kolej organizacja komunikacji pasażerowie

Ruszają konsultacje kolejowego rozkładu jazdy 2022/2023 w województwie łódzkim

fot. Daniel Siwak

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego ogłosił konsultacje, a tak właściwie zbieranie wniosków, dotyczących projektu nowego rozkładu jazdy. Inicjatywa ma oczywiście charakter lokalny i związana jest z kursowaniem pociągów dwóch przewoźników: Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej oraz Polregio. Bowiem organizatorem regionalnego transportu kolejowego w naszym regionie jest właśnie Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Chodzi naturalnie o przyszły rozkład 2022/2023, który wejdzie w życie od niedzieli, 11 grudnia 2022 roku.

Ze corocznymi zmianami rozkładu jest tak, że zawsze ktoś zyska, ale równocześnie też ktoś straci. Nigdy chyba nie było na tyle idealnego rozkładu jazdy, który wszystkim by akurat pasował. Na pewno ważne jest, żeby zgłaszać ewentualne propozycje odpowiednio wcześniej. Ma to związek z tym, że sam proces konstruowania rozkładu jest bardzo długi. Dlatego szanse na wielkie zmiany w dopiero co ogłoszonym rozkładzie są praktycznie nie możliwe. Kwartał to minimalny czas, żeby móc prowadzić kosmetyczne, ale nie rewolucyjne zmiany.

Czasu niestety nie ma zbyt wiele. Zbieranie wniosków od pasażerów trwa od 29 stycznia do 6 lutego 2022 roku. Wszyscy, którzy chcieliby przekazać UMWŁ swoje propozycje, wypełniony wniosek (do pobrania) powinni przesłać na adres e-mailowy: kolej@lodzkie.pl. W tytule e-maila trzeba wpisać: „Konsultacje projektu rozkładu jazdy pociągów edycji 2022/2023“.

Cały regulamin znajdziecie na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

ARCHIWUM

STREFA SPOŁECZNOŚCIOWA

DOCENIASZ MOJĄ PASJĘ?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

INFORMATOR KOMUNIKACYJNY