inwestycje kolej tunel średnicowy

Tunel średnicowy w Łodzi. Komora startowa przy ul. Stolarskiej z lotu ptaka [3.09.2020 r.]

fot. Youtube, Piotr Papiernik

Ostatnio, czyli przedwczoraj mogliśmy zobaczyć jak postępują prace przy budowie komory startowej przy ul. Długosza. Jedno co na pewno zwraca uwagę na tamtym terenie, to maszyna TBM, która jest tam składowana w kilkunastu częściach. Taki Adam Słodowy dla dużych chłopców. Ale żarty żartami, a my przecież tutaj o poważnych sprawach.

Duża tarcza wywierci jeden dwutorowy tunel o długości 3 kilometrów od ul. Odolanowskiej do Łodzi Fabrycznej – przez przystanek Łódź Polesie (w pobliżu skrzyżowania ulic Ogrodowej i Karskiego) oraz Łódź Śródmieście (skrzyżowanie ulic Zielonej, Zachodniej i alei Kościuszki). Żeby ta podziemna wędrówka mogła się rozpocząć, to tutaj także trzeba wybudować dla niej tzw. komorę startową.

To powierzchniowo zdecydowanie większy teren, sąsiadujący na dodatek jeszcze z blokami mieszkalnymi. Widzimy, że w tym przypadku postępy prac są widoczne. Rozpoczęło się wybieranie ziemi z wykopu, a w najbliższych dniach zapewne ekipy przystąpią do budowy płyty dennej. Jak 3 września 2020 roku wyglądała komora startowa przy ul. Stolarskiej z lotu ptaka? Zobaczycie to w kolejnej relacji wideo na kanale Piotra Papiernika.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

ARCHIWUM

STREFA SPOŁECZNOŚCIOWA

DOCENIASZ MOJĄ PASJĘ?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

INFORMATOR KOMUNIKACYJNY