fot. Komunikacjazbiorowa.pl
komunikacjazbiorowa.pl

Już jest, nowa odsłona transportowego bloga Komunikacjazbiorowa.pl

Bardzo się cieszę, że mogę wreszcie zaprezentować Wam efekty kilkumiesięcznych prac. Po czterech latach nieobecności wypuszczam nową odsłonę mojego bloga transportowego, który w lipcu ubiegłego roku obchodził swoje skromne ósme urodziny. Dawna ZBIORowa KOMunikacja W mieście ŁODZI od dzisiaj jest po prostu Komunikacjązbiorową.pl. W końcu ma być prosto praktycznie, prawda? Przy okazji nie wszystko poszło tak jakbym chciał, ale o tym nieco później.

Pomijając kilkanaście ostatnich miesięcy, podczas których wolnych mocy przerobowych praktycznie w ogóle nie miałem, w rozrachunku wyklikałem tutaj w sumie dobrych kilkaset testowych dni. Pomysł, struktura, wygląd i tak dalej. Każdy kto się w to bawił, wie o czym piszę. To był bardzo intensywny czas, ale chciałem mieć pewność, że taką a nie inną wersję chciałbym Wam – czytelnikom pokazać. Szczególnie, że w pewnym momencie doszedłem już do etapu tak zwanej ostatniej prostej.

Co do tematyki, to nadal będzie to szeroko pojęty łódzki transport i przemieszczanie się – z mniejszym naciskiem na tematy samochodowe, a z większym na tematy komunikacji publicznej i przestrzeni miejskiej. Przewinie się na pewno temat budowy kolejowego tunelu średnicowego wraz z podziemnymi przystankami Łódź Polesie, Łódź Śródmieście czy Łódź Koziny (nadal robocza nazwa). Na wiosnę, po roku przerwy, ruszy Łódzki Rower Publiczny 2.0, który doczekał się także nowego operatora. Z kolei “Tramwaj dla Łodzi” wejdzie w kolejną fazę realizacji.

Przejrzystość treści i prezentacja zdjęć

Zamysł jest też taki, aby od czasu do czasu pojawiały się tutaj również tematy spoza Łodzi, ale poniekąd nawiązujące do sytuacji w naszym mieście. Wyszedłem z założenia, że czasami dobrze jest spojrzeć na coś z perspektywy innych metropolii czy systemów komunikacyjnych. Sytuacja społeczna jest jaka jest, więc mam nadzieję, że jakoś to się uda.

fot. Komunikacjazbiorowa.pl

Tematyka się nie zmieniła, zmienił się natomiast sam wygląd czy możliwości techniczne. Tak zwane kolory “firmowe” pozostaną bez zmian. Nadal będzie dominował kolor niebieski, choć dla małego przełamania dodałem jeszcze kilka kontrastujących szarości. Bardzo zależało mi na nowych możliwościach prezentacji treści. Stąd to nie tylko mamy większy format zdjęć, ale także boksy tematyczne czy dodatki takie jak przyciski z linkami, a w przyszłości także tabele i wykresy. Większy rozmiar czcionki, to z kolei odpowiedź na prośby czytelników.

Nowy cykl i informator komunikacyjny

Co jeszcze znajdziecie na nowym-starym blogu? Przede wszystkim nowy cykl pod tytułem “Transportowy flesz miesiąca”. Będzie to moje autorskie podsumowanie każdego miesiąca, w którym wybiorę kilka najważniejszych lub najciekawszych, transportowych wydarzeń w naszym mieście. Nie zawsze będą to tematy, które poruszałem na łamach bloga, ale mogą być po prostu istotne dla transportowej Łodzi. Nowy cykl pojawiać się będzie wieczorem w ostatnim dniu każdego miesiąca.

<strong>NOWY CYKL TEMATYCZNY! Transportowy flesz miesiąca</strong>

Całkowitej przemianie – w porównaniu z poprzednimi wersjami – uległy dość popularne pośród internautów informatory o zmianach w kursowaniu łódzkich autobusów i tramwajów. Od teraz zamiast dwóch osobnych tekstów będzie już tylko jeden, który dodatkowo rozszerzyłem o podstawowe informacje kolejowe. Naturalnie odświeżyłem także w nim sposób prezentowania informacji, co powinno dodatkowo zachęcić czytelników do odwiedzania łam bloga.

<strong>NOWY INFORMATOR!</strong><br><strong>Zmiany w kursowaniu autobusów, tramwajów oraz pociągów</strong>

Awaria, przepraszamy, czyli wersja beta

Sporą część wspomnianego wcześniej okresu spędziłem na dostosowaniu, uzupełnianiu niedokończonych lub brakujących treści, ale niestety – nie wdając się już w szczegóły – nie wszystko poszło tak sprawnie jak planowałem. Dlatego przepraszam od razu, że przez najbliższe tygodnie niedostępne będą teksty stworzone od stycznia 2014 roku do grudnia 2020 roku. Będę je udostępniał sukcesywnie.

W ciągu najbliższych kilkunastu tygodni daję sobie czas na ewentualne poprawki czy kosmetyczne zmiany. Mogą one dotyczyć na przykład układu treści na stronie głównej lub bezpośrednio w tekstach blogowych, czy korekty palety kolorów. Możecie ten okres potraktować jako funkcjonowanie wersji beta. Mam nadzieję, że Komunikacjazbiorowa.pl po nowemu Wam się spodoba. Zaglądajcie do tekstów, komentujcie, udostępniajcie, lajkujcie czy twittujcie.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

ARCHIWUM

STREFA SPOŁECZNOŚCIOWA

DOCENIASZ MOJĄ PASJĘ?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

INFORMATOR KOMUNIKACYJNY