar Terroryzmu 11 Września – OLECHÓW – aleja Ofiar Terroryzmu 11 Września, Odnowiciela, Hetmańska, Rokicińska, aleja Piłsudskiego, Kilińskiego, Narutowicza, Zielona, Legionów, Konstantynowska – ZDROWIE

Linia 12: RETKINIA – Wyszyńskiego, Bratysławska, Karolewska, aleja Bandurskiego, aleja Włókniarzy, Kopernika, Gdańska, Zielona, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej, aleja Rodziny Poznańskich – DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA – aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Narutowicza, Zielona, Gdańska, Kopernika, aleja Włókniarzy, aleja Bandurskiego, Karolewska, Bratysławska, Wyszyńskiego – RETKINIA

Linia 13: TEOFILÓW – Aleksandrowska, Limanowskiego, aleja Włókniarzy, Legionów, Zielona, Narutowicza, Kilińskiego, aleja Piłsudskiego, Rokicińska, Puszkina, Przybyszewskiego, Lodowa – CMENTARZ ZARZEW – Lodowa, Przybyszewskiego, Puszkina, Rokicińska, aleja Piłsudskiego, Kilińskiego, Narutowicza, Zielona, Legionów, aleja Włókniarzy, Limanowskiego, Aleksandrowska – TEOFILÓW

Linia 17: CHOCIANOWICE IKEA – Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, Zachodnia, Ogrodowa, Północna, Kilińskiego, Pomorska, Telefoniczna – STOKI – Telefoniczna, Pomorska, Kilińskiego, Północna, Ogrodowa, Zachodnia, Legionów, Gdańska, Kopernika, Żeromskiego, Politechniki, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka – CHOCIANOWICE IKEA

Linia 18: RETKINIA – Wyszyńskiego, Bratysławska, Karolewska, aleja Bandurskiego, aleja Mickiewicza, aleja Piłsudskiego, Kilińskiego, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej, aleja Rodziny Poznańskich – DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA – aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, aleja Piłsudskiego, aleja Mickiewicza, aleja Bandurskiego, Karolewska, Bratysławska, Wyszyńskiego – RETKINIA

Linia 58: DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA – aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Narutowicza, Kopcińskiego, Rodziny Kindermannów, aleja Rodziny Grohmanów, Wydawnicza, Kopcińskiego, Narutowicza, Konstytucyjna, Małachowskiego, Czechosłowacka, Centrum Kliniczno-Dydaktyczne (przejazd przez teren), Poronińska, Pomorska, Krokusowa, Pszczyńska, Janosika, Telefoniczna, Pieniny, Giewont, Pomorska, Juhasowa – STOKI SKALNA – Skalna, Dębowskiego Zbocze, Pieniny, Telefoniczna, Janosika, Pszczyńska, Krokusowa, Pomorska, Poronińska, Centrum Kliniczno-Dydaktyczne (przejazd przez teren), Czechosłowacka, Małachowskiego, Konstytucyjna, Narutowicza, Kopcińskiego, Jaracza, Polskiej Organizacji Wojskowej, aleja Rodziny Poznańskich – DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA

Linia 58B
DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA – aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Narutowicza, Kopcińskiego, Rodziny Kindermannów, aleja Rodziny Grohmanów, Wydawnicza, Kopcińskiego, Narutowicza, Konstytucyjna, Małachowskiego, Czechosłowacka, Edwarda, Pomorska, Krokusowa, Pszczyńska, Janosika, Telefoniczna, Pieniny, Giewont, Pomorska, Frezjowa, Kosodrzewiny, Transmisyjna, Rokicińska, Hetmańska – JANÓW – Hetmańska, Rokicińska, Transmisyjna, Kosodrzewiny, Frezjowa, Pomorska, Juhasowa, Skalna, Dębowskiego, Zbocze, Pieniny, Telefoniczna, Janosika, Pszczyńska, Krokusowa, Edwarda, Czechosłowacka, Małachowskiego, Konstytucyjna, Narutowicza, Kopcińskiego, Jaracza, Polskiej Organizacji Wojskowej, aleja Rodziny Poznańskich – DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA

Linia N7A: RETKINIA – Popiełuszki, Maratońska, Waltera Janke, Nowe Sady, Elektronowa, Obywatelska, aleja Politechniki, Cieszyńska, Pabianicka, aleja Politechniki, Radwańska, aleja Kościuszki, Zielona, Narutowicza, Kilińskiego, aleja Rodziny Poznańskich, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Kopcińskiego, Rodziny Kindermanów, aleja Rodziny Grohmanów, Wydawnicza, Kopcińskiego, Narutowicza, Konstytucyjna, Pomorska, aleja Palki, Wojska Polskiego, Brzezińska – NOWOSOLNA – Brzezińska, Wojska Polskiego, Palki, Pomorska, Konstytucyjna, Narutowicza, Kopcińskiego, Jaracza, Uniwersytecka, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej, aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Narutowicza, Zielona, aleja Kościuszki, Radwańska, aleja Politechniki, Cieszyńska, Pabianicka, aleja Politechniki, Obywatelska, Nowe Sady, Waltera-Janke, Maratońska, Popiełuszki – RETKINIA

Linia N7B: RETKINIA – Popiełuszki, Maratońska, Waltera Janke, Nowe Sady, Elektronowa, Obywatelska, aleja Politechniki, Cieszyńska, Pabianicka, aleja Politechniki, Radwańska, aleja Kościuszki, Zielona, Narutowicza, Kilińskiego, aleja Rodziny Poznańskich, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Kopcińskiego, Rodziny Kindermanów, aleja Rodziny Grohmanów, Wydawnicza, Kopcińskiego, Narutowicza, Konstytucyjna, Pomorska, aleja Palki, Wojska Polskiego, Brzezińska, Janosika, Telefoniczna – TELEFONICZNA ZAJEZDNIA – Telefoniczna, Janosika, Brzezińska, Wojska Polskiego, aleja Palki, Pomorska, Konstytucyjna, Narutowicza, Jaracza, Uniwersytecka, Narutowicza, aleja Rodziny Poznańskich, Narutowicza, aleja Kościuszki, Radwańska, aleja Politechniki, Pabianicka, aleja Politechniki, Obywatelska, Nowe Sady, Waltera Janke, Maratońska, Maratońska, Popiełuszki – RETKINIA

Linia Z12 LINIA ZASTĘPCZA: DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA – aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Narutowicza, Kopcińskiego, Rodziny Kindermannów, aleja Rodziny Grohmanów, Wydawnicza, Kopcińskiego, Narutowicza, Konstytucyjna, Pomorska, Poronińska – SZPITAL CKD – Pomorska, Konstytucyjna, Narutowicza, Kopcińskiego, Jaracza, Polskiej Organizacji Wojskowej, aleja Rodziny Poznańskich – DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA

od 8.11.2020 | Łódzka Kolej Aglomeracyjna, Polregio, PKP Intercity

Na podstawie decyzji PKP Polskich Linii Kolejowych nastąpi druga, jesienna korekta rozkładów jazdy pociągów, które kursują z Łodzi oraz do Łodzi. Dotyczy to kursów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (ŁKA), Polregio (PR) oraz PKP Intercity (PKP IC).

od 26.10.2020 | Linia 90B

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z rozpoczęciem prac drogowych na ulicy Gajcego pomiędzy przejazdami przez tory kolejowe, tymczasowo zostanie zmieniona trasa wymienionej linii.

Linia 90B: JANÓW – Hetmańska, Rokicińska, Malownicza, Rataja – SĄSIECZNO – Rataja, Malownicza, Rokicińska, Hetmańska – JANÓW

od 26.10.2020 | Linie 59, 73, 87A, 87B, 96A, 96B, 96C, C1, N6

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z częściowym zakończeniem pr4ac na skrzyżowaniu Zachodniej i Ogrodowej, tymczasowo zostanie zmieniona trasa wymienionych linii.
– linie 96A, 96B, 96C będą kursować z pominięciem ulicy Zachodniej oraz przystanków Zachodnia – Manufaktura oraz Zachodnia – Ogrodowa

Linia 59: RADOGOSZCZ WSCHÓD – Świtezianki, Sikorskiego, Zgierska, Zachodnia, Ogrodowa, Nowomiejska, Wojska Polskiego, Sporna, Zagajnikowa, Inflancka, Strykowska – DOŁY – Wojska Polskiego, Północna, Ogrodowa, Zachodnia, Zgierska, Sikorskiego, Świtezianki – RADOGOSZCZ WSCHÓD

Linia 73: RADOGOSZCZ ZACHÓD – 11 Listopada, aleja Włókniarzy, Pojezierska, Zgierska, Nowomiejska, Ogrodowa, Zachodnia, Legionów, aleja Włókniarzy, Srebrzyńska – KOZINY – Srebrzyńska, Cmentarna, Legionów, Zachodnia, Zgierska, Pojezierska, aleja Włókniarzy, 11 Listopada – RADOGOSZCZ ZACHÓD

Linia 87A: SMUTNA – Smutna, Doły, Telefoniczna, Tamka, Pomorska, Źródłowa, Północna, Nowomiejska, plac Wolności, Legionów, Zachodnia, Ogrodowa, Srebrzyńska, Kasprzaka, Klonowa, Lutomierska, aleja Włókniarzy, Żubardzka – ŻUBARDŹ – Inowrocławska, Lutomierska, Klonowa, Kasprzaka, Srebrzyńska, Ogrodowa, Cmentarna, Legionów, plac Wolności, Nowomiejska, Północna, Źródłowa, Pomorska, Tamka, Telefoniczna, Doły, Smutna – SMUTNA

Linia 87B: TELEFONICZNA ZAJEZDNIA – Telefoniczna, Tamka, Pomorska, Źródłowa, Północna, Nowomiejska, plac Wolności, Legionów, Zachodnia, Ogrodowa, Srebrzyńska, Kasprzaka, Klonowa, Lutomierska, aleja Włókniarzy, Żubardzka – ŻUBARDŹ – Inowrocławska, Lutomierska, Klonowa, Kasprzaka, Srebrzyńska, Ogrodowa, Cmentarna, Legionów, plac Wolności, Nowomiejska, Północna, Źródłowa, Pomorska, Tamka, Telefoniczna – TELEFONICZNA ZAJEZDNIA

Linia 96A: TEOFILÓW ROJNA – Rojna, rondo Muszyńskiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Pileckiego, Traktorowa, Aleksandrowska, Woronicza, Wielkopolska, Lutomierska, Zgierska, Nowomiejska, plac Wolności, Pomorska, Kilińskiego, Rewolucji 1905 r., Sterlinga, plac Dąbrowskiego, Narutowicza, Kopcińskiego, aleja Piłsudskiego, Rokicińska, Wałowa, Widzewska, Lodowa, Przybyszewskiego, Książąt Polskich, Zakładowa, Hetmańska – JANÓW – Hetmańska, Zakładowa, Książąt Polskich, Przybyszewskiego, Lodowa, Widzewska, Wałowa, aleja Piłsudskiego, Kopcińskiego, Jaracza, Zachodnia, Lutomierska, Wielkopolska, Woronicza, Helska, Aleksandrowska, Traktorowa, rondo Pileckiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Muszyńskiego, Rojna – TEOFILÓW ROJNA

Linia 96B: TEOFILÓW ROJNA – Rojna, rondo Muszyńskiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Pileckiego, Traktorowa, Aleksandrowska, Woronicza, Wielkopolska, Lutomierska, Zgierska, Nowomiejska, plac Wolności, Pomorska, Kilińskiego, Rewolucji 1905 r., Sterlinga, plac Dąbrowskiego, Narutowicza, Kopcińskiego, aleja Śmigłego Rydza, Przybyszewskiego, Piwnika Ponurego, Niciarniana, aleja Piłsudskiego – WIDZEW STADION – aleja Piłsudskiego, Niciarniana, Przybyszewskiego, aleja Śmigłego Rydza, Kopcińskiego, Jaracza, Zachodnia, Lutomierska, Wielkopolska, Woronicza, Helska, Aleksandrowska, Traktorowa, rondo Pileckiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Muszyńskiego, Rojna – TEOFILÓW ROJNA

Linia 96C: TEOFILÓW ROJNA – Rojna, rondo Muszyńskiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Pileckiego, Traktorowa, Aleksandrowska, Woronicza, Wielkopolska, Lutomierska, Zgierska, Nowomiejska, plac Wolności, Pomorska, Kilińskiego, Rewolucji 1905 r., Sterlinga, plac Dąbrowskiego, Narutowicza, Kopcińskiego, aleja Śmigłego Rydza, Przybyszewskiego, Piwnika Ponurego, Niciarniana, aleja Piłsudskiego, Wałowa, Widzewska, Lodowa, Przybyszewskiego, Książąt Polskich, Zakładowa, Hetmańska – JANÓW – Hetmańska, Zakładowa, Książąt Polskich, Przybyszewskiego, Lodowa, Widzewska, Wałowa, aleja Piłsudskiego, Niciarniana, Przybyszewskiego, aleja Śmigłego Rydza, Kopcińskiego, Jaracza, Więckowskiego, Zachodnia, Legionów, plac Wolności, Nowomiejska, Zgierska, Lutomierska, Wielkopolska, Woronicza, Helska, Aleksandrowska, Traktorowa, rondo Pileckiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Muszyńskiego, Rojna – TEOFILÓW ROJNA

Linia C1 LINIA DODATKOWA: DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA – aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Narutowicza, Zielona, Zachodnia, Ogrodowa – CMENTARZ OGRODOWA – Ogrodowa, Cmentarna, Legionów, Zachodnia, Zielona, Narutowicza, aleja Rodziny Scheiblerów, aleja Rodziny Poznańskich – DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA

Linia N6: DWORZEC ŁÓDŹ DĄBROWA – Dąbrowskiego, Tatrzańska, Broniewskiego, Paderewskiego, Pabianicka, Piotrkowska, aleja Mickiewicza, aleja Kościuszki, Zachodnia, Legionów, plac Wolności, Nowomiejska, Północna, Franciszkańska, Wojska Polskiego, Obrońców Westerplatte, Boya Żeleńskiego, Sporna, Zagajnikowa, Inflancka, Marysińska – MARYSIN STADION – Marysińska, Inflancka, Zagajnikowa, Sporna, Boya Żeleńskiego, Obrońców Westerplatte, Wojska Polskiego, Franciszkańska, Północna, Nowomiejska, plac Wolności, Legionów, Zachodnia, aleja Kościuszki, Struga, Wólczańska, aleja Mickiewicza, Piotrkowska, Pabianicka, Paderewskiego, Broniewskiego, Tatrzańska, Dąbrowskiego – DWORZEC ŁÓDŹ DĄBROWA

24.10-01.11.2020 | Linie tramwajowe i autobusowe

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z Świętem Zmarłych 2020, tymczasowo zostanie zmieniona trasa bądź częstotliwość linii autobusowych i tramwajowych oraz uruchomione zostaną dodatkowe linie specjalne. Więcej informacji: Wszystkich Świętych 2020. Funkcjonowanie komunikacji miejskiej w Łodzi

od 24.10.2020 | Linie 57, 59, 70, 81, N6

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, uruchomiony zostanie nowy przystanek autobusowy Zagajnikowa – Inflancka (w kierunku północnym), dla wymienionych linii.

od 19.10.2020 | Linia Z41

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi i w porozumieniu z Urzędem Miasta w Pabianicach, w związku z planowanym zamknięciem ul. Szarych Szeregów przy ul. Łaskiej, tymczasowo zostanie zmieniona trasa wymienionej linii.

Linia Z41 LINIA ZASTĘPCZA: PLAC NIEPODLEGŁOŚCI – Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka, Chocianowice IKEA (wjazd kieszeniowy), Pabianicka, Ksawerów: Łódzka, Łaska – Pabianice: Warszawska, Zamkowa, Łaska, Wiejska, Jana Pawła II – DPS PABIANICE – 15. Pułku Piechoty, Wiejska, Łaska, dworzec Pabianice (wjazd kieszeniowy), Łaska, Zamkowa, Warszawska, Ksawerów: Łaska, Łódzka – Łódź: Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka – PLAC NIEPODLEGŁOŚCI

od 15.10.2020 | Linia Z6

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z zawieszeniem ruchu tramwajowego na ul. Wojska Polskiego (odcinek Franciszkańska – Strykowska) i ul. Strykowskiej (odcinek Wojska Polskiego – krańcówka Doły), tymczasowo uruchomiona zostanie wspomniana linia.
– linia Z6 kursować będzie tylko w dni robocze w godzinach porannego i popołudniowego szczytu

Linia Z6 LINIA ZASTĘPCZASIKAWA CENTRUM HANDLOWE – Śnieżna, Brzezińska, Wojska Polskiego, Franciszkańska, Północna – PÓŁNOCNA NOWOMIEJSKA – Północna, Nowomiejska, Wojska Polskiego, Brzezińska, Śnieżna – SIKAWA CENTRUM HANDLOWE

od 11.10.2020 | Linie 59, 73, 87A, 87B, 96C, N6

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z naprawą torowiska tramwajowego po północnej stronie placu Wolności, tymczasowo zostanie zmieniona trasa wymienionych linii.

Linia 59: RADOGOSZCZ WSCHÓD – Świtezianki, Sikorskiego, Zgierska, Zachodnia, Ogrodowa, Nowomiejska, Wojska Polskiego, Sporna, Zagajnikowa, Inflancka, Strykowska – DOŁY – Wojska Polskiego, Północna, Ogrodowa, Zachodnia, Zgierska, Sikorskiego, Świtezianki – RADOGOSZCZ WSCHÓD

Linia 73: RADOGOSZCZ ZACHÓD – 11 Listopada, aleja Włókniarzy, Pojezierska, Zgierska, Nowomiejska, Ogrodowa, Zachodnia, Legionów, aleja Włókniarzy, Srebrzyńska – KOZINY – Srebrzyńska, Cmentarna, Legionów, Zachodnia, Zgierska, Pojezierska, aleja Włókniarzy, 11 Listopada – RADOGOSZCZ ZACHÓD

Linia 87A: SMUTNA – Smutna, Doły, Telefoniczna, aleja Palki, Źródłowa, Północna, Ogrodowa, Srebrzyńska, Kasprzaka, Klonowa, Lutomierska, aleja Włókniarzy, Żubardzka – ŻUBARDŹ – Inowrocławska, Lutomierska, Klonowa, Kasprzaka, Srebrzyńska, Cmentarna, Legionów, plac Wolności, Nowomiejska, Północna, Źródłowa, Pomorska, Tamka, Telefoniczna, Doły, Smutna – SMUTNA

Linia 87B: TELEFONICZNA ZAJEZDNIA – Telefoniczna, aleja Palki, Źródłowa, Północna, Ogrodowa, Srebrzyńska, Kasprzaka, Klonowa, Lutomierska, aleja Włókniarzy, Żubardzka – ŻUBARDŹ – Inowrocławska, Lutomierska, Klonowa, Kasprzaka, Srebrzyńska, Cmentarna, Legionów, plac Wolności, Nowomiejska, Północna, Źródłowa, Pomorska, Tamka, Telefoniczna – TELEFONICZNA ZAJEZDNIA

Linia 96A: TEOFILÓW ROJNA – Rojna, rondo Muszyńskiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Pileckiego, Traktorowa, Aleksandrowska, Woronicza, Wielkopolska, Lutomierska, Zgierska, Nowomiejska, Północna, Sterlinga, plac Dąbrowskiego, Narutowicza, Sterlinga, plac Wolności, Narutowicza, Kopcińskiego, aleja Piłsudskiego, Rokicińska, Wałowa, Widzewska, Lodowa, Przybyszewskiego, Książąt Polskich, Zakładowa, Hetmańska – JANÓW – Hetmańska, Zakładowa, Książąt Polskich, Przybyszewskiego, Lodowa, Widzewska, Wałowa, aleja Piłsudskiego, Kopcińskiego, Jaracza, Zachodnia, Lutomierska, Wielkopolska, Woronicza, Helska, Aleksandrowska, Traktorowa, rondo Pileckiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Muszyńskiego, Rojna – TEOFILÓW ROJNA

Linia 96B: TEOFILÓW ROJNA – Rojna, rondo Muszyńskiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Pileckiego, Traktorowa, Aleksandrowska, Woronicza, Wielkopolska, Lutomierska, Zgierska, Nowomiejska, Północna, Sterlinga, plac Dąbrowskiego, plac Dąbrowskiego, Narutowicza, Sterlinga, plac Wolności, Narutowicza, Kopcińskiego, aleja Śmigłego Rydza, Przybyszewskiego, Piwnika Ponurego, Niciarniana, aleja Piłsudskiego – WIDZEW STADION – aleja Piłsudskiego, Niciarniana, Przybyszewskiego, aleja Śmigłego Rydza, Kopcińskiego, Jaracza, Zachodnia, Lutomierska, Wielkopolska, Woronicza, Helska, Aleksandrowska, Traktorowa, rondo Pileckiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Muszyńskiego, Rojna – TEOFILÓW ROJNA

Linia 96C: TEOFILÓW ROJNA – Rojna, rondo Muszyńskiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Pileckiego, Traktorowa, Aleksandrowska, Woronicza, Wielkopolska, Lutomierska, Zgierska, Nowomiejska, Północna, Sterlinga, plac Dąbrowskiego, Narutowicza, Kopcińskiego, aleja Śmigłego Rydza, Przybyszewskiego, Piwnika Ponurego, Niciarniana, aleja Piłsudskiego, Wałowa, Widzewska, Lodowa, Przybyszewskiego, Książąt Polskich, Zakładowa, Hetmańska – JANÓW – Hetmańska, Zakładowa, Książąt Polskich, Przybyszewskiego, Lodowa, Widzewska, Wałowa, aleja Piłsudskiego, Niciarniana, Przybyszewskiego, aleja Śmigłego Rydza, Kopcińskiego, Jaracza, Więckowskiego, Zachodnia, Lutomierska, Wielkopolska, Woronicza, Helska, Aleksandrowska, Traktorowa, rondo Pileckiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Muszyńskiego, Rojna – TEOFILÓW ROJNA

Linia N6: DWORZEC ŁÓDŹ DĄBROWA – Dąbrowskiego, Tatrzańska, Broniewskiego, Paderewskiego, Pabianicka, Piotrkowska, aleja Mickiewicza, aleja Kościuszki, Zachodnia, Ogrodowa, Północna, Franciszkańska, Wojska Polskiego, Obrońców Westerplatte, Boya Żeleńskiego, Sporna, Zagajnikowa, Inflancka, Marysińska – MARYSIN STADION – Marysińska, Inflancka, Zagajnikowa, Sporna, Boya Żeleńskiego, Obrońców Westerplatte, Wojska Polskiego, Franciszkańska, Północna, Ogrodowa, Zachodnia, aleja Kościuszki, Struga, Wólczańska, aleja Mickiewicza, Piotrkowska, Pabianicka, Paderewskiego, Broniewskiego, Tatrzańska, Dąbrowskiego – DWORZEC ŁÓDŹ DĄBROWA

od 4/5.10.2020 | Linie N3A, N3B

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z dopuszczeniem ulicy Sienkiewicza do ruchu, zostanie zmieniona trasa wymienionych linii.

Linia N3A: INSTYTUT CZMP – Matek Polskich (jezdnia zachodnia), Paradna, Rzgowska, Bankowa, Śląska, Kilińskiego, Broniewskiego, Rzgowska, Sieradzka, Piotrkowska, plac Niepodległości, Rzgowska, Dąbrowskiego, Kilińskiego, Tymienieckiego, Sienkiewicza, Tuwima, Struga, aleja Kościuszki, Więckowskiego, Zielona, Kasprzaka, Drewnowska, aleja Unii Lubelskiej, Srebrzyńska, Biegunowa, Krakowska, Złotno, Rąbieńska, Traktorowa, rondo Pileckiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Muszyńskiego, Rojna – TEOFILÓW ROJNA – Rojna, rondo Muszyńskiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Pileckiego, Traktorowa, Rąbieńska, Złotno, Krakowska, Biegunowa, Srebrzyńska, aleja Unii Lubelskiej, Drewnowska, Kasprzaka, 1 Maja, Żeromskiego, Próchnika, Zachodnia, aleja Kościuszki, Zamenhofa, Nawrot, Sienkiewicza, Tymienieckiego, Kilińskiego, Dąbrowskiego, Rzgowska, Sieradzka, Piotrkowska, plac Niepodległości, Rzgowska, Broniewskiego, Kilińskiego, Śląska, Bankowa, Rzgowska, Paradna, Matek Polskich (jezdnia zachodnia) – INSTYTUT CZMP

Linia N3B: INSTYTUT CZMP – Matek Polskich (jezdnia zachodnia), Paradna, Trybunalska, Kosynierów Gdyńskich, Łazowskiego, Strażacka, Rzgowska, Bankowa, Śląska, Kilińskiego, Broniewskiego, Rzgowska, Sieradzka, Piotrkowska, plac Niepodległości, Rzgowska, Dąbrowskiego, Kilińskiego, Tymienieckiego, Sienkiewicza, Tuwima, Struga, aleja Kościuszki, Więckowskiego, Zielona, Kasprzaka, Drewnowska, aleja Unii Lubelskiej, Srebrzyńska, Biegunowa, Krakowska, Złotno, Rąbieńska, Traktorowa, rondo Pileckiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Muszyńskiego, Rojna – TEOFILÓW ROJNA – Rojna, rondo Muszyńskiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Pileckiego, Traktorowa, Rąbieńska, Złotno, Krakowska, Biegunowa, Srebrzyńska, aleja Unii Lubelskiej, Drewnowska, Kasprzaka, 1 Maja, Żeromskiego, Próchnika, Zachodnia, aleja Kościuszki, Zamenhofa, Nawrot, Sienkiewicza, Tymienieckiego, Kilińskiego, Dąbrowskiego, Rzgowska, Sieradzka, Piotrkowska, pl. Niepodległości, Rzgowska, Broniewskiego, Kilińskiego, Śląska, Bankowa, Rzgowska, Strażacka, Łazowskiego, Kosynierów Gdyńskich, Trybunalska, Paradna, Matek Polskich (jezdnia zachodnia) – INSTYTUT CZMP

   od 1.10.2020 | Linie tramwajowe i autobusowe

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z zakończeniem okresu wakacyjnego, tymczasowo lub na stałe zostanie zmieniona trasa bądź częstotliwość wymienionych linii.
– linie 15 i 17 będą kursować w dni robocze co 15 minut w godz. 6.00 – 18.00
– linia 16 będzie kursować tylko w dni robocze co 30 minuty w godzinach szczytu
– linia 18 będzie kursować tylko w dni robocze co 15 minut w szczycie i co 30 minuty poza szczytem
– linie 2, 3, 8 będą kursować w dni robocze co 7,5 minuty w godz. 06.00 – 08.00 i 14.00 – 17.00
– linie 70, 81 będą kursować w dni robocze co 7,5 minuty w godz. 06.00 – 09.00 i 14.00 – 18.00
– linia 75C (Dworzec Łódź Dąbrowa – Dworzec Łódź Widzew) zostanie zlikwidowana
– linia autobusowa 89 będzie kursowała nadal na trasie zmienionej z wjazdem kieszeniowym na krańcówkę Radogoszcz Zachód

linie 96A, 96B zostaną przywrócone w dni robocze

Linia 15: CHOJNY KURCZAKI – Rzgowska, Paderewskiego, rondo Lotników Lwowskich, aleja Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, Zachodnia, Ogrodowa, Północna, Kilińskiego, Pomorska, działki, Telefoniczna – STOKI – Telefoniczna, działki, Pomorska, Kilińskiego, Północna, Ogrodowa, Zachodnia, Legionów, Gdańska, Kopernika, Żeromskiego, aleja Politechniki, rondo Lotników Lwowskich, Paderewskiego Rzgowska – CHOJNY KURCZAKI

Linia 16: PLAC NIEPODLEGŁOŚCI – Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, aleja Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, aleja Włókniarzy, Limanowskiego, Aleksandrowska – TEOFILÓW – Aleksandrowska, Limanowskiego, aleja Włókniarzy, Kopernika, Żeromskiego, aleja Politechniki, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka – PLAC NIEPODLEGŁOŚCI 

Linia 17: CHOCIANOWICE – IKEA – Pabianicka, Paderewskiego, rondo Lotników Lwowskich, aleja Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, Zachodnia, Ogrodowa, Północna, Kilińskiego, Pomorska, działki, Telefoniczna – STOKI – Telefoniczna, działki, Pomorska, Kilińskiego, Północna, Ogrodowa, Zachodnia, Legionów, Gdańska, Kopernika, Żeromskiego, aleja Politechniki, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka – CHOCIANOWICE – IKEA

Linia 89: PLAC SŁONECZNY – Nastrojowa, Świtezianki, Zgierska, aleja Włókniarzy, Niezapominajki, 11 listopada, Radogoszcz Zachód – krańcówka (wjazd kieszeniowy), 11 listopada, aleja Włókniarzy, św. Teresy, Brukowa, Limanowskiego, Aleksandrowska, Traktorowa, św. Teresy, rondo Orlika, Szczecińska – CMENTARZ SZCZECIŃSKA – Szczecińska, rondo Orlika, św. Teresy, Traktorowa, Aleksandrowska, Limanowskiego, Woronicza, Helska, Brukowa, św. Teresy, aleja Włókniarzy, 11 listopada, Radogoszcz Zachód – krańcówka (wjazd kieszeniowy), 11 listopada, aleja Włókniarzy, Zgierska, Świtezianki, Sikorskiego, Nastrojowa – PLAC SŁONECZNY

Linia 96A: TEOFILÓW ROJNA – Rojna, rondo Muszyńskiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Pileckiego, Traktorowa, Aleksandrowska, Woronicza, Wielkopolska, Lutomierska, Zgierska, Nowomiejska, plac Wolności, Pomorska, Kilińskiego, Rewolucji 1905 roku, Sterlinga, plac Dąbrowskiego, Narutowicza, Sterlinga, plac Wolności, Narutowicza, Kopcińskiego, aleja Piłsudskiego, Rokicińska, Wałowa, Widzewska, Lodowa, Przybyszewskiego, Książąt Polskich, Zakładowa, Hetmańska – JANÓW – Hetmańska, Zakładowa, Książąt Polskich, Przybyszewskiego, Lodowa, Widzewska, Wałowa, aleja Piłsudskiego, Kopcińskiego, Jaracza, Zachodnia, Lutomierska, Wielkopolska, Woronicza, Helska, Aleksandrowska, Traktorowa, rondo Pileckiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Muszyńskiego, Rojna – TEOFILÓW ROJNA

Linia 96B: TEOFILÓW ROJNA – Rojna, rondo Muszyńskiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Pileckiego, Traktorowa, Aleksandrowska, Woronicza, Wielkopolska, Lutomierska, Zgierska, Nowomiejska, plac Wolności, Pomorska, Kilińskiego, Rewolucji 1905 roku, Sterlinga, plac Dąbrowskiego, Narutowicza, Sterlinga, plac Wolności, Narutowicza, Kopcińskiego, aleja Śmigłego Rydza, Przybyszewskiego, Piwnika Ponurego, Niciarniana, aleja Piłsudskiego – WIDZEW STADION – aleja Piłsudskiego, Niciarniana, Przybyszewskiego, aleja Śmigłego Rydza, Kopcińskiego, Jaracza, Zachodnia, Lutomierska, Wielkopolska, Woronicza, Helska, Aleksandrowska, Traktorowa, rondo Pileckiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Muszyńskiego, Rojna – TEOFILÓW ROJNA

Linia 96C: TEOFILÓW ROJNA – Rojna, rondo Muszyńskiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Pileckiego, Traktorowa, Aleksandrowska, Woronicza, Wielkopolska, Lutomierska, Zgierska, Nowomiejska, plac Wolności, Pomorska, Kilińskiego, Rewolucji 1905 roku, Sterlinga, plac Dąbrowskiego, Narutowicza, Kopcińskiego, aleja Śmigłego Rydza, Przybyszewskiego, Piwnika Ponurego, Niciarniana, aleja Piłsudskiego, Wałowa, Widzewska, Lodowa, Przybyszewskiego, Książąt Polskich, Zakładowa, Hetmańska – JANÓW – Hetmańska, Zakładowa, Książąt Polskich, Przybyszewskiego, Lodowa, Widzewska, Wałowa, aleja Piłsudskiego, Niciarniana, Przybyszewskiego, aleja Śmigłego Rydza, Kopcińskiego, Jaracza, Więckowskiego, Zachodnia, Lutomierska, Wielkopolska, Woronicza, Helska, Aleksandrowska, Traktorowa, rondo Pileckiego, Rojna, rondo Sosnkowskiego, Rojna, rondo Muszyńskiego, Rojna – TEOFILÓW ROJNA

od 1.10.2020 | Linie 87B, N4A, N4B

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, uruchomione zostaną nowe przystanki autobusowe Telefoniczna – zajezdnia MPK (w kierunku wschodnim i zachodnim), dla wymienionych linii.

od 1.10.2020 | Linie 12, 15, 17, 18, N4A, N4B, N7B

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z przebudową torowiska tramwajowego na ulicy Pomorskiej i Telefonicznej (od ul. Konstytucyjnej do zajezdni tramwajowej), tymczasowo zostanie skrócona trasa wymienionych linii.
zlikwidowane zostaną autobusowe linie zastępcza Z12, Z15
– zlikwidowana zostanie linia N4C
– dla linii 15 i 17 objazd wyznaczono tymczasowo


Linia 12: RETKINIA – Wyszyńskiego, Bratysławska, Karolewska, aleja Bandurskiego, aleja Włókniarzy, Kopernika, Gdańska, Zielona, Narutowicza, Kilińskiego, aleja Rodziny Poznańskich, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Konstytucyjna, Pomorska, działki, Telefoniczna – STOKI – Telefoniczna, działki, Pomorska, Konstytucyjna, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej, aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Narutowicza, Zielona, Gdańska, Kopernika, aleja Włókniarzy, aleja Bandurskiego, Karolewska, Bratysławska, Wyszyńskiego – RETKINIA

Linia 15: CHOJNY KURCZAKI – Rzgowska, Paderewskiego, rondo Lotników Lwowskich, aleja Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, Zachodnia, Ogrodowa, Północna, Kilińskiego, Pomorska, działki, Telefoniczna – STOKI – Telefoniczna, działki, Pomorska, Kilińskiego, Północna, Ogrodowa, Zachodnia, Legionów, Gdańska, Kopernika, Żeromskiego, aleja Politechniki, rondo Lotników Lwowskich, Paderewskiego Rzgowska – CHOJNY KURCZAKI 

Linia 17: CHOCIANOWICE – IKEA – Pabianicka, Paderewskiego, rondo Lotników Lwowskich, aleja Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, Zachodnia, Ogrodowa, Północna, Kilińskiego, Pomorska, działki, Telefoniczna – STOKI – Telefoniczna, działki, Pomorska, Kilińskiego, Północna, Ogrodowa, Zachodnia, Legionów, Gdańska, Kopernika, Żeromskiego, aleja Politechniki, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka – CHOCIANOWICE – IKEA

Linia 18: RETKINIA – Wyszyńskiego, Bratysławska, Karolewska, aleja Bandurskiego, aleja Mickiewicza, aleja Piłsudskiego, Kilińskiego, aleja Rodziny Poznańskich, Węglowa, Tramwajowa, Narutowicza, Konstytucyjna, Pomorska, działki, Telefoniczna – TELEFONICZNA ZAJEZDNIA – Telefoniczna, działki, Pomorska, Konstytucyjna, Narutowicza, Tramwajowa, Węglowa, aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, aleja Piłsudskiego, aleja Mickiewicza, aleja Bandurskiego, Karolewska, Bratysławska, Wyszyńskiego – RETKINIA

Linia N4A: CHOCIANOWICE IKEA – Pabianicka, Rudzka, Przestrzenna, Starorudzka, Demokratyczna, Mierzyńskiego, Gombrowicza, Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka, plac Niepodległości, Sieradzka, Wólczańska, Wróblewskiego, aleja Politechniki, Żeromskiego, Skłodowskiej-Curie, Struga, aleja Kościuszki, Zachodnia, Legionów, plac Wolności, Pomorska, Kilińskiego, Rewolucji 1905 roku, Sterlinga, Północna, Źródłowa, Palki, Telefoniczna, Pieniny, Giewont, Pomorska, Juhasowa – STOKI SKALNA – Skalna, Dębowskiego, Zbocze, Pieniny, Telefoniczna, Palki, Źródłowa, Północna, Sterlinga, Jaracza, Więckowskiego, Zachodnia, aleja Kościuszki, Struga, Żeromskiego, aleja Politechniki, Wróblewskiego, Wólczańska, Sieradzka, plac Niepodległości, Piotrkowska, Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka (zawraca na skrzyżowaniu z Dubois), Starorudzka, Przestrzenna, Rudzka, Pabianicka – CHOCIANOWICE IKEA

Linia N4B: PABIANICE (DWORZEC PKP) – Łaska, Wiejska, Moniuszki, Konopnickiej, Zamkowa, Kilińskiego, Moniuszki, Mariańska, Orla, Grota-Roweckiego, Nawrockiego, Waltera Janke, Myśliwska, Ksawerów: Łódzka, Łódź: Pabianicka, Rudzka, Przestrzenna, Starorudzka, Demokratyczna, Mierzyńskiego, Gombrowicza, Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, Piotrkowska, Sieradzka, Wólczańska, Wróblewskiego, aleja Politechniki, Żeromskiego, Skłodowskiej-Curie, Struga, aleja Kościuszki, Zachodnia, Legionów, plac Wolności, Pomorska, Kilińskiego, Rewolucji 1905 roku, Sterlinga, Północna, Źródłowa, Palki, Telefoniczna, Pieniny, Giewont, Pomorska, Juhasowa – STOKI SKALNA – Skalna, Dębowskiego, Zbocze, Pieniny, Telefoniczna, Palki, Źródłowa, Północna, Sterlinga, Jaracza, Więckowskiego, Zachodnia, aleja Kościuszki, Struga, Żeromskiego, aleja Politechniki, Wróblewskiego, Wólczańska, Sieradzka, Piotrkowska, plac Niepodległości, Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka (zawraca na skrzyżowaniu z Dubois), Starorudzka, Przestrzenna, Rudzka, Pabianicka, Ksawerów: Łódzka, Warszawska, Pabianice: Myśliwska, Waltera Janke, Nawrockiego, Grota-Roweckiego, Orla, Mariańska, Moniuszki, Kilińskiego, Zamkowa, Konopnickiej, Moniuszki, Wiejska, Łaska – DWORZEC PKP (PABIANICE)

Linia N7B: RETKINIA – Popiełuszki, Maratońska, Waltera-Janke, Nowe Sady, Elektronowa, Obywatelska, aleja Politechniki, Cieszyńska, Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, aleja Politechniki, Radwańska, aleja Kościuszki, Zielona, Narutowicza, Kilińskiego, aleja Rodziny Poznańskich, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Konstytucyjna, Pomorska, Palki, Wojska Polskiego, Brzezińska, Janosika, Telefoniczna – TELEFONICZNA ZAJEZDNIA – Telefoniczna, Janosika, Wojska Polskiego, Palki, Pomorska, Konstytucyjna, Narutowicza, Kopcińskiego, Jaracza, Uniwersytecka, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej, aleja Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Narutowicza, Zielona, aleja Kościuszki, Radwańska, aleja Politechniki, Cieszyńska, Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, aleja Politechniki, Obywatelska, Nowe Sady, Waltera-Janke, Maratońska, Popiełuszki – RETKINIA


Źródłem informacji o zmianach jest portal Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Łódź Sp. z o.o. Wszelkie uwagi i błędy należy zgłaszać bezpośrednio do MPK Łódź: pisemnie – ul. Tramwajowa 6, 90-132 Łódź lub e-mailowo – opiniempk@mpk.lodz.pl.

ARCHIWUM

STREFA SPOŁECZNOŚCIOWA

INFORMATOR KOMUNIKACYJNY

TRANSPORTOWY FLESZ MIESIĄCA

#EUYearofrail