inwestycje kolej tunel średnicowy

Tunel średnicowy w Łodzi. Komora startowa przy ul. Stolarskiej z lotu ptaka [7.10.2020 r.]

fot. Youtube, Piotr Papiernik

Kilka dni temu znów zaglądałem na pierwszy plac budowy kolejowego tunelu średnicowego w Łodzi, który znajduje się przy ul. Długosza. Dzisiaj czas aby podejrzeć co dzieje się po miesiącu przy ul Stolarskiej. To stąd zacznie się wielka wędrówka podziemnego kreta bliskim śladem ulic Drewnowskiej, Karskiego, Cmentarnej, Żeromskiego, Gdańskiej, Wólczańskiej i Narutowicza.

Trzeba przyznać, że w tym miejscu postępy prac są bardzo widoczne. We wrześniu budowlańcy kontynuowali wybieranie ziemi z poziomu zaledwie kilku metrów. Teraz mamy już gotową obudowę komory startowej, trwają też przygotowania do budowy tzw. płyty dennej, czyli takiej podłogi. Docelowo komora ta będzie miała 26,5 m głębokości. Za kilkanaście tygodni zostanie tutaj opuszczona pierwsza cześć maszyny TBM z tarczą skrawającą.

Równocześnie trwa wybieranie ziemi pomiędzy murami oporowymi oraz budowa drugiej komory po zachodniej stronie terenu. Poza tym wykonawca kompletuje elementy wspomnianej maszyny, która po zabudowaniu w tunelu będzie miała ponad 100 metrów długości. Jak 7 października 2020 roku wyglądała komora startowa przy ul. Stolarskiej z lotu ptaka? Zobaczycie to w kolejnej relacji wideo na kanale Piotra Papiernika.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

ARCHIWUM

STREFA SPOŁECZNOŚCIOWA

DOCENIASZ MOJĄ PASJĘ?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

INFORMATOR KOMUNIKACYJNY