inwestycje kolej tunel średnicowy

Tunel średnicowy w Łodzi. Komora startowa przy ul. Długosza z lotu ptaka [9.12.2020 r.]

fot. Youtube, Piotr Papiernik

Porównując teren budowy na Żubardziu i z tym na Kozinach, to mam wrażenie, że na tym drugim jakoś dzieje się więcej. Być może to kwestia mniejszej powierzchni, a co za tym idzie cały sprzęt porozstawiany jest inaczej. Zapewne domyślacie się, że przyszedł czas, aby zajrzeć na plac budowy kolejowego tunelu średnicowego przy ul. Długosza.

Całkowicie gotowa jest już konstrukcja komory startowej oraz mury oporowe. Ekipy budowlane zakończyły już wylewanie płyty dennej. Teraz robotnicy koncentrują się nad konstrukcją, która umożliwi osadzenie głównej części urządzenia z tarczą skrawającą. Widać, że wkrótce skończy się układanie zbrojenia pod wspomniany element, a co za tym idzie będzie można go zalać betonem. Warto wspomnieć jeszcze o jednym. Pierwsza i najważniejsza cześć maszyny TBM jest już praktycznie złożona i pewnie wkrótce trafi już do wykupu.

Sposób drążenia będzie taki sam jak w przypadku dużej tunelownicy. Po wgryzieniu się na kilkanaście metrów w ziemię do komory trafiać będą kolejne elementy. Jest ich w sumie pięć i zamontowane są tam m.in. taśmociągi, pomieszczenia obsługi czy pojemniki na substancje potrzebne do drążenia i obkładania konstrukcji tunelu czy podajniki do tubingów. Jak 9 grudnia 2020 roku wyglądała komora startowa przy ul. Długosza z lotu ptaka? Zobaczycie to w relacji wideo na kanale Piotra Papiernika.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

ARCHIWUM

STREFA SPOŁECZNOŚCIOWA

DOCENIASZ MOJĄ PASJĘ?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

INFORMATOR KOMUNIKACYJNY