fot. Youtube, Piotr Papiernik
inwestycje kolej tunel średnicowy

Tunel średnicowy w Łodzi. Komora startowa przy ul. Stolarskiej z lotu ptaka [3.09.2020 r.]

Ostatnio, czyli przedwczoraj mogliśmy zobaczyć jak postępują prace przy budowie komory startowej przy ul. Długosza. Jedno co na pewno zwraca uwagę na tamtym terenie, to maszyna TBM, która jest tam składowana w kilkunastu częściach. Taki Adam Słodowy dla dużych chłopców. Ale żarty żartami, a my przecież tutaj o poważnych sprawach.

Duża tarcza wywierci jeden dwutorowy tunel o długości 3 kilometrów od ul. Odolanowskiej do Łodzi Fabrycznej – przez przystanek Łódź Polesie (w pobliżu skrzyżowania ulic Ogrodowej i Karskiego) oraz Łódź Śródmieście (skrzyżowanie ulic Zielonej, Zachodniej i alei Kościuszki). Żeby ta podziemna wędrówka mogła się rozpocząć, to tutaj także trzeba wybudować dla niej tzw. komorę startową.

To powierzchniowo zdecydowanie większy teren, sąsiadujący na dodatek jeszcze z blokami mieszkalnymi. Widzimy, że w tym przypadku postępy prac są widoczne. Rozpoczęło się wybieranie ziemi z wykopu, a w najbliższych dniach zapewne ekipy przystąpią do budowy płyty dennej. Jak 3 września 2020 roku wyglądała komora startowa przy ul. Stolarskiej z lotu ptaka? Zobaczycie to w kolejnej relacji wideo na kanale Piotra Papiernika.

ARCHIWUM

STREFA SPOŁECZNOŚCIOWA

INFORMATOR KOMUNIKACYJNY

TRANSPORTOWY FLESZ MIESIĄCA

#EUYearofrail